Na va pagaliau situacija gerėja. Tik tautiečių VIENYBĖ veda blaivią, sveiką ir sąmoningą tautą į vis šviesesnį rytojų!

Marius Gabrilavičius

Na va pagaliau situacija gerėja. Tik tautiečių VIENYBĖ veda blaivią, sveiką ir sąmoningą tautą į vis šviesesnį rytojų!

Saulius Skvernelis: Ką tik Vyriausybėje priėmėme sprendimus dėl karantino sąlygų pakeitimų. Trumpai – apie svarbiausius ir aktualiausius.

Karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos.

Jau nuo rytojaus leidžiama dirbti parduotuvėms, taip pat kioskams, kurių patalpose ir teritorijose ribojamas pirkėjų bei kitų lankytojų srautas, užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Nuo rytojaus taip pat leidžiama augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekyba lauko sąlygomis, specialiai tokiai prekybai skirtose prekybos vietose, turgavietėse, taip pat naudojant laikinuosius prekybos įrenginius kitose viešosiose prekybos vietose.

Nuo balandžio 27-osios įsigalios kiti pakeitimai. Viešose vietose kol kas dar reikės dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas apsaugos priemones. To nereikės daryti valgant ir geriant lauko kavinėse, baruose, kitose maitinimo vietose.

Svarbu tai, kad viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla leidžiama tik tais atvejais, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas fiziniams ir juridiniams asmenims kitais būdais. Ir tada, kai viešasis maitinimas organizuojamas atvirose erdvėse.

Bus leidžiama organizuoti praktinius vairavimo egzaminus „Regitroje“ ir kitus egzaminus, taip pat praktinius aviacijos specialistų mokymus.

Kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas vis dar draudžiamas, bet draudimas nebebus taikomas ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus:

– leidžiami laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje – golfo ir lauko teniso aikštynuose, lauko šaudyklose, kartodromuose, vandenlenčių parkuose. Su sąlyga, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

– leidžiamas pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštų), parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas – jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

– leidžiami sportininkų užsiėmimai atviruose sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

– leidžiamos atrankos į olimpines ir parolimpines žaidynes reikalavimus įvykdžiusių sportininkų ir olimpinių rinktinių kandidatų, kurčiųjų, pasaulio ar Europos čempionatams besirengiančių sportininkų aukšto meistriškumo pratybos sporto paskirties pastatuose ir/ar sporto paskirties inžineriniuose statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

– leidžiamas archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir grupių.

Leidžiama teikti plaukų ir nagų priežiūros paslaugas, kai paslaugų teikimo vietose ribojamas paslaugų gavėjų ir kitų lankytojų srautas, užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas, tenkantis vienam paslaugos gavėjui – arba vienu metu paslaugos teikiamos ne daugiau kaip vienam paslaugos gavėjui.

Paprastai kalbant, galės vėl veikti grožio salonai, kirpyklos ir panašios įstaigos.

Atkreipiu dėmesį: privalu užtikrinti, kad prekybos ir paslaugų teikimo arba veiklų vykdymo vietose būtų laikomasi nustatytų asmens apsaugos reikalavimų.

Vis dar draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose. Visgi savivaldybių administracijos privalo užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą, maitinimo organizavimą ir nuotolinį mokymą įstaigose, kai yra tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų kreipimasis ir pateikiama darbdavio pažyma dėl dirbti darbo vietoje – arba kai vaikų, žmonių su negalia priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose.

UPDATE: labai biurokratinis paskutiniojo punkto aprašymas, todėl pasakysiu aiškiau. Čia ypač aktualu žmonėms, kurie turi dirbti (arba jau galės pradėti dirbti) darbo vietoje, o ne namuose – ir neturi kur palikti vaikų. Tokiu atveju jūs turite gauti tai liudijančią darbdavio pažymą ir pateikti ją savivaldybei.

Savivaldybių pareiga – pasirūpinti jūsų ir panašių į jus vaikų užimtumu, priežiūra ir maitinimu. Kur tiksliai, kokioje vietoje, dienos centre ar kitur – tai nuspręs pačios savivaldybės.

Facebook komentarai
});}(jQuery));