skip to Main Content

LAISVAS LAIKRAŠTIS 2012 m. birželio 23-29 Nr. 25

Neringa Venckienė interviu „Lietuvos ryto“ televizijai pirmą kartą paskelbė mananti, kad be Prezidentės Dalios Grybauskaitės leidimo negalėjo įvykti Klonio gatvės šturmas, kai ginkluota jėga buvo pagrobta jos globotinė.

Pateikiame interviu tekstą:

– Jūs greitai sulauksite Seimo sprendimo dėl teisinės neliečiamybės, teisėjų garbės teismo sprendimų dviejose drausmės bylose ir gal būt, lemiamo jūsų karjerai prezidentės sprendimo? Ar jūs turite nuojautą, kad iš esmės jūsų teisėjos karjera baigta?

– Manau, kad taip.

Kodėl, ar prezidentė jus sutiktų atleisti?

– Nežinau, gal būt, ne prezidentė, bet gal būt pirma Seimas priims tokį sprendimą atimti man teisinę neliečiamybę, nes toks sprendimas labai tikėtinas.

Matyt, kad klausėte prezidentės metinį pranešimą, ir nors jūsų pavardė nebuvo minima, tačiau prezidentė kalbėjo apie jus – sakė, kad jumis nusivylusi, nes jūs niekinate valstybę. Suprantu, kad jūs ir jūsų šalininkai taip pat esate nusivylę.

– Aš manau, kad ne tik aš ir mano šalininkai, tačiau ir 90 proc. Lietuvos gyventojų yra nusivylę. Ir niekas nebenori tokioje valstybėje gyventi. Ir aš tikrai nesu tinkama šioje teisinėje sistemoje šiuo metu.

Anksčiau prezidentė jus gynė ir stojo jūsų pusėn? Kas pasikeitė?

– Vis tiek aš esu prezidentei dėkinga, kad ji 2012 m. balandžio 18 d. manęs neatleido, tačiau po dabartinio gegužės 17 d. prievartinio mergaitės paėmimo, tai aš manau, kad dabar tarp manęs ir prezidentės yra lygiosios 1:1.  Aš manau, kad tiek prezidentė, tiek ir dabartinis Seimas, tiek ir Vyriausybė sudarė sąlygas, kad mergaitė būtų prievarta išplėšta iš namų. Ir aš nemanau, kad šiems asmenims nežinant, antstolė Vaicekauskienė galėjo taikyti prievartą.

Aš suprantu, kad jūs turėjote „stogą“ prezidentės asmenyje, ar užuovėja. Tačiau prezidentė šioje situacijoje jūsų neapgynė.

– Man nereikia nei „stogo“, nei jokios užuovėjos. Aš, kaip teisėja, bylas sprendžiu taip, kaip priklauso. Vienintelė mano kova yra dėl tiesos ir dėl mergaitės išgelbėjimo, dėl brolio reabilitavimo. Ir šioje situacijoje aš pasirinkau ne darbą, bet brolio mergaitę. Kitų pasirinkimų nebuvo. Ir aš manau, kad prezidentė taip pat pasirinko. Tai jos teisė. Aš tik pakartosiu, kad aš jai dėkinga, kad tą kartą ji manęs neatleido.

– Kiek kartų per šiuos metus esate tiesiogiai bendravote su Prezidente?

– Vieną kartą. Buvo iniciatyva iš prezidentūros pusės, kad aš atvykčiau ir pasikalbėčiau su prezidente. Aš ir pasikalbėjau, prašiau, kad būtų galima kažką padaryti, kad būtų galima išgelbėti mergaitę. Aš taip supratau, kad iš esmės prezidentė nieko negali.

Ji jums pasakė, kad norėtų, tačiau nieko negali?

– Aš tų smulkmenų nenorėčiau pasakoti, nes iš tikrųjų aš kalbėjau akis į akį. Iš tikrųjų – prezidentė manęs tą kartą neatleido, tačiau mergaitė šiai dienai jau yra pas Stankūnaitę.

Kas toliau? Seimas? Jūs populiarus žmogus, gal net jūsų vadovaujamas kandidatų sąrašas surinktų proc. balsų?

– Galiu pasakyti tiek – visus tuos keturis metus aš iš esmės negyvenau. Visas mano gyvenimas buvo skirtas kovai, kad kaip nors tą mergaitę šgelbėti. Ir vis tiek pabaiga yra pralaimėjimas. Todėl aš dar tikiu, kad dar galima kažką padaryti, ir ne tik dėl mergaitės, bet ir dėl kitų. Dėl Lietuvos.

Nes aš toliau taip gyventi nenoriu. Taip, kaip viskas vyksta Lietuvoje, tai yra beprotybė, ir net gyventi nebėra prasmės tokioje valstybėje. O bilietą įSeimą, tai aš manau, kad jau tikrai turiu. Nebent dabartinis Seimas man tą bilietą atimtų.

Ką turite omenyje?

– Aš manau, kad aš neabejotinai būsiu išrinkta į Seimą.

– Seimo nario mandatas taip pat suteikia teisinę neliečiamybę. Ar jums tai taip pat svarbu?

– Kalbant normalia kalba, aš ir šiandien jokių nusikaltimų nesu padariusi, o toks kurpiamos kvazi bylos taip jos juokingos…Tai aš manau, kad jeigu naujas Seimas ieškos tiesos, ir jame tiesa nebus paverčiama melu, ir atvirkščiai, tai, gal būt, viskas pasikeis. Ir, gal būt, net ir mergaitę bus galima išgelbėti, jeigu ji dar bus gyva. Jau vien dėl to aš bandysiu patekti į Seimą.

Ar teisingai suprantu, kad jūsų planas yra maksimaliai politizuoti šį reikalą, einant į Seimą, ir tikėtis, kad Ūsas po mirties bus nuteistas pedofilijos byloje?

– Ūso tai jau niekas nereabilituos, ir ta dabartinė pedofilijos byla yra tik spektaklis. Ir jeigu jūs sakote, kad aš noriu kažką politizuoti, tai man reikia ne politikos. Aš savo darbą išmanau geriausiai, ir jokių problemų per dešimt darbo metų nesu turėjusi. Tas teisininko darbas iš esmės yra skirtas man, tačiau aš suprantu, kad aš jau to darbo dirbti nebegaliu. Ir man kitos išeities nėra. Teisininkų reikia ir Seime, ir aš manau, kad aš ir tie žmonės, kuri su manimi sieks tiesos, taip pat pateks į Seimą.

Tačiau iš esmės Kauno žudynių byla yra nebaigta, Milinio nužudymo taip pat. Ar gali būti, kad ir jūs galite sulaukti įtarimų tose bylose. Gal būt, paaiškės, kad jūs skatinote brolį žudyti?

– Jeigu atsiras daugiau tokių, kaip Žalimas, ir liks dabartinis Seimas, dabartinė Vyriausybė, dabartinė teismų sudėtis, tai taip ir būtų, kaip jūs sakote. Tačiau aš manau, kad tos permainos tikrai bus, ir dabartinei situacija dabartinei valdžiai didžiausia problema yra tai, kad rinkimai į Seimą vyks netrukus. Jau vien tai juos verčia mąstyti, kad, gal būt, tos teisinės neliečiamybės iš manęs neatimti.

– Tačiau bet kuriuo atveju, kai jūsų laukia daug drausmės bylų, ir tikėtina, kad prezidentė jus atleis. Tai jūs neturite pasirinkimo, tik į Seimą?

– Sunku pasakyti, tačiau ša manau, kad yra dedamos pastangos sulaikyti mane nuo kandidatavimo į Seimą. Aš beveik net neabejoju, kad bus dedamos pastangos, kad aš nedalyvaučiau rinkimuose, ir nepatraukčiau paskui save žmonių.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));