Mykolo Majausko brolis atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje dėl grasinimo nužudyti motiną (pildoma)

majausk

majausk

Aurimas Drižius
į redakciją paskambino Seimo nario Mykolo Majausko brolis Danielius Orlovas M.Majausko tėvas Viktoras Majauskas, buvęs „Audėjo“ ir „Vilniaus fabriko“ fabriko vadovas ir bendrasavininkas (nuotraukoje apačioje) nusišovė 2015 m. savo namuose Vilniuje.

majauskas
Mykolo Majausko brolis atsidūrė psichiatrinėje ligoninėje dėl grasinimo nužudyti motiną (pildoma) 2

Vyras prašėsi pagalbos ir šios istorijos paviešinimo. 2000 metais V.Majauskas atsistatydino iš vadovo posto „Audėjo“ fabrike ir pardavė savo turėtas akcijas. Tuo metu vyko ir jo skyrybos su žmona Gražina. Juodu užaugino du sūnus – Mykolą ir Martyną. 33 metų Mykolas nėrė į politiką, siekė tapti Vilniaus meru, o vyresnis Martynas pasekė tėvo pėdomis – pasuko į verslą. Su savo motina G.Majauskiene Martynas iki šiol sėkmingai užsiima audinių verslu, sostinėje turi didelę parduotuvę.

majaus 1024x683 1

Kaip rašė Lrytas.lt, praėjus penkeriems metams po skyrybų, kai V.Majauskas buvo „Vilniaus baldų“ generalinis direktorius ir Medienos asociacijos prezidentas, jį pasivijo praeities šešėlis. Sąskaitą už draugystę žinomam vilniečiui pateikė tuometė prokurorė Marina O. 43 metų moteris siekė įrodyti, kad klestintis verslininkas yra jos sūnaus Danieliaus tėvas.
Moteris siekė įrodyti, kad klestintis verslininkas yra jos sūnaus Danieliaus tėvas. Mariną ir Viktorą kadaise siejo šilti jausmai. Artimi jų santykiai nebuvo paslaptis ir sostinės fabriko „Audėjas“ kolektyvui. Jie abu tada ten dirbo. Pažintis įvyko ceche – prie Viktoro priėjo mergina ir paprašė sudaryti sąlygas siekti aukštojo mokslo. Marina buvo perkelta į personalo skyrių ir pradėjo vakarines studijas Vilniaus universiteto Teisės fakultete. Nuo tada vadovo ir pavaldinės keliai susikirsdavo kone kasdien.
„Aš esu bendraujantis, mėgstu juokauti, su įvairiais žmonėmis randu kalbą“, – yra sakęs V.Majauskas. Viršininkas ir su aštuoneriais metais jaunesne pavaldine elgėsi draugiškai, kaip ir su kitais. O ji jam ėmė rodyti išskirtinį dėmesį ir kalbėti apie jausmus. Kartą moteris pasirodė jo namo tarpduryje. Tuo metu verslininko žmona sirgo.
Marina tvirtino, kad Viktoras anksčiau ar vėliau priklausys jai, kad ji jo atkakliai sieks. Nors tokie žodžiai verslininką gąsdino, jis atvėsusios draugystės su pavaldine nenutraukė. Baigusi teisės studijas Marina įsidarbino prokuratūroje ir iš bendrabučio persikėlė į jai paskirtą žinybinį butą. Moteris pakvietė Viktorą į svečius, jis nusivežė vaišių. Vakarą jie praleido dviese. Vėliau įmonės vadovas išvyko keliems mėnesiams į kursus, o grįžęs beveik metus nematė pavaldinės. Vėl apsilankęs Marinos namuose jis pamatė kūdikį. Moteris užuominomis jam pasakė, kad tai jo vaikas, ir paslapčia juos abu nufotografavo.
Prisiminti praeitį V.Majauskas turėjo 2005 metais, kai Marina jį padavė į teismą. Kadangi verslininkas atsisakė atlikti DNR tyrimą, teismas pripažino jį vaiko tėvu ir priteisė kas mėnesį sumokėti du tūkstančius litų.
Po kelių metų tuomečio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjui Mykolui Majauskui ilgai nedavė ramybės 2010 metų lapkritį jo dukters vežimėlyje aptiktas peilis. Praėjus beveik metams po to įvykio valdininkas vėl jį prisiminė.
„Nemėgstu sąmokslo teorijų, bet neturiu teisės rizikuoti savo brangių žmonių sveikata ir ramybe. Jeigu tai – kvaili juokai, tegul pareigūnai išsiaiškina ir pareikalauja atsakomybės. Jei tai – grasinimas, susijęs su mano tiesioginiu darbu, tai mano atsakas – viešumas ir tikėjimas teisėsaugos profesionalumu“, – tada kalbėjo premjero patarėjas.

Tačiau pačio V.Majausko sūnaus Danielio gyvenimas nesusiklostė. Jis buvo įpratęs, kad motina prokurorė jį išlaikydavo, ir kai motina nutraukė finansavimą, ėmė jai grasinti mirtimi.
Prokurorės kolegos, tai sužinoję pradėjo ikiteisminį tyrimą, o pats Danielius Orlovas jau beveik savaitę laikomas Rokiškio psichiatrinėje ligoninėje, jam atliekama ekspertizė, ar jis gali būti pakaltinamas. Vyras prisipažino, kad gyvendavo iš turtingos motinos prokurorės duodamų pinigų, tačiau kai ši nustojo jam duoti pinigų, jis ėmė motinai grasinti ir rašė visokius laiškus, grasindamas ją nužudyti.
„Esmė tokia, kad mano mama prokurorė, kuri daug metų dirba Vilniaus miesto prokuratūroje, – pasakojo jis, – nors šeimoje likome tik du žmonės, aš ir motina, tačiau prieš kažkiek laiko ėmėme labai pyktis. Tačiau bebraudavome tik telefonu arba elektroniniu paštu. Vieną dieną motina ėmė skųstis dėl mano elgesio savo kolegoms. Pastarieji kreipėsi į generalinę prokuratūrą, ir ši pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tačiau tyrimas yra nesąžiningas kad ir dėl to, kad jį atlieka Kauno policija, nors aš vilnietis. Tyrimui vadovauja Kauno prokuroras Darius Jakutis, kuris ignoruoja visus mano prašymus. Jie nusprendė, kad reikia kreiptis į teismą dėl to, kad mane dviem mėnesiams uždarytų į psichiatrinę ligoninę. Nes aš neva rašiau savo motinai grasinimus elektroniniu paštu. Skambinėdavau motinai, prašydamas pinigų. Žinau, kad ji uždirbo labai daug pinigų ir iki tam tikro amžiaus ji mane išlaikydavo. Duodavo daug pinigų, aš likau vienas, ir man buvo labai sunku“.
Vyras nesupranta, kaip gali būti, kad jo motina laikoma nukentėjusiąja šioje byloje, nors pati motina pretenzijų sūnui neturi.
2015 m. nusižudė jo tėvas Majauskas, „Vilniaus baldų fabriko“ generalinis direktorius
Buvę V.Majausko kolegos ir bendražygiai buvo sukrėsti žinios apie savižudybę. „Jis buvo geros ir dosnios širdies, o moterys turbūt tuo naudojosi“, – spėliojo verslininko Viktoro Majausko bičiuliai, ieškantys jo savižudybės priežasčių. Prieštaringai vertinamo politiko Mykolo Majausko tėvas mirė po šūvio, kurį pirmadienį paleido į save. „
Tai skyrėsi, tai taikėsi
Buvęs žinomų įmonių „Audėjas“ ir „Vilniaus baldai“ vadovas, bendrovės „Nordic Investicija“ prezidentas, vėliau dirbęs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, pastaruoju metu bičiuliams atrodė susirūpinęs. Nei draugams, nei artimiesiems V.Majauskas nesiguodė, kas slegia širdį. Jie tik įtarė, kad su tuo gali būti susijusios asmeninės problemos, kad jį slegia depresija. Prieš penkiolika metų su žmona Gražina išsiskyręs verslininkas turėjo draugę. Su ja verslininkas tai skyrėsi, tai vėl taikėsi. Prislėgtas V.Majauskas galėjo jaustis ir dėl sumažėjusių pajamų, kai paliko įmonę „Vilniaus baldai“. Po atleidimo nesumerkė akių 2006 metais „Vilniaus baldų“ akcininkai nutarė V.Majauską atšaukti iš generalinio direktoriaus pareigų. Ši žinia nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau savo kabinetą buvęs vadovas paliko prislėgtas. Tą naktį jis nesumerkė akių, daug svarstė apie tai, kiek darbui išeikvojo jėgų, energijos, sveikatos. Viena didžiausių savo bėdų tada jis įvardijo nesugebėjimą atitrūkti nuo reikalų. „Nemoku sustoti, per daug jėgų išeikvoju“, – bičiuliams sakydavo iš Kauno kilęs, o Vilniuje gyvenęs verslininkas. „Lietuvos ryto“ kalbinti V.Majausko draugai tai patvirtino – jeigu Viktoras ko imdavosi, tai iš visos širdies. O tada, netekęs vadovo pareigų, jis pasijuto tarsi menininkas, kuris daug metų kūrė skulptūrą, o jai ėmė ir nulūžo nosis – visas darbas prarado prasmę.
„Be manęs, tėvas turėjo dar du sūnus iš kitos santuokos, vienas jų Mykolas Majauskas, – redakcijai pasakojo Danielius Orlovas, – apie tėvo ir motinos santykius jau rašė spauda , kai motina prokurorė padavė į teismą tėvą už tai, kad jis nenorėjo mokėti alimentų. Bylą mes laimėjome, teismas iš jo priteisė alimentus. Nors mes kartu su juo beveik negyvenome. Vėliau mano motina padėjo man gauti daugiau tėvo paveldėjimo. mano broliai iki šiol galvoja, kad aš didelį tėvo palikimą gavau tik todėl, kad mano motina prokurorė. Matyt, kad jiems liko nuoskauda“.

 

„Mane bando pražudyti Generalinė, Vilniaus bei Kauno prokuratūros, ir ten dirbantys rusai, dėl to kad mano mama yra rusė ir dirba Vilniaus prokuratūroje, bet yra gimusi Rusijoje, rusakalbė, ir ji manes nesupranta, mes su ja anksčiau konfliktavom, bet ji nusiskundimų neturi, bet jos vardu, be jos sutikimo generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą, – mano Danielius, – motina darbe pasakoja apie mano gyvenimą, ir pati nesiskundžia, bet jos bendradarbės nueina ir pasiskundžia jos vardu generalinei prokuratūrai, ar vadovybei, ir jie viską prideda prie bylos. Paskirtas bylos prokuroras Darius Jakutis nereaguoja į mano laiškus, 3 kartus prašiau susipažinti su bylos medžiaga, gavau tik melagingą laiską. Dauguma žmonių šioje byloje yra rusai, ir jiems turbut skaudu, kad aš nekenčiu savo mamos dėl to kad ji tokia rusė, ir bando ja apgint. Paprastam žmogui būtų kitokios sąlygos, o šiame tyrime yra naudojamas piknaudžiavimas, nes jie šantazuoja mano mamą prokurorę, kad ji bus išmesta iš darbo, pvz. Nida Grunskienė jai grasino, kad jei pas mane nepadarys kratos, tai jie išmes mano mamą iš darbo.

Šioje byloje taipogi yra Gintas Ivanauskas ir Laurynas Laucius, jie buvo atėję į mano laiptinę ir mane gasdino bei grasino, ir bandė mane iškraustyt iš Vilniaus, su sąlyga, kad bus nutraukta byla, o kai aš išsikrausčiau, jie vėl atnaujino tą pačią seną byłą.

Marina Orlova bandė nusižudyti daug kartų įvairiais būdais, pvz. pasikarti, nes minejo kad jai atsibodo gyventi, aš jai pasiūliau kviesti greitąją, bet ji sakydavo nekviest arba nebeduos man pinigų, nes ją išmestų iš darbo, esu kelis kartus ją filmaves, ir siuntęs tokios video dar 2020 metais į jos darba, bet Arunas Stankevičius, jos virsininkas, nenorejo sureaguoti.

As rašiau laišką, kad Marina Orlova bandė mane nužudyti, ir dėl to ir kilo šis konfliktas, ir kad jeigu aš jai kada nors esu grasinęs, tai buvo tik kaip gynyba. Liepos 1 d. darė kratą mano namuose, ir sugadino man duris, mane skaudžiai pargriovė ant žemės, pavogė mano daiktus ir niekad negavau jokių žinių ar atsakymų, kada ir kaip juos atgausiu, nes jie net neplanuoja to gražinti.

Rugsėjo 21 d. be jokios žinios iš anksto, buvau per prievarta nuvežtas į teismą, ir ten nuteistas, man neleido nieko paaiškint, taipogi visą kelionę vėmiau mašinoje, kol mane vežė ir kankino ir atvykęs nieko nesuvokiau, kas vyksta. Absoliučiai atsisakau vykti į Utenos miestą ar kur nors kitur daryti medicininę ekspertizę, nes šis sprendimas yra neadekvatus.

Šioje byloje taipogi gali būti trečias suinteresuotas asmuo tai Mykolas Majauskas arba jo brolis ir mama, todėl, kad jie gali norėti pasisavinti mano turtą, kurį gavau dėl savo tėvo Viktoro Majausko savižudybės, arba jie gali bandyti išmesti mano mamą tokiu būdu iš darbo, pasinaudodami tuom, kad mane pažįsta, ir jie galėjo sumokėti prokurorui, advokatui ar teisėjams, kad bylos eiga eitų jiems palankia linkme. Taip sakau, nes prašiau pas juos pagalbos, ir jie vietoje to, kad padėti man, tiesiog pasinaudojo bylos medžiaga, kad matyt visus papirkti, nes jeigu as būčiau jų vietoje, tai kad man kažkas nesugadintų reputacijos, galeciau taip pasielgti“.

 

„Pranešame, kad Kauno apygardos teisme gautas įtariamojo Danieliaus Orlovo gynėjo advokato Aleksandro Pociaus skundas dėl Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų 2022 m. rugsėjo 21 d. nutarties, kuria įtariamasis atiduotas į ekspertinę įstaigą – Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos ekspertinį skyrių.

Teismo posėdis paskirtas2022 m. spalio 6 d. 8.40 val.

Skundą nagrinės Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija Algirdas Giedraitis, Audrius Meilutis (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas), Jurga Vasiliauskienė.“

Facebook komentarai
});}(jQuery));