skip to Main Content

Muzikos karalystėje“ vaikai pažins skirtingus instrumentų tembrus ir platų garsų spektrą

Apie muzikos poveikį ir jos naudą kalbama jau seniai ir nuolat. Muzika svarbi ne tik gerai savijautai, įkvepiančioms idėjoms ar mintis, bet dažnai naudojama ir kaip terapija. Be kita ko, teigiamai muzika veikia ir vaikų raidą – ji reikšminga tiek asmenybės formavimuisi, tiek ir greitesniam kalbėjimo ar skaitymo įgūdžių įgyjimui. Lietuvoje jau kuris laikas populiarėja įvairūs muzikos užsiėmimai vaikams, o nuo šiol mažieji galės įvairiausių melodijų klausyti ir specialiai jiems skirtuose koncertuose.

Tokią naujieną, itin pradžiuginusią visus tėvus, auginančius atžalas iki 18 mėnesių, šiemet pristatė „Kristupo vasaros festivalio“ organizatoriai, į vieno didžiausių vasaros muzikos įvykių programą įtraukę ir staigmena tapusius renginius „Muzikos karalystėje“.

Specialią programą mažiesiems paruošė žavingas keturių seserų ansamblis „Regnum Musicale“: fleita gros Vita Marija, arfa skambins Joana Daunytė, smuiku grieš Kotryna Ugnė Daunytė, o violončelę prakalbins Elena Daunytė. Tad nenuostabu, jog jauniausiems festivalio lankytojams parengta programa bus kupina įvairiausių skambesių: švelnių banguojančių arfos pasažų, artimiausio žmogaus balsui violončelės tembro, atpalaiduojančių fleitos bei smuiko garsų.

„Ši programos dalis išties tapo festivalio iššūkiu, tiek formos, tiek turinio prasme, tačiau labai džiaugiamės galėdami pakviesti mažiausius klausytojus į specialiai jiems parengtus koncertus. Pasirodymuose „Muzikos karalystėje“ bus grojama keturiais skirtingais instrumentais: jų tembrų įvairovė, platus garsų spektras lavina vaiko dėmesį ir vaizduotę bei skatina kūrybiškumą“, – kalbėjo „Kristupo vasaros festivalio“ direktorė Jurgita Murauskienė.

Pasak jos, net jeigu ir atrodys, jog mažylis nesiklauso, tikrai nevertėtų dėl to nerimauti – vaikai puikiai girdi ir visi koncerte patirti pojūčiai bei išgirsti skambesiai išliks atmintyje: „Apie teigiamą muzikos poveikį organizmui galima kalbėti daug ir ilgai, tačiau, nepamirškite, jog tai ir bendri Jūsų įspūdžiai, įsimintinas laikas nekasdienėje aplinkoje, garsų apsuptyje, o tėvėliams – puiki galimybė pabėgti nuo rutinos.“

Unikali „Regnum Musicale“ sudėtis ne vienintelis išskirtinumas – ansamblio narės yra tarptautinių konkursų laureatės bei „Grand Prix“ laimėtojos, gavusios Lietuso Respublikos prezidentų Valdo Adamkaus ir Dalios Grybauskaitės padėkas už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą užsienyje – šiuo metu lietuvės išsibarsčiusios po skirtingas Europos šalis. Atlikėjos puoselėja klasikinę muziką, itin daug dėmesios skiria arfos kūriniams, tačiau nevengia populiariosios muzikos kūrinių bei improvizacijų, domisi lietuvių etnine muzika, kurią naudoja improvizacijose bei dainuojant lietuvių liaudies dainas keturiais balsais.

Atraskite „Muzikos karalystę“ kartu su mažiausiais šeimos nariais – koncertai vaikams iki 18 mėnesių, kuriuos atliks keturių seserų ansamblis „Regnum Musicale“ vyks rugpjūčio 20 d. 15 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Programoje skambės A. Vivaldi, W. A. Mozart, T. Šeno, K. Vasiliauskaitės ir kt. melodijos.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jankutė, VšĮ „Šv. Kristoforo kamerinio orkestro klubas“
Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));