Mūšis dėl Zaporožės atominės elektrinės

ZNPP 1

ZNPP 1

Mūšis dėl Zaporožės atominės elektrinės
Portfolio Armor’s Photo

https://www.zerohedge.com/news/2022-09-03/battle-zaporizhzhia-nuclear-power-plant

Žvilgsnis pro karo rūką
Praėjusios savaitės įraše („Kas apšaudo Zaporožės atominę elektrinę”) nagrinėjome prieštaringus teiginius apie tai, kas apšaudo didžiausią Europoje atominę elektrinę: rusai, kurie ją užėmė nuo vasario pabaigos, ar ukrainiečiai. Šiame įraše dalijamės Rusijoje gyvenančio ukrainiečių analitiko Jurijaus Podoliakos vertinimu apie tai, kas šią savaitę įvyko netoli elektrinės, kai į ją vyko Tarptautinės atominės energijos agentūros darbuotojai.

Šis vertimas iš rusų kalbos gautas per Russello „Texas” Bentley „Telegram” kanalą. Bentley yra teksasietis, kuris 2014 m. persikėlė į Donbasą kovoti Rusijos separatistų pusėje ir nuo to laiko ten gyvena. Jo atliktas Podoliakos vertimas yra idiomatiškesne anglų kalba nei rusų anglakalbių vertimai, kuriuos man teko matyti (pvz., „country houses” vietoj „dachas”).

Taigi, planas buvo toks. Iki TATENA [Tarptautinės atominės energijos agentūros] misijos atvykimo į Energodarą AFU [Ukrainos ginkluotųjų pajėgų] specialiosios pajėgos, bendradarbiaudamos su kitais daliniais ir dengiamos artilerijos iš šiaurinio kranto, turėjo perimti elektrinės teritorijos kontrolę, ir tai turėjo užfiksuoti TATENA misija.

Pradėkime nuo ankstesnės istorijos. Prieš kelias dienas, kai TATENA paskelbė apie savo planus ne tik aplankyti elektrinę, bet ir joje dislokuoti nuolatinius stebėtojus, tai mane privertė suglumti. Atrodė, kad tai aiškus nuolaidžiavimas Rusijai, nes nuolatinė misija šioje teritorijoje leistų pašalinti apšaudymo problemą – tačiau šiandien paaiškėjo, kad tai buvo sąmokslas Kijevo, o ne Rusijos naudai.

Pereikime prie šiandienos įvykių. Tą naktį AFU specialiosios pajėgos išsilaipino vasarnamių rajone į šiaurės rytus nuo ŽNPP ir iki 5 val. ryto slapta užėmė pradinę puolimo liniją (RF gynybos ministerija tvirtina, kad tai įvyko vėliau, tačiau tai nėra labai svarbu). Jų užduotis buvo įsiveržti į elektrinės teritoriją ir užtikrinti vėliau besileidžiančios pagrindinės kariuomenės grupės priėmimą.

5.20 val. ryto AFU artilerija atidengė ugnį į RF [Rusijos Federacijos] ginkluotųjų pajėgų postus, išdėstytus prie gamyklos, o apie 6 val. ryto pirmoji desanto karių banga pradėjo puolimą.

Tuo pat metu iš Nikopolio išplaukė antroji banga – 2 baržos, kurios galėjo gabenti iki bataliono pėstininkų, sustiprintų minosvaidžiais (plius amunicija). Atsižvelgiant į atstumą, apytikslis jos atvykimo į ŽNPP laikas buvo apie 7.30 val.

Iki to laiko avangardinis dalinys turėjo išstumti Rosgvardijos [Rusijos nacionalinės gvardijos] pajėgas ir šturmuoti elektrinės teritoriją. Tačiau besiginantieji atlaikė pirmąjį smūgį, o apie 7.00 val. ryto rusų lėktuvai arba sraigtasparniai nuskandino abi antrojo ešelono baržas, ir po to visas planas užimti elektrinę buvo sužlugdytas. Likusi priešakinės šturmo grupės dalis pasitraukė į išsilaipinimo vietą, kur buvo prispausta – dabar ji ten baigiama likviduoti.

Taigi galime pripažinti, kad planas buvo tikrai gražus (nors panašu, kad ir jis buvo atskleistas rusų žvalgybai). Ne mažiau gražus nei Rusijos oro desanto specialiųjų pajėgų desantas Gostomelyje [oro uostas Kijevo priemiestyje, kuriame vasario mėnesį nusileido rusų desantininkai per nepavykusį Rusijos perversmą]. Tačiau planas žlugo ir dėl to buvo prarasti du AFU būriai ir iki bataliono antrosios bangos baržų. Tai yra apie 300-400 vyrų. Be jokio rezultato.

Be to, dabar Kijevas net nežino, ką daryti su TATENA misija. Juk jei ji pasieks Energodarą ir įvykdys „grasinimą” palikti ten savo atstovus, tai visiškai sužlugdys visą Zelenskio gaujos žaidimą dėl „ŽAE bylos”.

P.S. Beje, tikriausiai todėl 8.00 val. ryto Ukrainos ginkluotųjų pajėgų artilerija apšaudė numatomą TATENA misijos fronto perėjimo punktą.

TATENA atvyksta
Kai TATENA atstovai pasiekė elektrinės apylinkes, jiems buvo įteikta dėžė su vietos gyventojų peticijomis, kuriose reikalaujama tarptautiniu mastu pasmerkti elektrinės apšaudymą ir nutraukti apšaudymą.

Ketvirtadienį Niujorke JT generalinio sekretoriaus atstovas spaudai Stéphane’as Dujarricas buvo paklaustas „RIA Novosti” Niujorko biuro vadovo Alano Bulkaty apie bandymą užpulti elektrinę. Tai iš oficialios JT stenogramos:

Atstovas spaudai: Žurnalistas: Ne, manau, kad jis susirūpinęs dėl to, ką perskaitė. A. Bulkaty: A. Bulkaty: Ar tai, kad jis yra ištikimas savo kolegoms, yra labai svarbus klausimas.

Klausimas: Kaip jūs elgiatės su šiuo pranešimu? Stéphane’as: Ačiū, Stéphane’ai. Rusijos gynybos ministerija šiandien… kalbama apie TATENA misiją, Zaporožės atominę elektrinę. Rusijos gynybos ministerija šiandien pareiškė, kad ukrainiečių diversantų grupė bandė, bandė užgrobti, užimti stotį, kad galėtų panaudoti misiją kaip gyvąjį skydą. Taigi, pasak Gynybos ministerijos, jie buvo neutralizuoti, o Rusijos gynybos ministerijos pareigūnai išreiškė nusistebėjimą „dėl JT generalinio sekretoriaus reakcijos į šį incidentą stokos”. Ar turite kokią nors reakciją šiuo klausimu?

Atstovas spaudai: Džiaugiamės, kad Rusijos Federacija padarė tai, ką turėjo padaryti, kad mūsų, inspektorių, saugumas būtų užtikrintas. Manau, kad mūsų apsaugos darbuotojai, mūsų vairuotojai atliko didžiulį darbą, kad TATENA inspektoriai būtų įleisti. Jie ir toliau rems misiją, kol ji baigsis. Kaip ir bet kurios kitos JT misijos atveju, už JT darbuotojų saugumą atsako tie, kurie turi valdžią tam tikroje teritorijoje ir yra atsakingi už tam tikrą teritoriją. Edvardas?

Šio bendravimo vaizdo įrašas pateikiamas žemiau esančiame tviteryje; juo pasidalijo Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Išlieka klausimas dėl apšaudymo
Vėliau JT instruktažo metu (kurį visą galite peržiūrėti čia) kitas žurnalistas (stenogramoje įvardytas tik kaip „Edward”), patvirtinęs, kad TATENA elektrinėje yra JT apsaugos darbuotojų, klausia, ar jie gali išspręsti klausimą, kas apšaudo elektrinę. Kaip matote toliau, atsakymas yra „ne”.

Atstovas spaudai: Džiaugiamės, kad Rusijos Federacija padarė tai, ką turėjo padaryti, kad mūsų, inspektorių, saugumas būtų užtikrintas. Manau, kad mūsų saugumo žmonės, mūsų vairuotojai atliko didžiulį darbą, kad TATENA inspektoriai būtų įleisti. Jie ir toliau rems misiją, kol ji baigsis. Kaip ir bet kurios kitos JT misijos atveju, už JT darbuotojų saugumą atsako tie, kurie turi valdžią tam tikroje teritorijoje ir yra atsakingi už tam tikrą teritoriją. Edvardas?

Klausimas: Jūs sakėte, kad JT teiks logistinę ir saugumo paramą misijai Zaporožėje. Ar misijoje dirba koks nors JT saugumo personalas?

Atstovas spaudai: Taip.

Klausimas: Klausimas: Taigi, kadangi ten yra JT apsaugos žmonės, prieš tai Ukrainos ir Rusijos pusės kaltina viena kitą apšaudant ar sabotuojant atominę elektrinę. Taigi, dabar JT turi tiesioginių… Turiu omenyje, bent jau apsaugos darbuotojus, todėl dabar jie gali priimti sprendimą.

Atstovas spaudai: Tai yra žmonės, kurie ten yra tam, kad užtikrintų glaudžią apsaugą. Jie ten nėra tam, kad atliktų balistinę ekspertizę, tiesa? Jie neturi tokių žinių. Jie neturi nei technologijų, nei įgaliojimų atlikti logistikos, žinote, balistikos vertinimą, t. y. ieškoti, kur patenka šoviniai, iš kur jie pateko, atlikti… Tai tiesiog ne jų darbas. Jų pagrindinis tikslas – užtikrinti mūsų žmonių saugumą, bendradarbiaujant su valdžios institucijomis, atsakingomis už vietoves, kuriose jie yra.

Facebook komentarai
});}(jQuery));