Algimantas Rusteika : Mums dulkina smegenis už mūsų pinigus, žmonės

pumpr

pumpr

Mums dulkina smegenis už mūsų pinigus, žmonės. Apgailėtinas manipuliacijų pavyzdys – šio vakaro LRT propagandinė laida. Visi iki vieno „elitui” nepatinkantys kandidatai apspjaudyti valdžios pakalikų LRT, kudakuojant N.Pumprickaitei.

Jie jau viską nusprendė už mus ir įvertino už mus. Ir tai „nėra” politinė reklama iš biudžeto išlaikomoje valstybinėje televizijoje, kai prieš rinkimus vieni jų dalyviai aukštinami, o kiti niekinami. Ir tai nėra joks rinkimų įstatyme nustatyto lygiateisiškumo pažeidimas – ar ne, ponas Generalini Prokurore, „ginantis” viešąjį interesą?

Taip, žmogus – bendruomeninė ir todėl natūraliai konformistiška būtybė. Jei kitų nuomonių yra ar atrodo, kad yra daugiau – prisitaiko, o kai dėl ko nors abejoja ir nuomonės neturi – prisitaiko praktiškai visada. Todėl visuomenininis manipuliuotojas tą visuotinai panaudoja užslėptai rinkiminei propagandai.

Vieni „lygių rinkimų” dalyviai skatinami, kiti menkinami ar aplamai eliminuojami iš viešumos. O kai argumentų nebelieka, pasisakantieji už valstybės ir tautos interesus viešai paskelbiami nacistais. Ir joks teisėjas nepriims ieškinio už garbės pažeidimą – čia jums ne kokios varlyčių teisės.

Visi žinom – geriausia priemonė apklausų rezultatams ir reitingams paveikti – reitingai ir apklausų rezultatai. Sąjūdžio laikais net įstatymų leidėjams tai buvo aišku. Pirmajame 1992-07-09 Seimo rinkimų įstatyme 43 str.3 dalyje buvo aiškiai nustatyta: „Rinkimų kampanijos metu draudžiama skelbti visuomenės nuomonės apklausos rezultatus, kuriuose yra politinių partijų, visuomeninių politinių judėjimų, jų iškeltų kandidatų, taip pat pavienių kandidatų reitingai.”

Tačiau, vis labiau įsigalint partokratijai, iš įstatymo ši nuostata buvo pašalinta. Esą, kitose šalyse apklausos rinkiminės kampanijos metu skelbiamos, visuomenės nuomonės žinojimas didina apsisprendimo laisvę.

Tai teisinga tik ten, kur valstybės valdžia ir žiniasklaida yra laisva ir grupuočių neužvaldyta. Pas mus tai atvėrė neišsenkančias galimybes manipuliacijomis formuoti visuomenės nuomonę.

Žiniasklaida tapo politinių grupuočių tarpusavio kovos ir masių zombinimo įrankiu. Dabartinė LRT yra konservatorių ir liberalų viešųjų ryšių ir politinės reklamos kontora. Artėja laikas, kai šio žaidimo iniciatoriams ir lėlininkams teks atsakyti.

Vis daugiau žmonių tą mato ir supranta. Net kai kurie LRT asmenys tą jau suprato, ką aiškiai pajutau per R.Tapinienės vestus debatus iš jos ir televizijos darbuotojų bendravimo ir elgesenos. Bet pumprickaitės to nesuvoks niekada.

Facebook komentarai
});}(jQuery));