Mozeris Alvis: „Dalios Grybauskaitės pasisakymai vienareikšmiai yra karo propaganda ir karo kurstymas”

pratybos rukloje 65061615

pratybos rukloje 65061615

Kovo 2 d. praktiškai visos (jei ne absoliučiai visos) visuomenės informavimo priemonės – Delfi, lrytas.lt ir kt., pasidalino garsiai nuskambėjusiu p. Grybauskaitės pareiškimu „karą gali sustabdyti tik karas”. Šio pareiškimo turinio nekartoju, kadangi, esu tikras, absoliuti dauguma jį skaitėte.
Klausiate manęs – ar toks pareiškimas nėra vertintinas kaip karo propaganda ir karo kurstymas? Vienareikšmiai: tai YRA karo propaganda ir karo kurstymas. Be to, grubų teisės pažeidimą padarė ir visuomenės informavimo priemonių valdytojai, kurie šį pareiškimą paskelbė viešai jų valdomose žiniasklaidos priemonėse.
Trumpai apie tai, kas yra karo propaganda. Karo propaganda yra vieša veikla per visuomenės informavimo priemones ar kitaip platinant ir populiarinant karo idėjas, viešai raginant ginkluotąsias pajėgas užpulti kitas valstybes ar tautas. Karo propaganda yra abstraktaus pobūdžio idėjų skleidimas, kitu atveju ji gali būti kvalifikuojama kaip ketinimas įvykdyti konkretų agresijos aktą. 1947 m. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja rezoliucijoje „Dėl priemonių prieš naujo karo propagandą ir kurstytojus” pasmerkė visų formų propagandą, kuri gali išprovokuoti ar skatina grėsmę taikai, taikos pažeidimą ar agresijos aktą. Lietuvos Respublikoje karo propagandos draudimą nustato Konstitucijos 135 straipsnio 2 dalis.
Tuo tarpu Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnio 1 dalies 1 punktas nustato, kad visuomenės informavimo priemonėse draudžiama skelbti informaciją, kurioje skleidžiama karo propaganda ir/arba kurstomas karas.
Ar teisėsaugos ir kitos kompetentingos institucijos imsis teisinių priemonių nurodytų asmenų ir visuomenės informavimo priemonių atžvilgiu? Nedrįskim dėl to net abejoti, juk, kaip ten bebūtų, vis dar teisinėje valstybėje gyvenam…
Facebook komentarai
});}(jQuery));