Moteriausybės melas – covid virusu serga tik keli šimtai, o ne 204 tūkst. žmonių

164591768_527013288693438_717481572561505567_o

164591768_527013288693438_717481572561505567_o

Tikriausiai jau net mano katės žino, kaip svarbu anot moteriausybės testuotis. Tai yra taip svarbu, kad vakar Seimas įstatymu leido Nacionaliniam Visuomenės Sveikatos centrui nustatyti, kas privalo tai daryti. Net ne moteriausybei. NVSC. Pataisytas įstatymo straipsnis skamba taip:
„2. Papildyti 18 straipsnį 11 dalimi:
„11. Kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas dėl užkrečiamosios ligos ir nustatomas šios ligos protrūkis darbovietėje, darbuotojams leidžiama dirbti tik pasitikrinus, ar neserga užkrečiamąja liga, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas. Darbuotojus, kurie privalo pasitikrinti sveikatą, nustato Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir apie tai informuoja šiuos darbuotojus ir darbdavį.“
Kad testai yra didis verslas turbūt nesiginčys niekas. Štai Sveikatos Apsaugos ministerijos paaiškinimas, kodėl testai Lietuvoje vieni brangiausių:
„Šiuo metu patvirtinti įkainiai laboratorijoms už PGR tyrimą yra 32 eurai 57 centai, kai tyrimas atliekamas su pačios įmonės ar įstaigos turimais reagentais. Jeigu valstybė teikia reagentus, tokiu atveju tyrimo kaina yra 14 eurų 79 centai. Apie skirtumus, kodėl privačiose laboratorijos tyrimai brangesni, negalėčiau pakomentuoti ir nenorėčiau komentuoti, nes tai tiesiog yra turbūt privataus verslo logika“, – aiškina Visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Danas Bakša.”
Testų kainos Vilniaus aerouoste:
„Šiuo metu teikiamų testavimo paslaugų įkainiai siekia 43 Eur už COVID-19 antigenų testą per 20 min., 33 Eur už testą per 2 val.
Per 24-36 val. atliekamas COVID-19 PGR testas kainuoja 90 Eur, per 1,5-3 val. atliekamas toks pats testas – 140 Eur.”
O aš šiandien noriu pasidalinti su jumis privačia žinute, kurią parašė biomedicinos mokslų daktaras (mes juk tikime mokslu, ar ne?) Gintaras Zaleskis. Jis sutiko, kad žinutė, kuris paaiškins, kodėl mums brukamas priverstinis testavimas būtų paviešinta:
„Testemijos absurdiškumas.
Kodėl ne PGR, bet antigeninis?
Vakar paprašiau paprastai ir labai trumpai paaiškinti savo pažįstamo biomedicinos mokslų daktaro Gintaro Zaleskio.
Štai toks atsakymas, papunkčiui (kalba netaisyta):
„PGR testas:
1. Nepateisinamai jautrus. Atspindi paprasčiausiai įkvėptą virusą, ar virusą (ar net jo “skeveldrą”), atsirandantį ant instrumento, kuriuo imamas mėginys;
2. Gali būti teigiamas mažiausiai du mėnesiai po viruso ikvepimo (iki keturių!). Absurdas ieškoti kontaktų, apriboti žmones, naudoti policijos darbą ir t.t. stengiantis nustatyti savaitės senumo kontaktus.
3. Dabartiniu metu esantis reikalavmas daryti 45 ciklus (tuomet jautrumas toks, jog kiekvienam vyrui pagal HGC analogiją būtų nustatomas nėštumas) yra paprasčiausias nusikaltimas. Be jokios abejonės tie, kas tai propaguoja iš PSAO (ne politikai) tai žino ir supranta…tokį jautrumą negalima naudoti kaip politinio sprendimo pagrindimą (karantinas ir t.t.), tik kaip mokslinį-epidemiologinį (ir tai su sąlyga).
4. Nepaprastai pelningas finansiškai gamintojams (brangesnis už antigeninį 20 kartų). Nepaprastai naudingas tiems, kas nori palaikyti pandemijos psichozę, apribojimus….Šiuo metu (netyčia ?) tapo naudingu ir vakcinų gamintojams. Įdomi detalė – jei taip uoliai matuoti pasiskiepijusius, kaip ir “susirgusius” – jis rodys, kad jie irgi “serga” beveik tiek pat…. todėl kovojant su šiuo absurdu reikia reikalauti, kad būtų tiriami pasiskiepijusieji ir oficialiai skelbiami tų tyrimų rezultatai…
5. Kol jis bus naudojamas norint paaiškinti politinius sprendimus, psichozė niekada nesibaigs…
Antigeninis:
1. Jautrumas – logiškas (todėl isterikai karštai propaguoja PGR). Teigiamas apie 5 dienas susirgus. Pigus, greitas, po 20 min galima pakartoti, jei abejojama.
2. Neatmesčiau galimybės, jog Lietuvoje pagal šį kriteriju covid-19 liga 2020 metais būtų diagnozuota tik keliom dešimtims ar keliolikai žmonių….ir isimtinai tik tiems, kam liga iš tikrųjų buvo. Naudojant PGR – ji nustatoma ir sveikiems, ir persirgusiems, ir įkvepusiems, ir paprasčiausiai turint fragmentuoto “spyglinio” baltymo.”
Geros dienos ”
O dar jei įvertintume tų prabangiųjų testų patikimumą, kas tada?
O NT kainos sostinėje ir pajūryje toliau kyla…
Facebook komentarai
});}(jQuery));