Mokytojai vienijasi streiko metu


Lietuvos profesinių sąjungų federacijos kreipimasis

Švietimo ir mokslo Ministrei                                                      2018-12-05, Kaunas, L-(L)-281

Kauno raj. savivaldybės Merui

KREIPIMASIS

 

Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“ (toliau – LPS „Sandrauga“) pareiškia, kad nepasirašys 2018 m. lapkričio 29 d. derybų protokolo, kol jo nepasirašys Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga. Tokį sprendimą LPS „Sandrauga“ priėmė po Vyriausybės posėdžio, kuriame dalyvavo visų profesinių sąjungų lyderiai. Manytina, kad tik sujungtos jėgos ir bendri veiksmai gali padėti išspręsti susiformavusią krizę švietimo sistemoje.

Šiandien, t.y. 2018 m. gruodžio 5 d., Lietuvos profesinių sąjungų federacijos „Sandrauga“ (toliau – LPSF „Sandrauga“) Kauno raj. Domeikavos gimnazijos profesinė sąjunga iškėlė šiuos reikalavimus:

  • Nuo 2019 m. sausio 1 d. pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 %.
  • Etatą turi sudaryti 36 savaitinės valandos, iš kurių ne daugiau kaip 18 valandų turi sudaryti kontaktinės valandos.
  • Mažinti vaikų skaičių klasėse: bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasėse – iki 20, 5-12 klasėse – iki 26 mokinių.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad reikalavimams išspręsti yra skirtos 5 darbo dienos. Reikalavimai jau yra pateikti Kauno raj. Domeikavos gimnazijos Direktoriui, Kauno raj. savivaldybės Merui, Kauno raj. savivaldybės Tarybai, Kauno raj. savivaldybės administracijos Direktoriui bei Švietimo ir mokslo Ministrei.

LPSF „Sandrauga“ Kauno raj. Domeikavos gimnazijos profesinės sąjungos komitetas visomis išgalėmis siekia rasti sutarimų ir sprendimo būdų, kad mokytojų darbo užmokestis ir darbo sąlygos pagerėtų. Neradus sutarimo, streiko komitetas nuo 2018 m. gruodžio 13 d. imsis kraštutinių priemonių (iki visiško mokyklos uždarymo)  ir veiksmų, kad būtų patenkinti iškelti mokytojų reikalavimai.

LPSF „Sandrauga“ Pirmininkas                                                                            Kęstutis Juknis

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS JUKNIS, LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA „SANDRAUGA”
Facebook komentarai
});}(jQuery));