Moksleivių krepšinio lyga – naujas formatas ir nauji rėmėjai

Moksleivių krepšinio lyga – naujas formatas ir nauji rėmėjai

Antradienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete oficialiai pristatytas naujasis „Perlas Moksleivių krepšinio lygos“ sezonas. Jis prasidėjo naujovėmis, kurių didžiausia – pasikeitęs pagrindinis lygos rėmėjas. Juo tapo UAB „Olifėjos“ prekinis ženklas „Perlas“.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis su „Olifėja“ vadovu Antanu Muraška pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama dar geresnių jaunųjų krepšininkų rezultatų. A. Sabonio teigimu, Moksleivių krepšinio lyga yra viena svarbiausių Lietuvos krepšinio piramidės dalių, tad jos indėlis ugdant visų rinktinių, tarp jų ir nacionalinių, narius yra milžiniškas. „Manau, kad ši lyga ženkliai prisidėjo prie to, jog pagal jaunimo rinktinių pasirodymą dabar esame antroje vietoje Europoje po Turkijos, o vyrų rinktinė pagal savo reitingą pakilo į trečią vietą pasaulyje (po JAV ir Ispanijos). Labai džiaugiamės, kad prie pamainos rinktinėms ugdymo prisideda ir lietuviškas ženklas „Perlas”, – kalbėjo A. Sabonis.

A. Muraška taip pat džiaugėsi tuo, kad yra galimybė prisidėti prie Lietuvos krepšinio ateities kūrimo „Jei pažvelgtume atidžiau, tai beveik visi mūsų nacionalinės komandos krepšininkai savo kelią pradėjo Moksleivių krepšinio lygoje. Būtent joje užauga žvaigždės, kurios iškelia tokią mažą šalį į dideles aukštumas. Todėl bendradarbiaudami su Lietuvos krepšinio federacija ir Moksleivių lyga norime skatinti jaunuosius krepšininkus siekti krepšinio aukštumų”, – teigė A. Muraška.

„Pamenu, seniau mums, jauniems, varžybos būdavo didžiausia šventė. Norėtųsi, kad ir šiandien taip būtų. Svarbiausia, kad vaikas krepšinyje tobulėtų meistriškumu ir būtų laiko treniruotėms”, – kalbėjo A. Sabonis.

Dar viena naujovė Moksleivių krepšinio lygos čempionatuose yra ta, kad liko tik du divizionai iš  buvusių trijų. Geriausios II diviziono komandos prisijungė prie I diviziono, kuriame šį sezoną rungtyniaus 12 komandų, o likusios II ir III divizionų komandų buvo sujungtos. Iš pradžių jos rungsis regionų principu, o vėliau varžysis visoje Lietuvoje.

„Perlas Moksleivių krepšinio lygos“ sezone dalyvaus 60 krepšinio mokyklų ir 416 komandų. Įvairaus amžiaus čempionatuose rungtyniaus daugiau nei 7500 jaunųjų krepšininkų, kurie sužais 3600 rungtynių. MKL organizuos 12 įvairaus amžiaus čempionatų.  

Facebook komentarai
});}(jQuery));