skip to Main Content

Moksleiviai kviečiami prisijungti prie LEU meno kolektyvų

Vyresniųjų klasių moksleiviai kviečiami prisijungti prie Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) meno kolektyvų: dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“, mišraus choro „Ave vita“, folkloro ansamblio „Poringė“. Atrankos į kolektyvus prasidės jau kitą savaitę. Tai išskirtinė galimybė moksleiviams susipažinti su studentiška veikla ir turiningai praleisti laisvalaikį. Austėja Maskoliūnaitė prie universiteto dainų ir šokių ansamblio „Šviesa“ prisijungė dar būdama moksleivė. Šiandien ji yra LEU antro kurso studentė. Mergina tikina, kad moksleiviams prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta. „Čia susipažįsti su įvairaus amžiaus žmonėmis, pamatai naują aplinką ir išmoksti daug naujo“, – sako ji.

 

Kolektyvas „Ave vita“  dalyvauja televizijos projektuose

 

LEU mišrus choras „Ave vita“ kviečia aktyvius, atsakingus, kūrybingus ir trokštančius išbandyti save naujoje veikloje moksleivius ir LEU studentus, kurie nori dalyvauti įvairiuose renginiuose, pasirodyti per televiziją, atstovauti universitetui įvairiuose koncertuose, konkursuose, festivaliuose. Taip pat mėgstančius keliauti ir pabūti su draugais.

 

Priėmimas vyks 2015 m. rugsėjo 3, 7, 8, 10 d. 17 val. LEU centrinių rūmų (Studentų g. 39) A1 auditorijoje. Choras „Ave vita“, kaip ir pats LEU, skaičiuoja 80 veiklos metų. Visada entuziastingai nusiteikęs kolektyvas nuolat skina laurus, džiugina klausytojus ir gyvena jaunatvišku žavesiu pulsuojantį chorinį gyvenimą.

 

Choras yra aktyvus ne tik nacionalinių, bet ir tarptautinių konkursų dalyvis. „Ave vita“ net 18 kartų tapo tarptautinių konkursų laureatu. Dėl savo tarptautinio aktyvumo kolektyvas apdovanotas „Aukso paukštės“ ir „Tarptautinio spindesio žvaigždės“ prizais.

 

Kolektyvas dalyvavo televizijos projektuose „Žvaigždžių duetai“, „Lietuvos balsai“, „Lietuvos balsai. Chorų Eurovizija“, kur pelnė daugybę žiūrovų simpatijų, buvo pripažintas žaismingiausiu dalyviu. Jei norite prisijungti prie choro „Ave vita“, ateikite į atrankas arba kreipkitės į meno vadovą ir dirigentą doc. Kastytį Barisą el. paštu kastytis.barisas@leu.lt. Galbūt Jūs tapsite šio choro dalimi!

 

Folkloro ansamblis „Poringė“ puoselėja tautines tradicijas

 

Folkloro ansamblis „Poringė“ daugiau nei 40 metų aktyviai koncertuodamas ir dalyvaudamas įvairiuose renginiuose puoselėja ir populiarina tradicinį lietuvių folklorą, skatina saugoti Lietuvos etninės kultūros paveldą.

 

Ansamblio veikloje dalyvauja 25 asmenys. Čia tradiciškai švenčiamos kalendorinės lietuvių liaudies šventės – Užgavėnės, Jurginės, Joninės, pavasario ir rudens lygiadieniai, šv. Kalėdos – lavina ansamblio narių etinę ir estetinę kultūrą, motyvuoja plačiau domėtis tautos tradicijomis. Tokia veikla – prasmingas laisvalaikio praleidimo būdas.

 

Jei norite dar būdami moksleiviai įsilieti į studentišką veiklą, susisiekite su ansamblio vadovu Vladu Černiausku el. paštuvladas.cerniauskas@leu.lt arba choreografe Audrone Vakariniene el. paštu audrone.vakariniene@leu.lt.

 

Ansamblis „Šviesa“ gyvuoja nuo 1954 m.

 

LEU dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ kviečia į ansamblio šokėjų, choro ir orkestro grupes. Susitikimai vyks 2015 m. rugsėjo 2, 3, 8, 10 d. 17 val. LEU centrinių rūmų (Studentų g. 39) aktų salėje (III aukštas). Ansamblis gyvuoja nuo 1954 m. Jame šoka, dainuoja ir groja įvairių specialybių studentų – būsimų mokytojų. „Šviesa“ – nuolatinė respublikinių ir pasaulio lietuvių dainų švenčių, studentų festivalių „Gaudeamus“ dalyvė.

 

Ansamblis ne kartą laimėjo prizinių vietų respublikiniuose ir tarptautiniuose festivaliuose, koncertavo Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Lenkijoje, Rusijoje ir kt. Dainų ir šokių ansamblis „Šviesa“ – turiningo laisvalaikio praleidimo forma. Ansamblio nariai ne tik repetuoja ir koncertuoja, bet ir kuria tradicijas, švenčia bendras šventes. Bėgant metams keičiasi studentų kartos, todėl ansamblis išlieka jaunas ir originalus. Jei norite įsilieti į studentišką veiklą, susisiekite su ansamblio „Šviesa“ meno vadove dr. Jolanta Kisielyte-Sadauskiene el. paštu jolanta.sadauskiene@leu.lt.

 

Studentė: „Prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta“

 

A. Maskoliūnaitė sako, kad moksleiviams prisijungti prie studentiško ansamblio tikrai verta. „Čia susipažįsti su įvairaus amžiaus žmonėmis, pamatai naują aplinką ir išmoksti daug naujo. Be to, supranti, kad universitete taip pat yra papildomos kultūrinės veiklos, o ne vien tik mokslai“, – sako ji. Pradėjusi dainuoti ansamblyje, Austėja susipažino su daugybe garsių žmonių (kompozitoriais, dirigentais, dainininkais), su jais kartu dirbo. Pernai metais ji pradėjo studijuoti LEU anglų filologijos specialybę.

 

„Kai įstojau į LEU, man buvo drąsiau, nes jau žinojau, kur kas yra universitete, jau turėjau pažįstamų“, – sako A. Maskoliūnaitė. Mergina į ansamblį „Šviesa“ atėjo dar būdama moksleivė. Ji sako, kad nuo mažens buvo ugdyta kaip Lietuvos patriotė. Jos pirmosios dainos, kurių išmoko, – lietuvių liaudies. „Besiruošiant mokykliniam muzikos egzaminui, mano muzikos mokytojas pasiūlė dainuoti „Šviesoje“. Turėjau patirties dainuojant chore ir dainų šventėse, todėl sutikau su pasiūlymu“, – prisimena Austėja.

 

A. Maskoliūnaitė džiaugiasi, kad ansamblio senbuviai ją noriai priėmė. „Iškart po perklausos važiavau su ansambliu į Lenkiją koncertuoti. Tikrai smagiai praleidau laiką ir dar artimiau su visais susipažinau“, – sako kolektyvo narė. Studentė tikrai nesigaili, kad besimokydama 12 klasėje (pačiame mokymosi sūkuryje) ir būdama net ne vilnietė sugebėjo suderinti mokslus ir veiklą ansamblyje „Šviesa“.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: TOMAS PETRYLA, LIETUVOS EDUKOLOGIJOS UNIVERSITETAS

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));