Moki – vagi, arba kodėl kainos kyla 6 kartus?

242691729 2094491450710573 8195525816373614913 n
Na ką, krizė, kurią taip neigė ir tebevaidina, jog nėra – prasideda. Dujų didmena brangsta 6 (šešis!) kartus. Brangs absoliučiai viskas, nuo elektros ir šildymo iki duonos ir druskos. Net į Seimo bendrabutį iškviečiamos mergšės brangs.
Nutylėti nebeišeina, tai į LRT sukviestos jungtinės pajėgos su Kreiviu priešakyje.
Ir ką išgirdo brangūs Lietuvos žmonės?
– Kad tai iš kovidinės krizės išeinančios pasaulinės ekonomikos normalus atsigavimo reiškinys.
– Kad tai rusai kalti, kadangi tyčia neparduoda dujų, nes jiems 6 kartus daugiau uždirbti nereikia ir nesinori.
– Kad Vyriausybė, pareiškusi, jog į kainų reguliavimą nesikiš, duos kam nors kokių nors kompensacijų, nors elektros valstybiniai tiekėjai iš „Ignitis”, vadovaujamos buvusio tarptautinės farmacijos kompanijos „Sandoz” Baltijos šalių finansų generalinio direktoriaus A.Bortkevičiaus (nes kas gi labiau kompetentingas energetikoje ir piniguose už korporacinio farmacininko finansų galvutę?), pernai išsidalino 85 mln.€ dividendų.
– Kad reikia plėtoti žaliąją ekonomiką, nors taršos leidimai kainuoja beprotiškai daug ir taip pat žiauriai kelia kainas, o vėjo ir saulės energetika, jei nėra saulės ir vėjo, destabilizuoja energetikos sistemą ir riba jau pasiekta.
– Kad reikia jokiu būdu nepirkti Astravo elektros, nes ji nešvari ir Batka specialiai pastatė atominę, kad ji susprogtų ir Lietuvą su Baltarusija sunaikintų.
– Kad oligopoliniai prekybos tinklai Lietuvoje užtikrina konkurenciją ir mažina kainų lygį.
O ko neišgirdo brangūs Lietuvos žmonės?
– Kad Vyriausybė tuo suinteresuota, nes pakilus kainoms iš akcizų ir PVM gaus daug daugiau biudžeto pajamų, o žmonių nuraminimui panaudos tik jų dalį.
– Kad Vyriausybė „padėčiai taisyti”ims iš tų, iš kurių daugiausiai krizės bus atimta ir artimiausiu metu didins mokesčius už dyzeliną, nekilnojamąjį turtą, automobilius, žemę, miško žemę, malkas, anglį, durpes, vandenį, šiukšlių išvežimą, individualią veiklą ir t.t. ir pan., kas kartu su didėjančiomis rinkos kainomis iš esmės dar labiau nuskurdins mažiausias pajamas turinčius gyventojus ir sukels valstybėje augančią socialinę ir politinę įtampą.
– Kad Vyriausybė net negalvoja ir nesirengia svarstyti apie krizės metu neišvengiamą ir natūralų milžiniškų ir dažnai beprasmiškų valstybės išlaidų peržiūrėjimą bei mažinimą ir iš esmės jai ir į žmones, ir į valstybę yra nusispjauti.
Kas blogai?
Nes visiems, ir jiems patiems, bus blogai.
Kas gerai?
Kad tai išplės socialinę valstybės atgavimo ir atsinaujinimo bazę, nes vis daugiau žmonių asmeniškai pajus konservatoriško komunizmo malonumus ir pakels užpakalius nuo sofų.
Facebook komentarai
});}(jQuery));