Mitingų organizatorius Antanas Kandrotas iš kalėjimo nebeišeis – vėl nuteistas už viešų žinių pasidalinimą (pildoma)

antanas

antanas

Lietuvą valdanti chunta nutarė pamokyti Antaną Kandrotą, vieną iš 2021 m. rugpjūčio 10 d. mitingo prie Seimo organizatorių.

A.Kandrotas nuteistas už tai, kad paskleidė viešai žinomas žinias – tai, kad sulaikytas korupcija įtariamas prokuroras ir advokatas, ir pasakė savo nuomonę, kad jie korumpuoti.

Už tai buvo nuteistas dar keturiems mėnesiams kalėjimo, iš viso, subendrinus su prieš tai paskirta bausme, gavo du metus kalėjimo. Turint omenyje, kad A.Kandrotas neturi jokių šansų apsiginti nuo chuntą aptarnaujančių teismų, tai reikia žinoti, kad jis greičiausiai bus nuteistas ir dėl vadinamųjų riaušių prie Seimo organizavimą. A.Kandrotui ir šioje byloje yra pateikti įtarimai. Nors dabar akivaizdu, kad riaušes prieš Seimo organizavo Policijos departamentas – pasiuntė į  minią savo agentus, kurie visaip provokavo policijos pareigūnus ir mušė juos, kad sukelti riaušes.

Dar visai neseniai A.Kandrotas vylėsi, kad bus paleistas lygtinai kaip atlikęs trečdalį bausmės, tačiau Kauno apylinkės teismas šį jo prašymą atmetė.

Beje, Antano Kandroto advokatė Eglė Grucytė, kalbėdama su redakcija, sakė, kad tai, kad ši byla buvo viešinama kiek įmanoma, nė kiek nepadėjp Antanui Kandrotui apsiginti. Dar vienas keistas epizodas – ji atsisakė pateikti teismo nuosprendį, sakydamas, kad ji skųs. Tepasakė tik tiek, kad prokuroras, kurį vena apšmeižė A.Kandrotas, vis dar yra įtariamasis, tačiau dar nenuteistas.

A.Kandrotas nuteistas pagal buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdybos viršininko pavaduotojo Šarūno Mickevičiaus pareiškimą. Šiuo metu advokato praktika besiverčiantis buvęs pareigūnas nurodė, kad A. Kandrotas savo kuriamuose ir socialiniuose tinkluose publikuojamuose vaizdo siužetuose jį apšmeižęs – pavadinęs korumpuotu. A. Kandrotui pareikštas ir 20 tūkst. eurų civilinis ieškinys.

Pats Celofanas yra minėjęs, jog turėjo pagrindą Š. Mickevičių vadinti korumpuotu, nes tuo metu jam jau buvo pareikšti įtarimai korupcinio pobūdžio nusikaltimais. Kaunietis Š. Mickevičius vadinamas centrine figūra Lietuvą sudrebinusiame teisėsaugos tyrime, kai buvo sulaikyti generalinės prokuratūros prokurorai Nerijus Marcinkevičius ir Ugnius Vyčinas, Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Donatas Puzinas.

 

Prokuratūros pranešimas : Šiandien Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje dėl šmeižto nuteistas šiuo metu laisvės atėmimo bausmę Kauno tardymo izoliatoriuje dėl finansinių nusikaltimų atliekantis kaunietis A. K.

Ikiteisminį tyrimą atliko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros Pirmojo skyriaus prokurorė.
Bylos duomenimis, A. K. sistemingai skleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, kuri galėjo paniekinti, pažeminti ir pakirsti pasitikėjimą kitu asmeniu. Iš viso byloje, laikotarpiu nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio iki 2021 metų vasario, nagrinėtos keturios tęstinės veikos. Trimis atvejais A. K., siekdamas apšmeižti kitą asmenį, „Youtube“ tinkle viešai patalpino filmuotą medžiagą, kurioje skleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, nukentėjusįjį vadindamas korumpuotu, nepagrįstai kaltindamas jį reketu, klastojimu bei kitais tikrovės neatitinkančiais veiksmais. A. K tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti, pažeminti arba pakirsti pasitikėjimą tuo pačiu nukentėjusiu asmeniu skleidė ir socialiniame tinkle „Facebook“.
Tyrimui vadovavusi ir valstybinimą kaltinimą teisme palaikiusi Kauno apylinkės prokurorė teismo prašė pripažinti A. K. kaltu dėl šmeižimo pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį ir skirti jam 7 mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir subendrinus bausmes, su dabar galiojančiu nuosprendžiu, paskirti A. K. galutinę 2 metų ir 2 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų sprendimu A. K. pripažintas kaltu dėl šmeižimo, jam paskirta 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė (subendrinus bausmes, paskirta galutinė 2 metų laisvės atėmimo bausmė). Byloje taip pat išnagrinėtas ir iš dalies priteistas nukentėjusio civilinis ieškinys, A. K. įpareigotas nukentėjusiajam sumokėti 400 eurų neturtinės žalos atlyginimui.
Facebook komentarai
});}(jQuery));