Mitingas prieš neteisingą socialinę ir švietimo politiką įvyks

Mitingas prieš neteisingą socialinę ir švietimo politiką įvyks

Vilniaus miesto savivaldybė leido spalio 16 dieną surengti mitingą, skirtą atkreipti dėmesį į neteisingą socialinę ir švietimo politiką mūsų šalyje. Protesto akcija vyks prie LR Vyriausybės rūmų. Joje ketina dalyvauti apie 2000 asmenų.

 

Per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje uždaryta keli šimtai mokyklų. Šis faktas kelia didelį nerimą tėvams, mokiniams, mokytojai praranda darbą, o jų darbas tampa vis mažiau prestižinis, vis mažiau vertinamas. Vaikų darželių darbuotojų socialinė padėtis yra išvis katastrofiška.

 

Didelis nerimas dėl nepakankamų socialinių garantijų ir darbo santykių liberalizavimo jaučiamas ir kitose srityse: kultūros, socialinės apsaugos. Vyriausybės parengtą naująjį Darbo kodeksą darbuotojai vertina kaip dar vieną jų socialinių garantijų apribojimą, o tai kertasi tiek su rinkiminiais pažadais, tiek su Vyriausybės programa. Socialinis modelis yra nesuderintas su visomis suinteresuotomis pusėmis, nepakankamai išdiskutuotas. Galų gale Vyriausybė nevykdo savo pažadų ne tik socialinės apsaugos ir švietimo srityse, bet ir neužtikrina teisių tautinėms mažumoms. Vyriausybė ir Seimas nepadarė nieko vykdant Vyriausybės programą, kuri, svarbu pabrėžti, turi įstatymo galią.

 

Dėl nurodytų priežasčių darbo kolektyvų, profesinių sąjungų atstovai, švietimo, kultūros, socialinės apsaugos darbuotojai, taip pat tautinių mažumų mokyklų ir mokyklų lietuvių mokomąja kalba mokinių tėvai rengia protesto akciją, pavadintą „Prieš neteisingą politiką socialinėje ir švietimo srityse”. Mitingas rengiamas spalio 16 dieną, penktadienį, prie LR Vyriausybės rūmų, Gedimino pr. 11, Vilnius. Apie pusantros valandos truksianti protesto akcija prasidės 15.30 val.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ELŽBIETA SADAISKA, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));