Ministras Simonas Gentvilas prašė pavaldinės nuslėpti nusikaltimą

Simonas-gentvilas

Simonas-gentvilas

Ar gali toliau pareigas eiti ministras, kuris siūlo pareigūnei nutylėti galimą nusikaltimą?
Kai politinės korupcijos byloje teisiamo Liberalų Sąjūdžio narys Simonas Gentvilas tapo aplinkos ministru, spėliojau, kiek ilgai reikės laukti pirmojo su juo siejamo skandalo. Būsiu atviras, jog nesitikėjau, kad tam prireiks tik dviejų ar trijų jo darbo dienų.
Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė nurodė, kad vos tik pradėjęs eiti ministro pareigas Simonas Gentvilas ją buvo išsikvietęs pasiaiškinti, kodėl ji prokuratūrai perdavė informaciją apie galimai neteisėtus veiksmus ir kodėl prokuratūros paprašė ginti viešąjį interesą aplinkosaugos srityje. „Buvo aiškiai pasakyta, kad tokių veiksmų daugiau ateityje nebūtų. Kad mes turėtume kažkaip išsiaiškinti viduje, išsiaiškinti, susitarti ir skalbinių į viešumą nenešti“, – kalbėjo ji.
Ministras pasiūlė pareigūnei nuslėpti nuo teisėsaugos galimai neteisėtus veiksmus? Tai ne tik negarbingas ir neskaidrus elgesys. Nepranešimas apie nusikalstamą veiką gali užtraukti ir teisines pasekmes – netgi baudžiamąją atsakomybę, jeigu tu žinai ir nepraneši apie daromą ar padarytą labai sunkų nusikaltimą.
Kam ministrui reikia spausti pareigūnę? Pagalvokite patys. Jei ministras galimai dangsto galimai neteisėtus veiksmus – tai yra korupcijos klasika! O čia kalba greičiausiai dar eina ne apie dešimtis eurų, žala gamtai, žmonėms gali sudaryti dešimtis milijonų eurų.
Jei tai prieš kelis mėnesius būtų išgirdęs tuometinis Premjeras Saulius Skvernelis, ar Prezidentas Gitanas Nausėda, tokio ministro likimas būtų išspręstas minučių bėgyje. Dabar standartai pasikeitė, valdžioje „neliečiamieji“, kuriems politinė korupcija yra tarsi duona kasdieninė. Todėl su tokiu valdžios aparatu nenustebintų verdiktas, kada viešumoje kalta bus padaryta Aplinkos apsaugos departamento direktorė, nors pagal jos pateiktą informaciją, gindama viešąjį interesą, prokuratūra pateikė ieškinį teismui.
Kreipiausi į Prezidentą Gitaną Nausėdą, Premjerę Ingridą Šimonytę bei prokurorus informuodamas apie šią situaciją ir laukiu atsakymo, kuris bus įdomus visai Lietuvos visuomenei, nes parodys ar neskaidrumas ir korupcija Lietuvoje vėl tampa įprastu reiškiniu.
Kviečiu ir LRT tyrimų tarnybą atsikasti sniegą į savo tyrimų kambarėlį. O jeigu rimtai, tai tikiuosi, kad šis konkretus atvejis sulauks didelio visuomenės dėmesio, o žiniasklaida giliau pasikapstys po galimas liberalų sąsajas su atitinkamomis interesų grupėmis.
Liberalai tikrai nežino, kad valstybės tarnautojai per ketverius metus užaugo, jie tiki ir pasitiki savo valstybe. Jau seniai nebėra taip, kad kažkur aukštai save įsivaizduojantis ir ministerijoje sėdintis ministras, kuris dar nespėjo net užsitarnauti elementarios pagarbos, gali pirštu baksnoti ir bandyti išgąsdinti savo pavaldinius.
Viliuosi, kad Prezidento atsakymas į LVŽS kreipimąsi taps pavyzdžiu politikams ir pasakys daug apie standartus ir politinę kultūrą mūsų valstybėje.
Žemiau yra įrašas, kuriame Aplinkos apsaugos departamento direktorė Seimo LVŽS frakcijoje pasakoja apie ministro spaudimą. Sveikinu ponią Olgą už pilietinę drąsą, už pareigos suvokimą ir už visos valstybės bei jos vadovaujamos įstaigos garbės gynimą.
Facebook komentarai
});}(jQuery));