Metų sveikuolis Radviliškyje buria šimtus ledinių maudynių mėgėjų

Ruoniai

Ruoniai

Metų sveikuolis Radviliškyje buria šimtus ledinių maudynių gėjų

 

Lietuvos kariuomenės karo policijos Šiaulių įgulos vyr. karo policininkas Tadas Grimaila (30 m.) gyvena Radviliškyje. Vyras ne tik pakeitė savo gyvenseną atsisakęs alkoholio, radikaliai pakeitęs mitybą, bet aktyviai buria Radviliškio bendruomenę organizuodamas ledinių maudynių renginius kartu su Lietuvos sveikuolių sąjunga. 2020 m. vasario 16 d.  jo iniciatyva bus rengiamos didžiausios šiaurės Lietuvoje ruonių maudynės, kurias remia ir Radviliškio rajono savivaldybė.

 

Ledinis vanduo sukėlė euforiją

 

“Viskas prasidėjo prieš 6-ius metus. Kovo mėn. su kolegomis komandiruotėje Juodkrantėje susitarėm, kad po treniruotės visi trys šoksim į Baltijos jūrą. Tą kartą aš išsimaudžiau, o kolegos liko stovėti krante. Pajutau žodžiais nenusakomą jausmą, euforiją: nebuvo jokio šalčio, baimės, kad susirgsiu ar pan. Po to karto pradėjau maudytis dažniau, ėmiau domėtis šia tema”, – apie pirmąsias ledines maudynes pasakoja dviejų mergaičių tėtis.  

 Ruoniai

Vėliau Tadas susirado informaciją apie Lietuvos sveikuolių sąjungą, jos veiklą. Tačiau pirma reakcija į visa tai buvo labai kritiška ir skeptiška. Pabandė sudalyvauti keliuose renginiuose, stovyklose ir nuomonė pasikeitė, pasijautė šiltai priimtas. Jam tai patiko. Įsitikino, kad viskas su ten esančiais žmonėmis yra gerai.

 

“Nuo tada sugriuvo mano nuostatos apie sveikuolius. Dalyvavau renginiuose, mokymuose, šventėse ir draugų ratas plėtėsi. Pasinėriau su užsidegimu į šią veiklą, nes pamačiau, kad tai naudinga man pačiam, žmonėms, aplinkai. Sveikuolių sąjungoje susipažinau su daug įdomių žmonių, kurie mąstė labai panašiai, kaip ir aš. Pozityvas, energija, bendri tikslai ir įdėjos. Gavau daug atsakymų į man rūpėjusius klausimus. Tas labiausiai mane ir užkabino”, – į klausimą kaip prisijungė prie sveikuolių atsako vyras.

 

Pasikeitęs žmonių požiūris –  didžiausia sėkmė

 

“Žmonių požiūrio pasikeitimas į ledines maudynes žiemą, grūdinimąsi, sveiką gyvenimo būdą man yra svarbiausia šioje veikloje. Matau, kaip žmonės tampa laimingais kažką pakeitę savo įpročiuose, savyje, išbando kažką naujo, nepatirto”, – teigia metų sveikuolis.

 

Palaikymas, kurio sulaukia labai daug šioje veikloje, Tadui yra labai svarbus. 

 

Radviliškyje susibūrė šimtai ledinių maudynių entuziastų

 

“Kažkada, kai pradėjau grūdintis, buvau vienas. Dabar su manimi šimtai žmonių. Nesvarbu, kad kai kurie iš jų nesimaudo, svarbu, kad palaiko idėją. Radviliškyje organizavom ledinių maudynių renginius, šventes, mankštas, 30 dienų eketės iššūkius. Po mažą žingsnelį susibūrėme į didžiulį ratą, sulaukėme didelio dėmesio ir dalyvių skaičiaus. Šįmet ir kitąmet planuojame padaryti dar daugiau žiemos renginių. Vienas jų – didžiausios ledinės maudynės šiaurės Lietuvoje, kurios vyks vasario 16 d. Matau, kad yra didžiulis žmonių susidomėjimas. Todėl stengsimės visa tai dar labiau populiarinti”, – planais dalijasi T. Grimaila.

 

Ruoniai1

Ledinių maudynių renginį apdovanojo LR prezidentė

Pernai vykusiose vasario 16 d. ledinėse maudynėse sulaukta rekordinio dalyvių skaičiaus. Už šį renginį Radviliškio ledinių maudynių organizatoriai buvo apdovanoti LR prezidentės Dalios Grybauskaitės organizuotoje akcijoje ,,Vasario 16 – ąją dieną švęsk linksmai ir išradingai”. Kartu tai buvo didžiulė reklama ir įvertinimas Radviliškio miestui, taip pat visiems ledinių maudynių mėgėjams. Iniciatyvas palaiko ir remia vietinė valdžia ir kitos įstaigos. 

 

Artėjant Lietuvos sveikuolių sąjungos 30-mečiui Tadas Grimaila kalba apie būtinybę organizacijai išlaikyti tvirtą stuburą skleidžiant sveikatingumo įdėjas Lietuvoje, siekti užsibrėžtų tikslų. “Šis kelias nėra lengvas, todėl labai svarbu išlikti vieningiems ir užtikrintai eiti ta pačia kryptimi, kuria buvo einama visus 30 metų. Sėkmės mums visiems!”, – Lietuvos sveikuolius su artėjančiu jubiliejumi sveikina ledinių žiemos renginių organizatorius.

 

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));