„Metų prokuroras” Darius Jakutis atspindi šios organizuotos gaujos lygį

daruks1

daruks1

Šiandien, minint Prokuratūros dieną, paskelbti tradicinio konkurso „Metų prokuroras“ nugalėtojai. Šiemet, pakeitus konkurso organizavimo tvarką, išrinkti trijų nominacijų laimėtojai – „Generalinės prokuratūros metų prokuroras“, „Apygardų prokuratūrų metų prokuroras“ ir „Apylinkių prokuratūrų metų prokuroras“. Šis konkursas organizuotas jau septintą kartą, siekiant įvertinti ir padėkoti kolegoms už nuoširdų darbą.

„Apygardos prokuratūros metų prokuroro“ nominaciją laimėjo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis. Prokuroras organizuoja ir vadovauja didelės apimtiems ir sudėtingiems ikiteisminiams tyrimams dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei ir sveikatai, taip pat nusikaltimų elektroninių duomenų ir informacinių sistemų saugumui. D. Jakutis vadovavo ikiteisminiam tyrimui ir šiuo metu palaiko valstybinį kaltinimą baudžiamojoje byloje, kurioje buvusi teisėja ir politikė kaltinama dėl galimo trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl galimo teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl, įtariama, fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo bei dėl galimo pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Redakcijos komentaras :

Iš esmės šis prokurorų balsavimas įrodo, kaip ši mafijinė sistema nekenčia Neringos Venckienės, kuri pabandė pasipriešinti šiai organizuotai nusikalstamai gaujai, ir dėl to skaudžiai nukentėjo.

O kalbant apie prokuratūros, kaip organizuotos gaujos, vaidmenį, tai manau, kad prokurorai paskutinį kartą įrodė – visa prokuratūros sistema – labai pavojinga organizuota banditų gauja.

Užtenka prisiminti, kad „metų prokuroras” Jakutis suklastojo Neringai Venckienei daugiau nei 30 kaltinimų, kuriuos ramiu snukiu, žinodamas, kad jam už tai niekas negresia, išsiuntė į JAV.

Vienas iš „metų prokuroro” Jakučio kaltinimas – Neringa Venckienė parašė knygą.

„Jungtinės Amerikos Valstijos 2015 metais atsiųstame Lietuvos ekstradicijos prašyme nesupranta kuo aš esu kaltinama, todėl 2016-06-04 JAV Teisingumo departamentas paprašo Generalinės prokuratūros papildomos informacijos, – pasakojo N.Venckienė, – generalinės prokuratūros prokuroras T. Krušna 2016-05-31 sudaro klausimyną, kurį nusiunčia į Kauno apygardos prokuratūrą. 2016-06-20 prokuroras D. Jakutis paruošia, o V. Gataveckas pasirašo atsakymą, kuriame nurodo: ????????̄? ?????????? ir išvardija 39 kaltinimus.
Rašte nurodo 39 kaltinimus. Vienas iš jų: „2010-2011 metais N. Venckienė savo namuose, esančiuose Klonio 7, Garliavoje, parašė savo knygos „Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę“ rankraštį, kuri veikdama bendrininkų grupėje su savo motina Laimute Kediene, 2011-03-14 įteikė spausdinti, išleidus šios knygos 6000 egzempliorių, platino knygą per knygynų tinklus, teigdama, kad yra pakankamai įrodymų įtarti J. Furmanavičių pedofilija, tyčia pateikė informaciją suformuluodama ją kaip konstatuojamo pobūdžio, o būtent: spaudinio – knygos 103 puslapyje parašydama: akivaizdu, jog šių parodymų visetas leidžia įtarti, jog tiek Drąsiaus Kedžio mergaitė, tiek ir V. Naruševičienės mergaitė buvo galimai tvirkinamos ir seksualiai išnaudojamos nuo 2006 m. lapkričio mėnesio iki 2008 m. lapkričio 23 d. įvairiose vietose nenustatytą skaičių kartų. Jas galimai seksualiai tvirkino ir prievartavo Andrius Ūsas, Jonas Furmanavičius /…/. Įvertinus visas išdėstytas aplinkybes akivaizdu, jog ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai manyti, kad J. Furmanavičius ir V. Naruševičienė galėjo padaryti nusikalstamas veikas /…/, tokiu būdu viešai skleidė melagingus prasimanymus“.
JAV ir šį kartą nesupranta kuo kaltinama ir neišduoda dėl šio „konkretaus“ ir dar 34, iš viso 35 nusikalstamų veikų”.

Neringa Venckienė : „Metų anekdotas: Darius Jakutis tapo metų prokuroru. Tikriausiai dėl likusių 4 iš 39 kaltinimų Neringai Venckienei”.
o čia dar vienas filmukas apie šios prokurorų gaujos žygdarbius:

 

na, o metų prokuroro Jakučio, pasiadinusio Darius Daruks, pomėgius geriausiai iliustruoja jo pačio pasidalintos nuotraukos facebooke:

 

daruks

 

daruks2

 

daruks3

Itin ironiška, kad šią organizuotą gaują turintis kontroliuoti ekscelencija sako, kad „aš nesikišu į teisėsaugos darbą”.

Kitaip sakant, ši prokuroratūros banditų gauja palikta savikontrolei, t.y. prokurai patys save kontroliuoja ir prižiūri, niekam nevalia kištis.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));