Mažeikių rajono savivaldybe susidomėjo STT

Mažeikių rajono savivaldybe susidomėjo STT

Autorė Birutė ŠNEIDERAITIENĖ

 

Mažeikių rajono savivaldybę pasiekė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštas. Iki savaitės pabaigos Savivaldybė turi pateikti STT prašomus dokumentus.

 

STT sudomino pareiškėjo skundas dėl kai kurių Savivaldybės tarnautojų galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

 

Tuo pačiu klausimu prieš kurį laiką į Savivaldybę kreipėsi ir Šiaulių apygardos prokuratūra.

 

Į pradžią

 

Rugsėjo 15 dienos „Būdo  žemaičių“  publikacijoje „Kas išloš: sutikę ar atsisakę? Būstus atnaujinti raginantys valdininkai atsakomybės neprisiima“, teigiama, kad Žemaitijos g. 41-ojo namo gyventojai, bankrutavus darbus atlikusiai UAB „Ekvada“, netenka sutartyje numatytos penkerių metų garantijos atliktiems darbams. Buvęs bendrovės vadovas Raimondas Adomaitis „Būdui žemaičių“ tuomet patvirtino: „Bankrutuojam. Pinigus Savivaldybė pervedė <…>. Namas dar, kiek žinau, nėra priduotas.“

 

Tuomet rašėme, jog, šaltinių teigimu, pinigus pervesti bankrutuojančiai įmonei pastangas dėjo mero patarėjas Vygandas Ostrauskis. Pats V. Ostrauskis „Būdui žemaičių“ tai neigė, sakydamas, jog kalba ėjusi tik apie tai, kad „Ekvada“ nebuvo sumokėjusi visos sumos už liftą šią paslaugą teikiančiai įmonei, kuri nedavė dokumentų nei „Ekvadai“, nei Savivaldybei. „Buvo ieškoma būdų, kaip, kas galėtų sumokėti liftininkui, kad būtų galima gauti dokumentus. Kiek žinau, tai padaryta. Apie pavedimus „Ekvadai“ nė kalbos nebuvo ir negalėjo būti“, – tuomet sakė V. Ostraukis.

 

Apskundė teisėsaugai

 

Remdamasis minėta publikacija, mažeikiškis (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją. Prašyme jos pirmininkui Vitalijui Gailiui rašoma: „Prašau pradėti tyrimą dėl Mažeikių m. Žemaitijos g. 41 namo modernizavimo. Galimai Mažeikių rajono savivaldybės administracijos tarnautojai, piktnaudžiaudami tarnybine padėtimi arba įgaliojimų viršijimu, nepridavus minėto namo valstybinei komisijai, siekdami kitiems naudos, atsiskaitė su rangovu UAB „Ekvada“.

 

Mažeikiškis teisėsaugai pateikė ir dar keletą skundų. Tarp jų – ir dėl dabartinio mero patarėjo V. Ostrauskio veiksmų, jam dirbus privačiose įmonėse, turinčiose sąsajų su Savivaldybe. „Kas dedasi Mažeikių r. savivaldybėje ir jos įmonėse – protu nesuvokiama. Kai kuriems valstybės tarnautojams ir valdininkams paprasti žmonės yra vasalai, –  „Būdui žemaičių“ sakė pasipiktinęs skundo autorius. – Mažeikių r. savivaldybės tarybos ankstesnė Antikorupcijos komisija buvo neįgali, nereagavo į jokius raštus, į posėdžius nekviesdavo net pareiškėjų, o Seimo Antikorupcijos komisija į skundą sureagavo greitai“. Mažeikių rajono savivaldybė dar anksčiau nei iš STT gavo raštą tuo pačiu klausimu iš Šiaulių apygardos prokuratūros.

 

Domėjosi ir prokuratūra

 

„Turim du STT raštus ir vieną prokuratūros,  – „Būdui žemaičių“ sakė Mažeikių r. savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius. – Anksčiau gautas raštas iš prokuratūros ir iš STT kalba apie tą patį. Kadangi STT rašte buvo labai didelių netikslumų, supainioti adresai ir bendrovių pavadinimai, susisiekėme telefonu. STT prašė ir atsakymo, kurį davėme prokuratūrai, nes tai aukštesnė instancija. Atsakyti galime tik dėl to, kas Savivaldybėje, o kas susiję su uždarosiomis akcinėmis bendrovėmis, neturime informacijos, galime užprašyti iš jų, bet manome, kad tą padarys STT. Atsakymas jiems jau parengtas. Tai vieša informacija ir jokių paslapčių būti negali“.

 

Informacija slapta?

 

Savivaldybės Teisės skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Samoškaitė teigė priešingai nei administracijos direktorius: „Ikiteisminio tyrimo institucijos neleidžia mums teikti informacijos. Netgi jie su mumis atsisako bendrauti ir telefonu, prašo raštų.“ L. Samoškaitė Savivaldybės vadovų akivaizdoje drąsiai metė akmenį ir į žiniasklaidos daržą: „Mes dirbam ne dėl žiniasklaidos. Žiniasklaida – tokia institucija, kaip pakreips, taip ir bus.“

 

B. Kryžius sakė nesuprantantis tokios STT atstovės pozicijos: „Bet juk tai mūsų atsakymas. Aš nesuprantu, kodėl uždraudė. Pirmą kartą su tuo susiduriu.“

 

STT atstovė Lina Poškuvienė, „Būdo žemaičių“  paklausta, kodėl uždraudė Savivaldybei, šiai atsiklausus, teikti informaciją žiniasklaidai net ir apie savo atsakymą, nekomentavo.

 

„Gal pareigūnė neįsigilinusi“, – svarstė Savivaldybės atstovai.

 

Dėl tyrimo – spręs

 

Skundą tirti pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybai. Apie prašymo išnagrinėjimo rezultatus Šiaulių apygardos prokuratūra prašo informuoti Seimo Antikorupcijos komisiją ir LR generalinę prokuratūrą.

 

Specialiųjų tyrimų tarnybos Viešųjų ryšių skyriaus atstovas spaudai Ruslanas Golubovas „Būdui žemaičių“ patvirtino, jog kol kas nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas: „Gavome asmens pareiškimą ir tiksliname jame nurodytas aplinkybes. Paprašėme Mažeikių r. savivaldybės pateikti mums tam tikrus dokumentus. Šią savaitę Savivaldybė turėtų atsakyti. Kitą savaitę turėsim priimti sprendimą, ar pradėti ikiteisminį tyrimą pagal pareiškime nurodytas aplinkybes.“ STT atstovas spaudai patikino, jog informacija neteikiama žiniasklaidai dėl pačių pareiškėjų saugumo.

 

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: BIRUTĖ ŠNEIDERAITIENĖ, VŠĮ „MAŽEIKIŲ LAIKRAŠTIS“

Facebook komentarai
});}(jQuery));