skip to Main Content

„Mazda MX-5“ išrinktas geriausiu pasaulyje

Leverkusenas (Vokietija), kovo 25 d. Šiuo metu vykstančioje Tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje ketvirtos kartos „Mazda MX-5“ laimėjo prestižinius „Pasaulio metų automobilio 2016“ (World Car of the Year – WCOTY) ir „Pasaulio metų automobilio dizaino“ apdovanojimus. Apdovanojimų istorijoje tai yra pirmas kartas, kai abu titulus laimi tas pats automobilis. WCOTY apdovanojimą iš visų „Mazda“ yra pavykę laimėti „Mazda2“ modeliui 2008-aisiais metais.

 

Prestižinius „Pasaulio metų automobilio“ apdovanojimus 2004 metais įsteigė apie automobilius rašantys žurnalistai iš viso pasaulio. Šių metų vertinimo komisiją sudarė 73 žurnalistai iš 23 skirtingų šalių. „MX-5“ finale nurungė „Audi A4“ ir „Mercedes-Benz GLC“. „Metų automobilio dizaino“ (World Car Design of the Year) finale rungėsi  „Jaguar XE“ bei kitas „Mazda“ modelis – CX-3.

 

„Mums didžiulė garbė, kad „Mazda MX-5“ buvo taip aukštai įvertintas“, – sakė Masahiro Moro, įmonės „Mazda North American Operations“ vadovas bei „Mazda Motor Corporation“ vykdantysis direktorius. „Priimdmas šį apdovanojimą įmonės vardu, atstovauju kiekvieną mūsų kompanijos darbuotoją, mažmeninės prekybos partnerį ir klientą, patyrusį važiavimo džiaugsmą šiuo nuostabiu rodsteriu“, – sakė Masahiro Moro. 

 

„Mazda“ Dizaino departamento generalinis direktorius ir vykdantysis vadovas Ikuo Maeda kalbėjo: „Be galo didžiuojuosi atsiimdamas šį apdovanojimą, patvirtinantį, kad mūsų sukurtas dizainas gali vienyti žmones visame pasaulyje. Naujos kartos seriją sukūrėme pagal KODO – judėjimo sielos – filosofiją, kuria siekiama įpūsti automobiliams gyvybės. „Mazda“ yra pasididžiavimo vertas japoniškas prekės ženklas.“

 

Ketvirtos kartos „MX-5“ yra šeštasis „Mazda“ naujos kartos automobilių linijos modelis, apjungiantis savyje SKYACTIV technologijas ir Kodo-judėjimo sielos dizainą. Rinkoje pasirodęs 2015 metais, modelis užkariavo gerbėjų širdis, siūlydamas jiems tikrą japonišką „Jinba-ittai“ – smagaus vairavimo jausmą.

 

Per metus naujasis „MX-5“ laimėjo daugiau kaip 30 apdovanojimų visame pasaulyje, įskaitant „Metų automobilio 2015-2016“ laimėjimą Japonijoje ir „Metų automobilio 2016“ vardą Jungtinėje Karalystėje.

 

Siekdama kurti vartotojų lojalumą prekės ženklui, „Mazda“ ir toliau žada gaminti automobilius, kuriuos yra smagu vairuoti.

 

Niujorke šiuo metu debiutuoja „Mazda MX-5 RF“ versija su sulankstomu kietu stogu.

 

Apie „Mazda Motor Corporation“ 

 

Japonijos automobilių koncernas „Mazda Motor Corporation“ savo veiklą pradėjo kaip kukli „Toyo Cork Kogyo Co. Ltd.“ bendrovė 1920 metais. Pirmąją transporto priemonę pagamino 1931 metais – tai buvo triratis prekių išvežiojimui skirtas motociklas. Pirmąjį automobilį „Mazda“ pagamino 1960-aisiais. 1967 metais pradėjo pirmojo automobilio su rotoriniu varikliu gamybą. Šiuo metu gamina lengvuosius ir komercinius automobilius bei jų komponentus trijose gamyklose Japonijoje, taip pat JAV, Kinijoje, Taivane, Tailande, Filipinuose, Zimbabvėje, Pietų Afrikos Respublikoje, Ekvadore ir Kolumbijoje. Koncerne dirba daugiau nei 38 tūkst. žmonių, jo pardavimai viršija 77 mlrd. litų. 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));