„Maximos” akcininkų konfliktas gylėja

M. Marcinkevičiaus tikslas – ir toliau stabdyti Akropolio grupės plėtrą

„Prisidengdamas savo kaip mažojo akcininko teisių pažeidimu, Mindaugas Marcinkevičius ir toliau sistemingai trukdys bet kokiems pasiūlymams ar iniciatyvoms dėl Relvit Ltd. veiklos bei Akropolio įmonių plėtros Baltijos šalyse“, – įtaria Diana Dominienė, Lemax Ltd. valdybos narė. Bendrovė Lemax Ltd. yra pagrindinė Akropolius valdančios, Maltoje registruotos bendrovės Relvit Ltd. akcininkė.

 

„Kadangi dabartinė finansinė Relvit Ltd. situacija neleidžia užtikrinti Akropolio grupės vystymosi Baltijos šalyse, Lemax Ltd. geranoriškai pasiūlė, kad visi bendrovės akcininkai susėstų prie bendro stalo. Pasitarimą numatyta surengti eilinio akcininkų susirinkimo metu, kur būtų diskutuojama apie galimas išeitis iš susidariusios situacijos, aptarti galimi keliai tolesnei įmonės veiklai bei Akropolio grupės plėtrai“,  – aiškina D. Dominienė.

 

Pasak jos, Lemax Ltd. pasiūlė, kad minima diskusija būtų įtraukta į šių metų spalio 13 d. šaukiamo eilinio akcininkų susirinkimo darbotvarkę.

 

„Tačiau į geranoriškumą nebuvo atsakyta atitinkamai. Priešingai, panašu, kad p. M. Marcinkevičius dar šiandien kreipsis į Maltos teismą prašydamas pritaikyti laikinąją apsaugos priemonę – uždrausti nagrinėti minėtą klausimą spalio 13 d. akcininkų susirinkime. Tokių veiksmų tikslas aiškus – kaip galima ilgiau slopinti pastangas surasti resursus Relvit Ltd. veiklos vykdymui, nuo kurių tiesiogiai priklauso Akropolio įmonių plėtra Baltijos šalyse“, – teigia D. Dominienė.

 

Deja, D. Dominienės teigimu, p. M. Marcinkevičius į Lemax Ltd. siūlymą sureagavo jam jau įprastu būdu – grasindamas teisminiais procesais.

 

„Vietoje to, kad sudalyvautų diskusijoje akcininkų susirinkimo metu, p. M. Marcinkevičiaus atstovas Relvit Ltd. valdybai atsiuntė laišką, kuriame ultimatyviai nurodoma per dvi dienas pašalinti minėtą pasiūlymą iš susirinkimo darbotvarkės. Laiške, remiantis nesuprantama logika aiškinama, kad tokiu siūlymu pagrindinis akcininkas neva bando nurodyti, kaip elgtis Relvit Ltd. valdybai, susirinkimui pasiūlyti alternatyvūs pertvarkos būdai neva tinka tik Lemax Ltd., o be to, nėra aišku kaip siūlomos pertvarkos prisidės prie Relvit Ltd. finansinės situacijos pagerinimo. Vietoje to siūloma, kad tuos klausimus akcininkai Maltoje aptartų „neformaliai“.  Priešingu atveju, M. Marcinkevičiaus atstovas grasina kreiptis į teismą ir išvis uždrausti akcininkams svarstyti minėtą klausimą“, – pasakoja D. Dominienė.

 

Minėtas laiškas kelia daugybę klausimų: kodėl įmonės strateginiai klausimai negali būti išdiskutuoti ir aptarti akcininkų susirinkime?  Kodėl p. M. Marcinkevičius nenori dalyvauti susirinkime, jame viešai iškelti klausimus ir su kitais akcininkais pasidalinti savo susirūpinimu, kurį mielai reiškia visuomenei platinamuose pranešimuose spaudai? Kodėl p. M. Marcinkevičius mano, kad Relvit Ltd. valdyba neveiks įmonės labui, jeigu Maltos teismas, įvertinęs valdybos veiksmus, dar gegužės pabaigoje konstatavo, kad ji elgėsi deramai ir skaidriai? Ir, galiausiai, apie kokius „neformalius“ susirinkimus kalba p. M. Marcinkevičius ir kodėl jam netinka dalykiška diskusija akcininkų susirinkime?

 

Spaudoje jau buvo gana plačiai nušviesta, kaip M. Marcinkevičius teismų pagalba sustabdė sandorį dėl Relvit Ltd. turimų Akropolio grupės akcijų pardavimo UAB „Vilniaus prekybai“.

 

Nepaisant to, kad Maltos teismas panašų draudimą panaikino dar gegužės pabaigoje, konstatavęs p. M. Marcinkevičiaus nesąžiningumą, o neįvykus sandoriui reikalavimai dėl jo dabar teturi teorinę reikšmę, Lietuvoje draudimas sudaryti neįvykusį sandorį tebegalioja.

 

Tačiau p. M. Marcinkevičiaus veiksmai tuo neapsiriboja – jis ir toliau aktyviai bando užkirsti kelią Akropolio grupės plėtrai Baltijos šalyse.

 

Anot Lemax Ltd. valdybos narės D. Dominienės, baiminamasi pasikartojančio scenarijaus, kuris jau įvyko balandžio pabaigoje. Tąkart p. M. Marcinkevičiaus atstovai kreipėsi į valdybą reikalaudami kuo skubiau atšaukti visuotinį akcininkų susirinkimą, tačiau net nesulaukę argumentuoto valdybos atsakymo, kreipėsi į Maltos teismą prašydami uždrausti akcininkų susirinkimui spręsti klausimą dėl Akropolio grupės akcijų perleidimo. Teismas balandžio 30 d. tokį prašymą tenkino, tačiau gegužės 26 d. draudimą panaikino konstatavęs paties p. M. Marcinkevičaus nesąžiningumą – prisidengiant akcininko teisėmis į informaciją. 

 

Teisinės vingrybės ir pasinaudojimas teismais net ir elgiantis nesąžiningai iki šiol p. M. Marcinkevičiui padeda pasiekti savo tikslus – blokuoti bet kokius Relvit Ltd. veiksmus ir Akropolių grupės plėtrą. 

 

Mums kyla ir dar vienas svarbus klausimas – kiek ilgai p. M. Marcinkevičius bandys kenkti Relvit Ltd. ir jos akcininkų interesams ir kiek ilgai teismai toleruos p. M. Marcinkevičiaus piktnaudžiavimą teisiniais instrumentais? 

Facebook komentarai
});}(jQuery));