skip to Main Content
refugees-boat

Pateikiame portalo www.globalresearch.ca apžvalgininko James Petras straipsnį „The Age of Imperlial Wars“ (Imperinių karų amžius)

http://www.globalresearch.ca/the-age-of-imperial-wars/5470957

Masiniai karai ir emigracija – Vakarų politikos rezultatas

 

Karai plinta visame pasaulyje.

 

Karai plinta, nes naujos šalys bombarduojamos, o senosios, jau kariaujančios, bombarduojamos vis intensyviau.

 

Šalys, kur sąlyginai ramūs pokyčiai įvyko per pastaruosius rinkimus, dabar prie pilietinių karų slenksčio.

 

Tai yra karai be nugalėtojų, bet daug pralaimėtojų; karai, kurie neturi pabaigos; karai, kur imperijos okupuoja naujas teritorijas, ir susiduria su vis nuožmesniu pasipriešinimu.

Milijonai pabėgėlių bėga iš kariaujančių šalių – jie tampa nusikaltėliais ir yra kriminalizuojami tik todėl, kad išsigelbėjo nuo imperijų okupacijos.

refugees boat

            Dabar pagrindinės branduolinės šalys susidūrė kaktomis Europoje ir Azijoje: NATO prieš Rusiją, JAV ir Japonija – prieš Kiniją. Ar šie kraujo ir karų upeliai susilies į vieną?

 

 Augantis smurtinių konfliktų pavojus

 

            Nėra jokių abejonių, kad karai ir agresijos  pakeitė diplomatiją, derybas ir demokratinius rinkimus, kaip pagrindinius būdus sprendžiant politinius konfliktus. Per šiuos metus (2015) karai išplito visame pasaulyje ir vis intenesyvėja.

 

            NATO sąjungininkės –  JAV, Turkija ir ES atvirai užpuolė Siriją oro antskrydžiais ir sausumos pajėgomis. Yra planų užimti dalį Sirijos ir jos šiaurėje sukurti tai, ką Erdogano režimas vadina  „buferine zoną“, išvalant šią teroriją nuo žmonių.

 

            Kovos prieš ISIS (Islano valstybė) pretekstu Turkijos armija bombarduoja kurdus (civiliius ir Rezistentus) ir jų sąjungininkus Sirijoje (beje, kurdai vieninteliai efektyviai kovoja su ISIS) . Prie  Sirijos pietinės sienos JAV specialiosios pajėgos išplėtė veiklą iš savo bazių Jordanijoje – jie veikia kaip karo šunys, finansuojami monarchijų Persijos įlankos valstybių.

 

            Daugiau nei 4 milijonai sirų pabėgo iš savo namų kaip pabėgėliai ir daugiau 200,000 buvo nužudyti, kai JAV – ES – Turkija-Saudo Arabija pradėjo ir parėmė karą prieš pasaulietinę Sirijos vyriausybę prieš ketverius metus.

            Dešimtys teroristų, samdinių ir sektantų grupių pasidalino Sirija į teritorijas, apiplėšė šios šalies savo ekonominius ir kultūrinius išteklius ir sugriovė šalies  ekonomiką apie devyniasdešimt procentų.

 

isis

 

            JAV-ES-Turkijos karinė intervencija persikėlė į Iraką, Libaną ir …. Turkija – atakuojamos pasaulietinės vyriausybės, etninės mažumos ir pasaulietinė pilietinė visuomenė.

 

Feodalinė, monarchinė Saudo Arabija ir Jungtiniai Arabų Emyratai įsiveržė į Jemeną su tankais, pradėdama oro antskrydžius prieš šalį, kuri apskritai neturi jokios oro gynybos. Pagrindiniai miestai ir miesteliai yra nusiaubti. Saudo Arabijos kariai ir šarvuočiai nužudė ir sužeidė tūkstančius – daugiausia civilių. Žiauri Saudo Arabijos oro ir jūrų blokada prieš Jemeno uostus lėmė humanitarinę krizę, kaip dešimt milijonų Jemeno gyventojų badauja dėl įvestos blokados, kurią surengė groteskiška ir nepadori turtinga monarchija.

 

Jemeno rezistentai, išvaryti iš didžiųjų miestų, rengiasi ilgam partizaniniam karą prieš Saudo Arabijos monstrus ir jų marionietes. Jų atsparumas jau išplito ir pasiekė Saudo diktatūros sienas.

 

Žiauri okupacinė Izraelio armija, bendradarbiaudama su ginkluotomis „naujakurių“ kolonistų grupuotėmis, paspartino smurtinį žemės užgrobimą palestiniečių žemėse. Jie sustiprino etninį valymą – lauk išvaromi palestiniečiais, beduinai, Druizai ir  krikščionių gyventojai, juos keičia rasistinės „tik žydų“ kolonijinės gyvenvietės.

Dienomis puldinėjama didžiulė „koncentracijos stovyklą“ Gazos ruože  kartu vykdoma  ginkluota blokada sausuma, oru ir vandeniu, kad užkirsti kelią atstatyti dešimtims tūkstančių namų, mokyklų, ligoninių, gamyklų ir infrastruktūros objektų, sunaikintų per  praėjusių metų Izraelio Blitzkrieg.

Izraelio ir toliau aneksuoja ir etniškai valo Palestinos teritoriją, nors tai  draudžia diplomatinis procesas; kolonijiniai karai buvo ir toliau bus Izraelio politiką pasirinkimas bendraujant su kaimyninių arabų šalimis.

 

Karai Afrikoje, kilę iš ankstesnių JAV ir ES intervencijų, toliau siaubia šį žemyną. Somalis, Sudanas, Kenija, Libija yra suskilę dėl kruvinų konfliktų tarp JAV ir ES remiami režimų ir ginkluotų islamistų ir nacionalistų pasipriešinimo judėjimų.

 

Visoje Šiaurės ir į pietus nuo Sacharos Afrikoje, JAV ir ES remiami režimai sukėlė ginkluotus karus Libijoje, Nigerijoje (Boko Harem), Egipte (ISIS, musulmonų brolija ir kt), Čade, Nigeryje,  Pietų Sudane, Somalyje ir kitur.

 

Imperijų marionetės –  Egipto ir Etiopijos diktatoriai valdo geležiniais kumščiais – diktatūros finansuojamos ir ginkluoti jų ES ir JAV rėmėjų.

 

Imperiniai karai vyksta ir visoje Vidurio Rytuose ir Pietų Azijoje. Šimtai patyrusių Baathist partijos  Irako karininkų, kurie buvo išsiųsti arba įkalinti ir kankinami JAV okupacinės kariuomenės, dabar surado bendrą priežastį su islamistų kovotojas suformuoti ISIS ir efektyviai užima trečdalį Irako ir didelį dalį Sirijos.

 

Kasdieniai  sprogimai Bagdade primena JAV marionietiniam režimui, kad jis trumpalaikis. Isis Strateginė pažanga verčia JAV vėl ir didinti savo tiesioginį kovinį vaidmenį šiame regione.

 

JAV – Bagdadas traukiasi JAV apmokytos  Irako kariuomenės pralaimėjimas prieš Baathist – islamistų puolimą reiškia dar vieną ilgalaikį, didelio masto karą Irake ir Sirijoje. Turkijos oro karas prieš Irako kurdus  peraugs  į Šiaurės karą Irake ir gali išplėsti jį į Turkijos pietryčius.

 

Arčiau „namuose“, ES – JAV remiamas perversmas („režimo pakeitimas“)  Kijeve ir bandymas primesti diktatoriškas-provakarietiškas oligarchinę valstybę Ukrainoje detonavo ilgą pilietinį karą Donbase – NATO marionietės kariauja su Rusijos sąjungininkais Donbase.

 

JAV, Anglija, Lenkija ir kitos NATO šalys yra tvirtai įsipareigojusi stumti karą iki Rusijos sienų.

 

Vyksta naujas Šaltasis karas, su plačiomis JAV ir ES ekonominėmis sankcijomis prieš Rusiją ir pagrindinių NATO karinių pratybų organizavimų prie Rusijos sienų.  Nenuostabu, kad šios provokacijos sutinka Rusijos pasipriešinimą – Rusija rengiasi karui ir stiprina kariuomenę. NATO remiamas perversmas  Ukrainoje sukėlė pilietinį karą ir etninį valymą ir dabar stiprėja link pasaulinio konfrontacijos ir gali sukelti branduolinę konfrontaciją, kai Rusija priima šimtus tūkstančių pabėgėlių iš Ukrainos skerdyklos. 

 

JAV marionetė –  režimas Afganistane susiduria su didelę pažangą padariusiu Talibanu visuose regionuose, įskaitant sostinės Kabulo puolimu.

 

Afganistano karas stiprėja ir JAV remiamas Kabulo režimas turės trauktis. JAV kariai gali vargu ar galės kuo nors padėti, sėdėdami įtvirtintuose bunkeriuose.

 

 Talibanas puola ir jo vadovai reikalauti iš  Kabulo marioniečių JAV kariuomenės išvedimo. JAV atsakymas bus ilgas karas.

 

Pakistanas, pasišiaušęs nuo JAV ginklų, susiduria su  didelio konflikto palei sienas su Indija galimybe ir nuolatinio karo jos pusiau autonominių šiaurės vakarų pasienio valstybių su islamistų ir tautinių puštūnų partizanų judėjimu,  remiamų regioninių politinių partijų. Šios gentys de facto kontroliuoja Šiaurės Vakarų Pakistaną ir teikia ginklus Talibano kovotojams, veikiantiems Afganistane ir Pakistane.

 

Ginkluotų  tautinių – religinių konfliktų galimybė išlieka Vakarų Kinijoje, Mianmare ir Šiaurės Indijoje. Yra didelės apimties pasipriešinimo judėjimai šiaurės Tailande, kurie nepritarė dabartinei karinei monarchistinei diktatūrai Bankoke.

 

21-ajame amžiuje, Pietų ir Pietryčių Azijoje, kaip ir visame pasaulyje, karas ir ginkluoti konfliktai tapo pagrindiniu keliu sprendžiant etninių, socialinių, genčių ir regioninius skirtumus, diplomatija ir demokratiniai rinkimai laikomi pasenusiais ir neefektyviais.

 

 

Lotynų Amerika – ant karo slenksčio

 

Ekvadoras, Venesuela, Brazilija – tai šalys, kuriose JAV remiamos opozicijos grupės rengia smurtines demonstracijas, nukreiptas tam, kad pašalinti iš valdžios rinkimuose išrinktus režimus. Ekvadoro atveju kai kurie revoliucionieriai, įskaitant kai kuriuos vietinius lyderius ir profesinių sąjungų judėjimą, jau paragino „sukilimu“ nuversti prezidentą Correa. Jie, atrodo, pamiršo apie tai, kad oligarchai, kurie dabar valdo pagrindinius postus trijų pagrindinių miestų (Guayaquil, Quito ir Cuenca), gaus didžiausią naują dėl „sukilimų“.

Revoliucionieriai kaip pirmą žingsnį mato „apsišvarinimą“ nuo socialinių reformų, nepriklausomų regioninių organizacijų ir nepriklausomos užsienio politikos dešimtmečiams.

 

„Pilietinis karas“ gali būti per stiprus žodis Lotynų Amerikoje situacija šiuo metu – bet tai yra kryptis, kuriam JAV remiamas opozicija rengiasi. Negalėdami laimėti demokratinių rinkimų, JAV remiami revoliucionieriai imasi išbandytos taktikos – gatvės smurtą, sabotažą, karą ir perversmą – kad laimėtų JAV remiami kand

 

 

Karas ir smurtas paleisti siausti per Meksiką ir daugumą šalių Centrinėje Amerikoje. Vienas JAV remiamas karinis perversmas išstūmė populiarių išrinktą nepriklausomą prezidentą Zelaya Hondūre. Vėliau JAV proxy režimas nužudė ir įkalino šimtus demokratijos disidentų ir privertė tūkstančius bėgti nuo smurto.

 

1990-aisiais JAV tarpininkavo „taikos sutartimis“  Gvatemalos ir Salvadorui efektyviai užblokuoti bet kokią agrarinę reformą ir pajamų perskirstymą. Tai lėmė daugiau nei du dešimtmečius masinio nepasitenkinimo, ginkluotų „gaujų“ augimą, kurių skaičius viršyja 100.000 narių ir  vidutiniškai šešioms žmogžudystėms dešimt tūkstančių žmonių per metus. Salvadoras tampa „nužudymų sostine“ – dėl smurto nužudytų žmonių skaičius viršija skaičių tų, kurie žuvo pilietinio karo metais.

 

Dėl vidaus karų Meksikos vyriausybė buvo priversta privatizuoti ir parduoti brangakmenį karūnoje – šalies naftos pramonę. Nors tūkstančiai meksikiečiai yra terorizuojami ir skerdžiami, JAV ir ES naftos kompanijų Meksikos narkotikų karteliai neliečia. Ta pati Meksikos vyriausybė, jos policija, pareigūnai ir kariškiai, kurie bendradarbiauja su narkobaronais ir dalinasi  milijardus dolerių, saugo  užsienio naftos bendroves ir jų vadovus. Galų gale, narkomafija milijardus dolerių skalbia bankuose Niujorke, Majamyje, Los Andžele ir Londone.

 

Iš regioninių –  branduoliniai karai

 

Regioninės ir vietinės reikšmės karai nepastebimi pasaulinio karo šešėlyje. JAV perkelia savo ginklus, lėktuvus, bazes ir operacijas prie Rusijos ir Kinijos pasienio.

 

Niekada tiek daug JAV karių ir karo lėktuvai buvo sutelkti strateginėse vietose, dažnai mažiau nei valandos kelio automobiliu iki pagrindinių Rusijos miestų.

 

Net Šaltojo karo įkarštyje JAV negalėjo nustatyti tiek daug ekonominių  sankcijų Rusijos įmonėms.

Azijoje Vašingtonas organizuoja pagrindines prekybos, karines ir diplomatines sutartis, kuriomis siekiama pašalinti ir sumažinti Kinijos augimą kaip  konkurento. Ji užsiima provokaciniais veiksmais, panašiais į Japonijos boikotą ir blokadą, kuri buvo Antrojo pasaulinio karo pradžioje Azijoje.

 

Ukrainos JAV marioniečių karo veiksmai yra turbūt pirmoji Trečiojo pasaulinio karo Europoje salvė. Po JAV ir ES remiamo perversmo Kijeve į valdžią atėjo JAV lėlė-vyriausybė. Reaguodama į smurto grėsmę prieš etninių rusų daugumą Kryme ir baimės prarasti strateginio karinio jūrų laivyno bazę prie Juodosios jūros Rusija aneksavo Krymą.

 

Panašiai prieš Antrąjį pasaulinį karą Vokietija aneksavo Austrija. Panašiu būdu JAV ir ES įdiegė lėlių režimą Kijeve po smurtinio perversmo.

Varšuvos naujai išrinktas kraštutinis dešinysis prezidentas Andrzejaus Duda pareikalavo, kad Lenkija taptų NATO centrine karine baze ir karo prieš Rusiją priekine linija.

 

Karai ir daugiau karų lems nesibaigiančias pabėgėlių kančias

 

JAV ir ES imperijos karai nuniokojo gyvenimus ir pragyvenimo šaltiniams dešimtys milijonų žmonių Pietų Azijoje, Šiaurės ir pietus nuo Sacharos Afrikoje, Centrinėje Amerikoje, Meksikoje, Balkanuose ir dabar Ukrainoje.

 

Keturi milijonai Sirijos pabėgėliai prisijungė prie milijonų Afganistano, Pakistano, Irako, Jemeno, Somalio, Libijos, Palestinos ir Sudano pabėgėlių po to, kai jų šalis nuniokojo JAV-ES bombos ir dronai, bei jų remiami samdiniai.

Milijonai karo pabėgėlių pabėgo į Vakarų Europą, į kurią nusėdo milijonai ekonominių pabėgėlių iš tokių šalių, kaip Lietuva, Latvija, Estija, Bulgarija, Rumunija, Lenkija, Balkanų ir kitų ES palydovų.

Tarp civilių gyventojų Vakarų Europoje kilo panika, kai šimtai tūkstančių kirto  Viduržemio, Egėjo jūras ir Balkanus.

Šimtai pabėgėlių žūsta kiekvieną dieną. Dešimtys tūkstančių minios – sulaikymo centruose. Teritorinės darbo rinkos suniokotos. Socialinių paslaugų rinka yra priblokšta.

JAV stato sienas ir sulaikymo stovyklas milijonams, bandantiems pabėgti nuo  Meksikos narkomafijos teroro ir apgaulingos „taikos susitarimo“ sukeltos smurto Centrinėje Amerikoje.

Pabėgėliai sako : „Jūsų bombos sunaikino mūsų gimtines, todėl dabar turime mus priimti savo namuose“.

„Pilietinės“ visuomenės Europoje ir JAV ateitis yra niūri.

JAV ir ES tampa ginkluotomis tvirtovėmis. JAV policija elgiasi su atstumtais piliečiams kaip okupacinė kariuomenė, puola afroamerikiečius, imigrantų ir disidentus. Policijos tikslas – apsaugoti turtingas bendruomenes …

 

Išvada

 

Karas yra visur ir plečiasi: Nėra nė vieno  žemyno ar regiono, didelio ar mažo, kuris yra laisvas nuo karo išplitimo.

 

Nėra nė vienos diplomatijos sėkmės ar ilgalaikės taikos.

Kai kurie žinovai gali protestuoti prieš šią analizę: jie rodo, kad neseniai JAV – Kuba suartėjo. Jie patogiai pamiršta, kad JAV vis dar kenkia didžiausiai Kubos prekybos partnerei Venesuelai,  kad Vašingtonas reikalauja pakeisti režimą tokių Kubos sąjungininkių, kaip Ekvadoras, Brazilija ir Bolivija.

Kita paminėta sutartis  JAV – Irano taikos sutartis pateikiame kaip didelė sėkmė. Jie pamiršta, kad JAV remia kruviną Saudo invaziją kaimyninėje šalyje Jemenas ir šiitų bendruomenių žudynes; kad JAV pateikė Izraeliui kelių žemėlapį, nurodantį visą Irano gynybos sistemą ir kad JAV ir ES bombarduoja Irano sąjungininkę Siriją be pasigailėjimo.

 

Europa jaučia didelio gaisro drebulį.

 

Amerikiečiai vis dar tiki, kad du vandenynai juos apsaugos. Jiems sakė, kad pateikiant NATO raketas prie Rusijos sienų ir dislokuoti karo laivus prie Kinijos krantų ir pastačius spygliuotą vielą palei Rio Grande juos apsaugos. Toks yra jų tikėjimas, jų politinių lyderių ir propagandistų.

 

Kiek melo. Tarpkontinentinės raketos gali pradėti „lyti“ Niujorke, Vašingtone ir Los Andžele.

 

Atėjo laikas pabusti!

 

Atėjo laikas sustabdyti JAV – ES strimgalves lenktynes link III pasaulinio karo!

 

Kur pradėti? Libija buvo negrįžtamai sunaikinta, grįžti ten jau vėlu. Sirija, Irakas ir Afganistanas liepsnose. Mes vis daugiau kariaujame, nors sakoma, kad yra priešingai.  Ukraina įsiurbia daugiau ginklų ir daugiau karių!

 

Ar mes tikrai turime ramybę su Iranu, jei mes negalime kontroliuoti savo valdžios, nes ji šoka pagal Izraeliečių melodiją? Izraelis reikalauja karo, mes kariaujame už juos! Kaip Izraelio karo nusikaltėlis ir ministras pirmininkas Arielis Šaronas kartą pasakė „Problema su JAV? Mes nutempsime juos už nosies“.

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));