Margaritos Drobiazko atsakymas donui ganui : “Noriu matyti Lietuvą laisvą šalį” (pildoma)

dro

dro

 

Šaltinis: Sport.ru
Sport.ru / Dailusis čiuožimas. Buvusi Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovė Margarita Drobyazko socialiniuose tinkluose paskelbė pareiškimą. Ji kreipėsi į Lietuvos pilietybės komisijos narius.

Anksčiau tapo žinoma, kad Lietuvos vidaus reikalų ministerija paprašė šalies Prezidentės atimti iš sportininkės pilietybę. Ji susidūrė su problemomis dėl dalyvavimo olimpinės čempionės Tatjanos Navkos ledo šou.

Drobiazko yra kilusi iš Maskvos. Tačiau žlugus Sovietų Sąjungai ji su vyru Povilu Vanagu rungtyniavo už Lietuvą. Jie yra 2000 m. pasaulio šokių ant ledo čempionato bronzos medalių laimėtojai.

Tarasova sureagavo į Lietuvos ketinimą atimti iš Drobyazko pilietybę

“Aš, Margarita Drobyazko, kreipiuosi šiuo atviru pareiškimu tiek tiesiogiai į Jus, tiek į visus mano bendrapiliečius Lietuvoje, kurie sekė mūsų su Povilu sportinius ir kūrybinius pasiekimus ir kurie yra visiškai abejingi šiems pasiekimams.

Tačiau kreipiuosi į Jus, brangūs bendrapiliečiai, nes manau, kad mūsų mintys ir viltys iš esmės sutampa – ir jos sutampa dėl noro matyti Lietuvą kaip visais atžvilgiais laisvą, apsišvietusią, išsivysčiusią šalį, kurioje laikomasi įstatymų ir kurios piliečiams užtikrinama laisvė turėti savo požiūrį ir elgtis pagal savo sąžinę, gerbiant visus, kurie laikosi kitokios pozicijos.

Jau 17 metų su Povilu užsiimame veikla, kuri, mūsų manymu, tik stiprina Lietuvos autoritetą ir prestižą pasaulyje, kad ir sporto bei kūrybinės veiklos srityse. Ne kartą įrodėme, kad galime tai daryti gerai.

Nuo 2007 m. esame nuolatiniai ledo šou dalyviai Rusijoje, mano istorinėje tėvynėje. Per visus šiuos 17 metų, kaip ir šiandien, mūsų veikla nenešė ir neneša jokių politinių manifestų. Ir man nesuprantama, kodėl šiandien staiga dalyvavimas 0+ kategorijos pasakoje “Šecherezada” ar “Miegančioji gražuolė” tapo grėsme Lietuvos Respublikos saugumui.

Lietuvos saugumo tarnybos profesionalai pateikė savo išvadą – ši mano veikla nekenkia Lietuvai. Galbūt jie pritaria šiai veiklai, galbūt ne. Tačiau priimdami sprendimą jie vadovavosi faktais ir profesionalumu, o ne momentinėmis emocijomis.

Dabar atėjo eilė Pilietybės komisijai. Ir tai kelia keletą klausimų. Tiek teisinių, tiek emocinių. Teisiniai yra šie.

Argi visi Lietuvos piliečiai nėra lygūs prieš įstatymą?! Jei jie lygūs, tai kaip gali būti baudžiamas vienas šokių poros partneris, o kitas – ne. Ar galima atimti pilietybę iš manęs, neatėmus pilietybės iš Povilo, mano vyro ir nuolatinio partnerio visuose spektakliuose?

Ar aš nesu visateisė Lietuvos pilietė? Ar aš turiu visą gyvenimą įrodinėti, kad esu sąžininga pilietė, o Povilas, Lietuvos pilietis, to daryti neprivalo?

Ar Lietuvos piliečiai skirstomi į kategorijas ir klases, turinčias skirtingas pareigas, susijusias su jų pagrindinėmis teisėmis? Kiek visa tai atitinka Lietuvos Konstituciją? Tikiuosi, kad profesionalų ir nešališką atsakymą į tai pateiks Pilietybės komisija.

Antrasis teisinis klausimas. Kiek suprantu, man inkriminuojama, kad viešai neišreiškiau savo politinės pozicijos. Bet ar pagal Lietuvos Konstituciją neturiu teisės neišsakyti savo pozicijos, jei negaliu, nenoriu ar nesu tam pasirengęs?

Niekas neturi nei moralinės, nei juo labiau teisinės teisės priversti mane užimti radikalią poziciją, paremtą neapykanta oponentui, ar priversti mane atgailauti dėl to, ką darau sąžiningai, profesionaliai ir tik dėl gėrio ir ramybės sielose tų žmonių, su kuriais susiduriu.

Politikų ar, labiau tikėtina, nepolitikų nuomone, buvau nepiliečiu visus tuos metus, kai su Povilu gynėme Lietuvos garbę sporto arenose, kai jos vėliava buvo keliama ant prestižiškiausių vėliavų stiebų ir kai salėse skambantis Lietuvos himnas tiek Povilui, kuris visada stovėdavo šalia manęs ant pakylos, tiek kitiems lietuviams kėlė pasididžiavimo ašaras.

Atėmęs iš manęs ir Povilo už tai gautus ordinus ir net atėmęs pasą, niekas negali ištrinti mūsų nuopelnų iš Lietuvos istorijos ir išplėšti meilės iš žiūrovų širdžių”, – rašė V. Drobiazko.

 

 

Sport.ru/Figūrinis čiuožimas. TSRS nusipelniusi dailiojo čiuožimo trenerė Tatjana Tarasova išreiškė savo nuomonę apie Lietuvos vidaus reikalų ministerijos iniciatyvą atimti pilietybę iš dailiojo čiuožimo sportininkės Margaritos Drobiazko.
Pasaulio ir Europos čempionatų prizininkė Margarita Drobyazko po SSRS žlugimo pradėjo atstovauti Lietuvai šokių duetu su Povilu Vanagu ir tapo 13 kartų šios šalies čempione. Ji taip pat aktyviai dalyvauja Tatjanos Navkos ir Iljos Averbucho ledo šou, taip pat televizijos projektuose. Liepos 28 d. Lietuvos vidaus reikalų ministerija kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu panaikinti Margaritos Drobiazko Lietuvos pilietybę.

Tatjana Tarasova šią iniciatyvą laiko nepagrįsta, o tokius veiksmus vykdančius asmenis vadina “kvailais žmonėmis”. Ji pažymėjo, kad M. Drobyazko daug nuveikė Lietuvos labui, nes yra sportininkė, pasiekusi puikių laimėjimų pasauliniu mastu. Tuos, kurie imasi tokių veiksmų prieš savo sportininkus, pasiekusius aukštų rezultatų karjeroje, kritikuoja.

 

https://www.sport.ru/figurnoe_katanie/tarasova-otreagirovala-na-namerenie-litvy-lishit-grajdanstva-drobyazko/article555793/

Praėjusiais metais iš Drobyazko ir Vanago jau buvo atimti Lietuvos valstybiniai apdovanojimai, įskaitant Gedimino ordino Riterio kryžių, už dalyvavimą Tatjanos Navkos šou Sočyje.

Facebook komentarai
});}(jQuery));