Manau, kad tragiškas įvykis Šilutėje yra tragiškų reformų tragiška pasekmė

Manau, kad tragiškas įvykis Šilutėje yra tragiškų reformų tragiška pasekmė

 10

 
Paskelbta: 2016-08-14 07:02 Autorius: Dainius Marinauskas
„Didieji reformatoriai ir optimizatoriai“. Nuotraukos viduryje dabartinis žaliasis valstietis, buvęs Generalinis komisaras ir Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.
„Didieji reformatoriai ir optimizatoriai“. Nuotraukos viduryje dabartinis žaliasis valstietis, buvęs Generalinis komisaras ir Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Po tragiškų įvykių Telšiuose, kai motiną nuo įkaušusio smurtaujančio sūnaus gynęs pareigūnas sulaukė mirtino dūrio į kaklą, kaip visada, facebook‘e pasirodė tuščios, nieko nekainojančios užuojautos. Kitaip sakant, visa karaliaus kariauna apgailestauja, išreiškia nuoširdžią užuojautą ir t. t.. Labiausiai nustebino eksministro tradicinis S. Skvernelio bandymas (socialiniuose tinkluose – red. pastaba) atsikratyti asmeninės atsakomybės dėl įvykusio tragiško įvykio, nes mano vertinimais, įvykis yra S. Skvernialio reformos pasekmė.

Saulius%20Skvernelis

Dėl pašalpas siekiančių atlyginimų neberandant normalių darbuotojų, į policiją priiminėjamos vos mokyklas ir kelių mėnesių kursus baigusios merginos. Ir šitos nesąmonės tęsis tol, kol nebus pagaliau suprasta, kad mergaitėms, kurios bijo nusilaužti nagą, susigadint šukuoseną, ne vieta vykti į iškvietimus, ypač  ten, kur įmanomos visokios ekstremaliai pavojingos situacijos. Galiausiai taip išėjo, kad žuvusio pareigūno porininkė ne tik kad ekstremaliom sąlygom nesugebėjo pridengti savo porininko nugaros, bet dabar jai pačiai reikalinga psichologinė pagalba. Gal kai kam skamba ciniškai, bet tokia tiesa. Leisti tokioms merginoms vykti į konfliktus, patruliuoti keliuose tai tas pats, kas vaikščioti lynu jį įtemptu virš bedugnės. Galbūt tokia mergina ekipaže gali būti kaip trečias asmuo, kad reikalui esant pastiprinimui pakviest, bet ne daugiau. Nieko neturiu prieš merginas, bet kiekvienam savo.
 
JAV, jei policininkas turi įtarimų, kad nusikaltėlis gali kelti grėsmę jam ir aplinkiniams, jis turi teisę šauti ir valstybė jį apgins visomis įmanomomis priemonėmis. Šiuo atveju, jei tai būtų JAV, nusikaltėliui vos tik prie peilio prisilietus, iškart gautų kulką. O kaip pas mus..?. Prisiminkime, kai buvo nušautas jaunas kontrabandininkas. Koks šovusio pareigūno atžvilgių buvo formuojamas požiūris..? Ir tokių pvz. dešimtys. Ar ne todėl pareigūnai nedrįsta panaudoti ginklo.
 
Suprantu, kad eksministeris, kaip vienas iš policijos pertvarkos pagrindinių iniciatorių itin teigiamai vertina pokyčius, kurie neva padeda ne tik sistemai, bet ir joje dirbantiems žmonėms. Tačiau kas iš tikrųjų slepiasi už reorganizacijos..? Negi iš tikrųjų kas nors tiki, kad pareigūnų saugumo sąskaita ir darbo kokybės sąskaita, padidinus darbo krūvius ir sumažinus etatus, bus galima padidinti atlyginimus iki 1000 eurų? Bent jau kol kas niekas tų atlyginimų padidėjimų nepajuto ir vargiai ar pajus, bet tai atskira tema ir dabar ne apie tai.
 
Pradėkime nuo to, kad policijoje turi būti ilgalaikė ir efektyviai veikianti motyvacinė sistema, ar tokia yra..? Išretintas ir beveik galutinai demotyvuotas policijos personalas paprasčiausia nesugeba, ir jau nebenori efektyviai dirbti, o dėl universalumo, padidėjusių darbo krūvių ir nebegali. O be šių dviejų elementų bet kuri pertvarka tampa popierine, kažkam galbūt ir padedančia kopti karjeros laiptais, tačiau su realiais teigiamais gyvenimo pokyčiais neturinti nieko bendro. Štai ir visi eksministro S. Skvernelio reformų pasiekimai, kurioms pritarė profsąjungos.
 
Ar galima sukurti universalų pareigūną-kiborgą. Kol kas tokio pareigūno sukurti niekam nepavyko, pasalinėje praktikoje visi, kas bandė, vėliau atsisakė. Nes suprato, kad tokie pareigūnai gali egzistuoti tik Holivudiniame 3D formate.

Bet eksministras S. Skvernelis taupymo tikslais tokiam žingsniui ryžosi.

Absurdiškai kuriant universalų pareigūną-kiborgą, kuris galėtų atlikti ir kelių policijos funkcijas ir patruliuoti, baudas išrašinėti, fiksuoti administracinius pažeidimus, užkardytų nusikaltimus, atliktų prevenciją, net nusikaltimus išaiškintų, ir pildytų visus procesinius dokumentus.

Bet kaip gali žmogus gerai atlikti darbą, kai jis yra verčiamas atlikti visas policijos funkcijas? Kam tada civilizuotose valstybėse reikalingi mobilūs greitojo reagavimo būriai, kam reikalingi struktūrizuoti specializuoti padaliniai ir tarnybos, jei vienas universalus pareigūnas – kiborgas gali ir baudas išrašinėti ir žmogžudystes tirti, ir narkotikus platinančius asmenis gaudyti ir vagystes aiškintis ir pavojingus nusikaltėlius sulaikinėti…
 
O gal šitiems reorganizatoriams ir optimizatoriams tiesiog reiktų nusileisti ant žemės ir pažiūrėti kas dedasi provincijose. Taip pat reikėtų pagaliau baigti meluoti visuomenei apie pakeltus atlyginimus, bei reformų naudą, juk ne sovdepijoje gyvename.

Keli susiję:

Ministras S. Skvernelis: tai nebejuokinga arba reikia juoktis pro ašaras, jeigu taip iš principo apskritai gali būti šalyje

Profesionalūs gelbėtojai – žalieji valstiečiai – vis labiau užkariauja Lietuvos rinkėjų širdis ir protus

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));