M.Garbačiauskaitė jau nusprendė, kad Seimo rinkimus laimėjo jos draugai konservatoriai

V. Čerčiliui priklauso geniali frazė:
„Aš tikiu tik ta statistika, kurią pats suklastoju”

Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones: jų „apklausos” rodo, kad konservatoriai daugiau nei dvigubai lenkia valstiečius, o Lietuvos gyventojai premjero poste labiausiai nori matyti I. Šimonytę, kuri savo ruožtu dvigubai lenkia S. Skvernelį.

Kas gi atliko šią nuostabią apklausą? O gi bent man tyrimų rinkoje negirdėta kompanija Norstat https://norstat.lt/products/testiniai-tyrimai/ , kuri apie save skelbia:

„TĘSTINIAI TYRIMAI

Nuolat besikeičiančiame verslo pasaulyje vis sunkiau tampa prisitaikyti prie kintančių tendencijų, bei gebėti dayti įtaką rinkos vystimuisi. Sujungdami aukštus kokybės standartus su dėmėsingumu individualiam klientui suteikiame Jūsų tęstiniam tyrimui pranašumą.”

Tęstiniai skirtumai tikriausiai reiškia, kad savo sapnuose, kuriuos LRT kažkodėl vadina „apklausomis” konservatoriai ir jų kandidatai po kurio laiko pirmaus jau triguba persvara.

Gintaras Furmanavičius nuotrauka.

Vakar pamačiau LRT „apklausos” rezultatus ir negalėjau patikėti savo akimis. Karštais įspūdžiais pasidalinau su jumis:

https://www.facebook.com/100000112765079/posts/4788496997830678/?extid=0BJ7ZBTKGFxtTLRE&d=n

Jau nuo 1998 metų dirbdamas įvairiose srityse (ryšiuose su visuomene, marketinge, politikoje), turėjau nemažai reikalų su įvairiomis apklausas ir tyrimus vykdančiomis kompanijomis. Turiu savo nuomonę apie jas, tačiau šis mano įrašas ne apie tai.

Norstat pavadinimą pamačiau pirmą kartą ir pasidarė labai įdomu, kas tai per kompanija, sugebėjusi gauti tokius neįtikėtinus rezultatus, kurių pagrindu (!) bus sudaromos debatų laidos LRT:

https://www.delfi.lt/…/algis-krupavicius-kaip-grincas-seimo…

Po mano vakarykščio įrašo mano draugas Dauras Dargis, gyvenantis JAV įkėlė komentarą, kuris daug ką paaiškina. Štai komentaro tekstas:

„Gintaras Furmanavičius, ar Jus tamsta nustebsite, jeigu pasakysiu, kad NorstatGroup CEO, Knut Aasrud, beveik 8 metus buvo Bill Gates desinioji ranka Microsofto Komunikacijos sefas (propogandos departamentas realiai) Europai ir Siaures Afrikai bei Vidurio rytams. Tokie faktai kurie jau net nestebina. Nuoroda i to pono linkedin pulspai, isitikinkite pats :-)”

Linkedin prisijungimo neturiu, todėl prie šio savo įrašo įkeliu nuotrauką iš Linkedin, patvirtinančią aukščiau išdėstytus teiginius.

O čia komentaras apie tos „apklausų“ įmonės veiklą:

„Būtų dar dar jei bent neslėptų mokesčių. ?
O gal kokia kokybė apklausos „ekspertų” – tokie ir atlyginimai? (Tokie ir prognozių rezultatai?).”

https://rekvizitai.vz.lt/imone/ab_norstat/

Įmonės atlyginimų mediana – 371,87 € (!)

Štai jums eilinis įrodymas, su kuo, kam ir kokiais metodais dirba mums visiems šiemet 46,3 milijono eurų kainuojanti LRT.

 

Centro partijaTautininkai teismui apskundė VRK ir LRT televiziją dėl rinkimų debatų lygiateisiškumo pažeidimo

 

Centro partijos – Tautininkų pirmininkas N.Puteikis šiandien Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) apskundė Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir LRT televiziją dėl to, kad LRT televizijos eteryje rengiami debatai, pasak Seimo nario, pažeidžia esminę demokratiškų debatų taisyklę – dalyvių lygiateisiškumo principą.

 

„Visų Lietuvos žmonių pinigais finansuojama visuomeninė televizija LRT vienašališkai nusprendė, kad sisteminės didžiosios partijos tarpusavyje turi diskutuoti atskirai, o nesisteminės mažesnės politinės jėgos atskirai. Esu tikras, kad tokiu sprendimu LRT televizija pažeidė esminį demokratiškų debatų principą – dalyviai negali būti diskriminuojami dėl savo įsitikinimų, partijos narių skaičiaus, gaunamos dotacijos dydžio ar reitingų, o LRT pasirinktas modelis būtent šį pagrindinį lygiateisiškumo principą ir pažeidžia, maža to, tokį LRT veiksmą praėjusią savaitę apskundėme VRK, tačiau VRK, tarsi patarnaudama sisteminėms partijoms, nusprendė, kad LRT gali pažeidinėti debatų dalyvių lygiateisiškumą, todėl šiandien pateikiau skundą teismui ir prašau teismo įpareigoti VRK ir LRT debatus rengti laikantis įstatymų ir lygiateisiškumo.“ – įteikęs skundą teismui kalbėjo N.Puteikis

 

Centro partijos – Tautininkų skunde Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui teigiama, kad LRT vadovybė pasirinktas debatų organizavimo principas pažeidžia esminę lygiateisiškumo sąlygą, nes LRT vadovybė debatų dalyvius suskirstė  pagal esą „reprezentatyvios, privačios bendrovės NORSTAT organizuotos, apklausos“ rezultatus. Mažesnį reitingą turinčios padiskutuos tarpusavyje, didesnį reitingą irgi tarpusavyje.

 

„Tačiau juk lygios debatų dalyvių teisės nepriklauso nuo jų reitingų, kaip ir visos rinkimuose dalyvaujančių asmenų, politinės kampanijos dalyvių lygios teisės niekur ir niekada nepriklauso (arba bent neturi priklausyti) nuo kažkokių jų reitingų. Priešinga nuostata, kuria vadovavosi VRK ir LRT, mūsų įsitikinimų, prieštarauja LR Konstitucijai ir jos 55 straipsniui. Konkuruojantys rinkimuose kandidatai, juos šitaip tyčia „sudėliojant“ rinkimų agitacijos diskusijų laidose, netenka lygios teisės diskutuoti su „aukštesnio reitingo“ kandidatais, jie diskriminuojami, o rinkėjams apribojama teisė objektyviai rinktis tarp „mažesnio“ ir „didesnio“ reitingo kandidatų. Juk kandidatus į Seimo narius išrenka ne jų „reitingai“, o rinkėjai. Yra nemaža tikimybė, kad rinkėjų sprendimas gali ženkliai skirtis nuo išankstinių „reitingų“, be to, jie laikui bėgant kinta“ – sakė N.Puteikis.

 

Centro partija – Tautininkai prašo teismo įpareigoti VRK ir LRT organizuoti televizijos rinkimų agitacijos diskusijų laidas taip, kad jos atitiktų politinės kampanijos dalyvių lygiateisiškumo principus ir nesuteiktų dalyviams privilegijų, nediskriminuotų jų pagal reitingus ar kitus požymius.

 

Pareiškime teismui taip pat pateikti argumentai dėl LRT galimų manipuliacijų sociologinėmis apklausomis, kurios nėra reprezentatyvios, o jų rezultatai, kai kuriais atvejais, beveik tris kartus skiriasi nuo reprezentatyvių apklausų.

 

Centro partijosTautininkų pirmininkas N.Puteikis  

 

 

 

 

Gintaras Furmanavičius nuotrauka.
Facebook komentarai
});}(jQuery));