LRT viešai išsityčiojo iš Gitano Nausėdos

Santa

Santa

Algimantas Rusteika

Kaip subtiliai, viešai pasityčioti iš Prezidento tokiu momentu, kad dauguma žmonių pamatytų, visi bent kiek mąstantys suprastų, bet negalėtum prikibti?

 

Santa

Geriausia proga – valstybės vadovo naujametinis sveikinimas. Visose šalyse tų kelių minučių kiekvienas žodis apgalvojamas, kiekviena smulkmena turi reikšmę, iškilmingai grojamas valstybės himnas, vėliava, rodomos visiems brangios vietos ir simboliai.

Pagalvota ir pas mus. Minutė įrašui iš Prezidentūros, iškilmingai skaitomas suflerio ekrano tekstas, truputį susijaudinęs, gražiai pražilęs valstybės galva – viskas kaip turi būti. O po to prasideda simbolika suprantantiems.

Iš ekrano trankiai paleidžiama sena daina, dabar paversta globalia amerikietiška naujametine melodija. Ji pas mus žinoma kaip užstalės dainelė gausiai vartojantiems alkoholį. Juk pamenat: „Drauguži mielas pilk drąsiau ir vyno negailėk… žvaliau išgerkime brolau pakelkime taures… už mūsų jaunas dieneles…”

Tokia švelni užuominėlė. Kad prisimintume Pirmąją Ponią, kuri viešai, apkvaišusią nuo draudimų vergų tautą apstulbino paprastu, žmogišku atradimu – ji neįsivaizduoja šventės be raudono vyno taurės! Tai va, paklausykit ir įsivaizduokit, ką ten jie dabar žiūrėdami savo kartu kurtos kalbos įrašėlį išdarinėja. Galit ir patys padainuot, jei dar galit, pakelkit vėl taures.

Ir po to Lietuvos himnas. Galit linksmai sau dainuoti toliau, nes ekrane niekas negieda, tik vėliava ir įsižiebia kada reikia dainos, atsiprašau – giesmės žodžiai. Lietuva tiesiogiai, Valstybės himnas online, KARAOKE! Viskas kaip youtube, music and lyrics!

Matot, lietuviai yra totalių debilų tauta, nežinanti savo himno, kurį gieda nuo pirmosios klasės, teksto. Tokie prezidento vadovaujami tešlagalviai, kaip čia neprisimint feisbuke klaidžiojančio valstybės galvos panašumo į animacinio herojaus galvą? Kokia banda, toks ir piemuo, taip sakant.

Įsivaizduoju krizenimą ir kreivas šypsenėles konservų fabrikėlio kabinetuose, nušvitusią piktdžiuga knygelių dalintojos fizionomiją. Gerai čia jam Monikutė, caca, žino, kada ir kaip šeimininkams pavizginti. Laidos režisieriui – kaip ten jo pavardė – pagarba, reiks prisiminti.

Ir kitą dieną mediatekoje paliksim prezidento tik sveikinimą, be „priedų”. O per kabelinę, kur galima pažiūrėti, kas rodyta ir dar kartą pakaifuoti, įrašo visokie rusteikos neatsisiųs ir feisbukuose neparodys.

Užsakymas, kurio niekas, beje, nedavė – įvykdytas. Likite su LRT.

Facebook komentarai
});}(jQuery));