Nida Vasiliauskaitė : LRT „tyrimai” surado tą, ko ieškojo ir ko užsakovai pageidavo – „Kremliaus rankelę”

1123501 479909 1287x836 1
LRT „tyrimai” surado tą, ko ieškojo ir ko užsakovai pageidavo – „Kremliaus rankelę” – taip nuostabiai, kad verta reziumuoti.
(a) Peržiūrėjo, kaip patys sako, tūkstančius valandų filmuotos medžiagos, kol aptiko tarpusavy kalbančių rusakalbių dalyvių – o stebukle, Lietuvoje, pasirodo, gyvena ir rusakalbiai, kurie kažką mano apie aktualijas, kurie vaikšto ten, kur visi, kuriems dar neatimta protesto teisė ir kurie bendrauja gimtaja kalba. Na, tikrai – kas galėjo pagalvoti? Siaubas…
(b) Aptiko, kad tarp prisijungusių yra ir „vatniko” reputaciją turinčių asmenų (buvo labai slapta, niekas net neįtarė, bet LRT aptiko). Taip, be abejo, tai viską keičia – jei „vatnikas” kartais bus veganas, tai paaiškės, jog veganizmas – Rusijos projektas.
(c) Aptiko viešą info, kad kai kurie iš aktyvistų palaiko ryšius, bendrauja su panašiai manančiais aktyvistais Latvijoje ir Estijoje. Nagi praktiškai viskas, įrodyta – slaptas Kremliaus planas susemti Baltijos šalis ? Visai toks pat, kaip (papildysiu) LGBT aktyvistų kelionės į Rygos Baltic Pride, o dar šią hipotezę pastiprina faktas, jog Lietuvos feministės bendrauja su feministėmis Lenkijoje ir kartu protestuoja prieš abortų draudimus. Neįtikėtina – politiškai aktyvūs žmonės dalinasi patirtimi, ieško sąjungininkų ne tik šalies viduje, bet ir tarp kaimynų
Aurimas Drižius
Peržiūrėjau Tvaskienės ir VSD tyrimą, labai reklamuotas, kad atskleis visus liaudies priešus. Tačiau Tvaskienė nesukūrė nieko naujo, o tik sukūrė tai, ką mes dar prisimename kasdien matę per SSSR laidas, kaip Vremia ir nevzorovo TV. Mūsų karta dar prisimena tokias sovietines laidas, kuriose viskas būdavo apverčiama aukštyn kojas – juoda padaryta balta ir atvirkščiai. Dabar tokį patį žanrą perėmė ir LRT tyrėjai.
Pvz., visoje laidoje nebuvo nė vieno žodžio apie tai, ko tie žmonės rinkosi į mitingus ir ko jie nori, ko jie reikalauja. Kiek pamenu, žurnalisto darbas yra informuoti ir pranešti, o Tvaskienė pasirinko kaip ir dera valdiškai TV – aptarnauti valdžią ir dergti jos priešus. Tačiau padarė tai labai neprofesionaliai ir kvailai – teisiog įgarsino gautą VSD fleškę su visais žmonėmis, kurie nufilmuoti mitinguose. Kažkokios rimtos gijos, juos visus siejančius, laidos kūrėjams nepavyko aptikti, na nebent tai, kad jiems visiems rūpi, kokioje Lietuvoje jiems tenka gyventi.
Tiesa, Tvaskienė neapsėjo ir be putino – aišku, kad visi tie mitingai organizuoti rusų, nes vienintelis motyvas kodėl, tai kad neva putinas prieš šimtą metų laimino Prunskienės partiją. Prieš ko čia ta nelaiminga moteris, daugeli metų neatsigaunanti po insulto? Žodžiu, Tvaskienei su jos VSD resursais man atrodo, nepavyko šių žmonių sukompromituoti. Greičiausiai LRt susikompromitavo pati eilinį kartą – mitingų dalyviai ims dar labiau nekęsti „visuomeninės” televizijos, o visi landsbergistai toliau dar labiau nekęs „liaudies priešų”, netikinčių mokslu.
Facebook komentarai
});}(jQuery));