LR Seimui dėl LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo apkaltos

 

LR Seimui dėl LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo apkaltos

 

Viešai yra pateiktas kiekvieną suprantantį klausimo esmę žmogų šokiruojantis, antikonstitucinis LR Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo LR Konstitucijos 12-o straipsnio aiškinimas apie dvi pilietybes 2018-11-01 Virginijaus Savukyno straipsnyje “D.Žalimas apie dvigubą pilietybę: viena pataisa viskas nesibaigs” [1].

 

Išanalizavau LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo LR Konstitucijos 12-o straipsnio aiškinimus 2019-01-16 straipsnyje “Dvi pilietybės – nuožmus antikonstitucininkų puolimas (II)”, “LR Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo akibrokštai dviejų pilietybių klausimu“ [2]. Viena iš išvadų yra ta, kad „LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo LR Konstitucijos 12- straipsnio aiškinimas pagal “niekas negali būti” yra šiurkštus Konstitucijos pažeidimas iš esmės ją išniekinant ir pilnai atitinka penktos kolonos uždavinius Lietuvoje.“

 

Paaiškinimas

 

Konkrečiai LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-a dalis sako: „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ 

 

Tai šiame Konstitucijos sakinyje matome, kad kalbama apie tas aplinkybes, dalykus dėl dviejų pilietybių, kurie nepriklauso įstatymo kompetencijai ir tai pabrėžta sakant, kad „Išskyrus įstatymą“ na jau tikrai, pabrėžtinai tikrai  niekada „niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Tuo yra ypatingai pabrėžiama pilietybės instituto pagal įstatymą reikšmė. Ir Lietuvos Respublikos piliečiui teisingai pasakyta, kad ne įstatymo būdu nė nebandyk  įgyti ir kitos valstybės pilietybės, bus neteisėta. Kartu LR Konstitucija pabrėžia, kad dvi pilietybės, t.y. LR pilietybė ir kitos valstybės pilietybė kartu yra Konstitucijos garantuojama teisė įstatymo nustatytais atskirais  atvejais.

 

Belieka pačios Konstitucijos paklausti: O ką Konstitucija sako įstatymo numatytais atskirais atvejais?

 

Konstitucija atsako:

Įstatymo numatytais atskirais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu.

Labai aiškus ir puikus LR Konstitucijos atsakymas.

 

Ar begali būti aiškiau? Kažin ar atsirastų pasaulyje laisvai lietuviškai kalbantis asmuo, kuris nesugebėtų suprasti tokio elementaraus LR Konstitucijos sakinio, Konstitucijos atsakymo, kad “Įstatymo numatytais atskirais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu.” 

 

Todėl toks LR Konstitucijos teiginys nereikalauja būti papildomai paaiškintas, na nebent priešingai nuaiškintas. Na nebent jį skaito žmogus nepakankamai gerai suprantantis lietuvių kalbą. Kaip ir atsitiko su LR KT pirmininku Dainiumi Žalimu.  Analizuojant Konstitucijos sakinį ir Konstitucijos atsakymą, rekomenduoju pamatyti du lietuviškus žodžius, kurie yra vadinami antonimais: “atskirai” ir “kartu”. Tas kas yra atskirai tas nėra kartu, o tas, kas yra kartu, tai nėra atskirai. Nes kitaip yra įsigudrinama pakeisti žodžio “atskirai” reikšmes į visai kitus žodžius, kurie neturi nieko bendro su žodžiais “atskirai” ar “kartu” ir tokiu būdu yra įvykdoma diversija prieš LR Konstituciją, jos esmę. Nepasiduokite aferistų manipuliacijoms.

 

Dar kartą atkreipiu dėmesį į Konstitucijos atsakymą “Įstatymo numatytais atskirais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu.” ir kaip jį reikia suprasti.  Reikia suprasti, kad toks teiginys, konstitucinė nuostata ir negali būti niekieno pakeista net mažą “trupinėlį”, nes nors kiek truputį pakeitus jau turime ne konstitucinę nuostatą, o kažkieno galimai ligotą fantaziją. Taip teisininkai nedaro, jeigu save jie gali įvardinti teisininkais. Taip yra todėl, kad Konstitucijos pakeitimams Konstitucijoje yra numatyta konstitucinė procedūra. Teisėtas tikslas turi būti pasiekiamas teisinėmis priemonėmis. 

 

Todėl, jeigu kur nors pamatysite, kad šiuo dviejų pilietybių klausimu yra kitokie, ne konstituciniai, samprotavimai, tai būkite įsitikinę, kad tai antikonstitucininkai, penktoji kolona arba kitaip Lietuvos valstybės teisinių demokratinių pagrindų griovėjai, Lietuvos valstybės niekintojai.

 

Tokias pačias taisykles reikia taikyti ir LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-mai daliai:

“Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais.”

 

Ši konstitucinė nuostata privalomai turi būti įgyvendinta ir LR Pilietybės įstatyme. Ši nuostata reiškia, kad teisė į LR pilietybę įgyjamą gimstant yra amžina iki tol, kol galioja ši Konstitucija. Todėl iš LR piliečio, kuris pilietybę įgijo gimimu, negali būti atimta LR pilietybė, nes nėra aukštesnės juridinės galios už teisę įtvirtintą Konstitucijoje.

 

Abi aukščiau paminėtos konstitucinės nuostatos privalo galioti kartu ir visiems LR piliečiams, nes kitaip būtų pažeistas teisės principas: visi prieš įstatymą lygūs. 

 

 

LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo LR Konstitucijos manipuliacijos

 

Kaip matome [2] LR KT pirmininkas Dainius Žalimas kalba lygiai atvirkščiai sakydamas, kad “niekas negali būti”. O tai reiškia, kad LR Konstitucijos sakinį susidedantį iš 15 reikšmingų žodžių aiškina tik Konstitucijos trijų mažiausiai reikšmingų žodžių pagalba, kurių net nelieka Konstitucijos atsakyme apie jos pačios esmę. Tai labai rimtas Konstitucijos sakinio reikšmės iškraipymas, tiesiog Konstitucijos esmės priešingas aiškinimas.

 

O ką sako apie tai LR Konstitucinis Teismas, kad ir savo išaiškinimuose [3]:

 

„II skirsnis. 10 punktas. Nustatydamas Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo pagrindus ir reguliuodamas pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką, įstatymų leidėjas turi diskreciją. Tai darydamas įstatymų leidėjas negali paneigti Lietuvos Respublikos pilietybės instituto prigimties ir prasmės, jis turi paisyti konstitucinio reikalavimo, kad Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“ 

 

Kaip matome LR Konstitucinis Teismas tiesiog idealiai, taip kaip LR Konstitucijoje parašyta, labai protingai, sąžiningai ir teisingai išaiškina taip kaip LR Konstitucijoje parašyta, kad įstatymų leidėjas negali paneigti Lietuvos Respublikos pilietybės instituto prigimties ir prasmės, jis turi paisyti konstitucinio reikalavimo, kad „Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“ Ar kas nors pasirengęs ginčyti, kad tai ne LR Konstitucinio Teismo Konstitucijos 12-o straipsnio 2-os dalies išaiškinimas? Būtinai patikrinkite.

 

Belieka tik žavėtis tokiu LR KT išaiškinimu, nes akivaizdžiai matome, kad yra labai teisingai, protingai ir sąžiningai išaiškinta LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-a dalis. Dar labiau tai įrodo, kad ir LR Seimas Pilietybės įstatyme formuluoja tuos atskirus atvejus, tai yra aprašo aplinkybes prie kurių LR pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu.

 

Seimas Pilietybės įstatymu tiesiog labai aiškiai parodo, kad LR KT pirmininkas D.Žalimas iš esmės priešingai traktuoja LR Konstituciją, tiesiog iš jos tyčiojasi teigdamas priešingai.  O juk D.Žalimas prisiekė vykdyti LR Konstituciją, jos nevykdo ir dar vykdo priešingą LR Konstitucijai propagandą viešai spaudoje [1].  O tai reiškia, kad LR KT pirmininkas Dainius Žalimas taip šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir  sulaužė priesaiką, todėl pagal LR Konstitucijos 74-ą straipsnį nusipelnė apkaltos. Apie tai kalba ir LR Konstitucijos 108 str. 4 ir 5 dalys.

 

Tuo tarpu LR KT pirmininkas Dainius Žalimas ne tik paniekina LR Konstituciją ir išsityčioja iš LR Konstitucijos sakydamas, kad “niekas negali būti”, tačiau paniekina ir patį LR Konstitucinį Teismą, kuris sako „Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“  

 

Jau aprašiau atvejį [2], kai ir penktos kolonos iškrypėlis [2] „Senis šaltis“ trolis, taip pat kaip ir LR KT pirmininkas Dainius Žalimas, aiškina LR Konstituciją. Gal čia kokia išimtis? Jokiu būdu. Pateiksiu dar vieną penktos kolonos trolių aiškinimą [4] 17-am komentare:

17. Dzukas > 7. dr. Jonas Ramanauskas 
 (2019-02-15 17:58:35)
 (93.100.87.209) Parašė:

Jeigu tamstai teko skaityti ir suprasti kas parasyta – Lietuvos Konstitucijije nieko neparasyta nei apie dviguba, nei apie, nei apie desimt pilietybiu. Lietuvos Konstitucijoje parasyta apie Lietuvos Pilietybe. Jeigu tamsta nori suzinoti, kuo skiriasi dviguba pilietybe nuo antros pilietybes, aiskinu – yra du budai – 1. Paskaityti teisine literatura. 2. Ijungti kompa, atidaryti narsykle, uzduoti klausima ir perskaityti atsakyma. Ir pirmu, ir antru atveju – pasistengti suvokti kas parasyta. Yra dar vienas budas, bet jis reikalauja islaidu – apsilankyti juridineje kontoroje, uzduoti klausima, apmoketi ir gauti atsakyma su visais saltiniais.. Tiesa, tai nelabai reikalinga, ns Lietuvos Konstitucijoje, lietuviu kalba, visiskai aiskiai parasyta – „niekas negali buti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybes pilietis”. Visos kitos interpretacijos ir privacios nuomones, tai liberastiniai globalistu tauskalai.

 

Pakartosiu penktos kolonos iškrypėlio “Senis Šaltis” komentarą [2]:

 

11. Senis Šaltis
 (2019-01-14 16:25:54)
 (88.222.97.16) Parašė:

jormalūzas.com eilinį kartą manipuliuoja.

Konstitucijoje nekalba apie jokias dvigubas pilietybes ir nereikia čia vėl to visiems įkišinėti per prievartą. jei kiti naudoja tokį terminą, kuris yra naudojamas ir vartojamas, tai yra kitas reikalas.

Esmė lieka ta pati – niekas negali turėti kitos pilietybės, jei nori turėti lietuviškąją. jau seniai viskas surašyta. joneli tu jau žlugęs projektas.

 

 

Kaip matome penktos kolonos aiškinimai tiksliai sutampa su LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo aiškinimais, kurie ypatingai grubiai sulaužo LR Konstituciją, kuri paaiškina begaliniai aiškiai, kad “Įstatymo numatytais atskirais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu”  ir tai patvirtina pats LR Konstitucinis Teismas „Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“

 

Manyčiau, kad Valstybės saugumo departamentas privalėtų išsiaiškinti  ar tie du troliai (Dzukas ir Senis Šaltis), nors jų yra ir daugiau, savarankiškai veikia ar yra specialiai apmokami agentų, panašių į Dainių Žalimą tiesiogiai ar per viešą propagandą. Akivaizdžiai jie kaunasi prieš LR Konstituciją, prieš Lietuvos valstybę, Lietuvos valstybės teisinį pagrindą LR Konstituciją.  Tai troliai troliais, o va LR KT pirmininkas Dainius Žalimas, užimdamas vienas iš svarbiausių pareigų Valstybėje šiurkščiai sulaužė savo priesaiką ir nusipelnė apkaltos nedelsiant.

 

Tokį LR KT išaiškinimą „Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“ įgyvendina ir LR Seimas Pilietybės įstatyme formuluodamas atskirus atvejus kai LR pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu.

 

O ką reiškia LR Konstitucinio Teismo LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-os dalies labai gero išaiškinimo, kad „Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“ išaiškinimas? [3]:

 

„…Pabrėžtina, kad Konstitucijos 12 straipsnio nuostata, jog asmuo gali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais, reiškia, kad tokie įstatymo nustatyti atvejai gali būti tik labai reti (atskiri), kad dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač reti – išimtiniai, kad pagal Konstituciją negalima nustatyti tokio teisinio reguliavimo, pagal kurį dvigubos pilietybės atvejai būtų ne ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys. Pagal Konstituciją negalimas ir toks Pilietybės įstatymo nuostatų, įtvirtinančių galimybę tuo pat metu būti Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės piliečiu, plečiamasis aiškinimas, pagal kurį dviguba pilietybė būtų ne atskiros, ypač retos išimtys, bet paplitęs reiškinys (Konstitucinio Teismo 2003 m. gruodžio 30 d. nutarimas).“

 

Toks LR KT tobulo išaiškinimo iškraipytas išaiškinimas reiškia, kad LR KT veikia prieš LR Konstituciją, veikia prieš savo pačių išaiškinimą, veikia prieš protingumo, teisingumo ir sąžiningumo visada galiojančius teisės principus. Visiškai aiškų LR KT išaiškinimą patys sudarko iš pagrindų. Galimai nesupranta lietuvių valstybinės kalbos? Esmė tame, kad LR Konstitucija, kaip aukščiausias teisės šaltinis, privalo būti taikoma visiems be išimties LR piliečiams, o ne „ypač retoms išimtims“. Tai jau teisės beprotybė, kuri gali būti paaiškinta ne kažkokiu tai LR KT psichiniu sveikatos sutrikimu, nors visaip gali būti, bet greičiausiai sąmoningu, piktybiniu, antivalstybiniu, antikonstituciniu penktos kolonos veikimu. Negali būti terminas „gali būti“ aiškinamas terminu „niekas negali būti“ arba terminu „ypač retos išimtys“.  

 

Su gausybe LR Konstitucijos pažeidimų aiškinant LR Konstitucijos 12-ą straipsnį galima susipažinti 2017-08-28 straipsnyje „Dvi pilietybės – ne konstitucinė problema“ [6].

 

Terminas „gali būti“ turi būti aiškinamas taip kaip LR Konstitucijos kontekste numatyta: Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“ Kam gali būti nesuprantamas šis sakinys, na nebent pačiam LR KT? Na o jeigu toks sakinys yra nesuprantamas pačiam LR KT, tai jie ir negali jo aiškinti. Tik specialaus sugadinimo tikslu, iškraipant LR Konstituciją, yra galimas toks aiškinimas, kuris taip pat šiurkščiai pažeidžia Konstituciją, jei „paaiškina“ lygiai priešingai negu parašyta.

 

LR Seimo Teisės ir Teisėtvarkos komitetas dėl D.Žalimo apkaltos

 

Kaip žemiau matome [5], kad Teisės ir Teisėtvarkos komitetas išaiškina valdžios pasidalijimo principus ir teigia, kad „Todėl Seimas, kaip įstatymų leidžiamoji valdžia negali vertinti teismų, tame tarpe ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo, priimtus sprendimus ir jų teisingumą.“

 

Toks LR TTK paaiškinimas parodo, kad nėra supratimo apie ką eina kalba. Niekas nereikalauja vertinti ir kištis į LR KT darbą, tačiau šiurkštūs Konstitucijos pažeidimai privalo būti vertinami, nes LR Konstitucija suteikia teisę ir pareigą tai daryti.

 

Kartu reikia teigiamai pažymėti, kad LR TTK labai aiškiai išdėsto [5], kas turi teisę LR Seime inicijuoti apkaltos procesą LR KT pirmininkui Dainiui žalimui:

 

„Atsakydami taip pat atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pagal Lietuvos Respublikos  Seimo statuto 228 straipsnio 1 dalį teikti Seimui pradėti apkaltos procesą Konstitucijos 74 straipsnyje nurodytam asmeniui turi teisę ne mažiau kaip ¼ Seimo narių grupė (o Seimo statuto 78 straipsnio 3 dalyje nustatytu atveju ir Etikos ir procedūrų komisija). Pažymėtina ir tai, kad joks Seimo komitetas, tame tarpe Teisės ir teisėtvarkos komitetas, negali būti minėto teikimo subjektu.“

 

 

Išvados:

 

LR Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas šiurkščiai sulaužė, praktiškai išniekino LR Konstituciją viešai komentuodamas Konstituciją lygiai priešingai, nei LR Konstitucija teigia. Taip pat D.Žalimas tyčiojasi iš pačių teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principų: LR Konstitucijos 15-os žodžių prasmingą sakinį komentuoja iš trijų mažiausiai reikšmingų ir LR Konstitucijos esmės neatitinkančių žodžių „niekas negali būti“. Šių trijų žodžių net nėra  LR KT LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-os dalies išaiškinime: „Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais“. Tai ir parodo, kad tie trys žodžiai reikšmingai neatspindi ir nepaaiškina LR Konstitucijos turinio esmės.

 

LR KT, LR Seimo, LR Prezidentės, LR Vyriausybės reakcija dėl D.Žalimo 

 

LR KT, LR Seimui, LR Vyriausybei buvo nusiųstas emailas su publikuotu [8] kreipimusi: 2019-01-24 straipsnis „2019-01-23 LR KT, LR Seimui, LR Prezidentei, LR Vyriausybei dėl D.Žalimo.  Ypatingas atvejis dėl LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo apkaltos.“ ir jame nurodytais priedais

Atsakymą atsiuntė tik LR Seimo TTK, pasirašė pirmininkė Agnė Širinskienė.

Atsakymą į mano 2019-01-23 el. laišką (2019-01-25 reg. Nr. PSG-246) atsiuntė LRV kanceliarija. Bejėgiai.

Jokio atsakymo ir net jokio dokumento registracijos neatliko nei LR KT, nei Prezidentūra. Neaišku ar tokios struktūros egzistuoja? O gal ne iš biudžeto finansuojamos?

 

 

Dėl dviejų pilietybių referendumo formuluotės

 

LR Konstitucijos 12-o straipsnio pakeitimo siūloma referendumui formuluotė yra tokia [7]:

“12 straipsnis

Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais.

Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis.

Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.“

 

Kaip matome naujam referendumui dėl dviejų pilietybių yra teikiama LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-oje ir 3-čioje dalyje jau įtvirtintos konstitucinės nuostatos. Tai nuo beprotybės niekuo nesiskiria, nes siekiama dar kartą Konstitucijoje referendumo būdu įtvirtinti tai, kas jau Konstitucijoje visuotiniu referendumu yra įtvirtinta 1992-10-25. Tai parodo, kad yra kviečiama į referendumą tam, kad dar kartą įtvirtinti kas jau įtvirtinta 1992-10-25 LR Konstitucijoje .

 

Referendumo formuluotės 2-je dalyje siekiamas įtvirtinti teigimas “Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda” yra visiškai netinkamas todėl, kad LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-je dalyje įtvirtinta nuostata “Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant…” ir taip neleidžia atimti iš LR piliečių LR pilietybės, nes niekas neturi aukštesnės juridinės galios už pačią Konstituciją. Tai yra Konstitucija suteikia teisę į LR pilietybę įgyjama gimstant visam laikui, kol galios ši Konstitucija. Todėl toks referendumo formuluotės teiginys yra nereikalingas ir tuo labiau prieštarauja LR Konstitucijos 12-o straipsnio 1-mai daliai. Tai yra referendumo formuluotėje, kuri turėtų “atsirasti” Konstitucijoje yra specialiai paliekamas vidinis prieštaravimas. 12- straipsnio pirma dalis prieštarauja antrai daliai.

 

Dar labiau ir kvailiau atrodo referendumo teiginys, kad “…Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda.” O kodėl turėtų prarasti, jei net LR Konstitucinis Teismas puikiai išaiškino LR Konstitucijos 12-o straipsnio 2-ą dalį: “Lietuvos Respublikos pilietis kartu gali būti ir kitos valstybės piliečiu tik atskirais įstatymo numatytais atvejais.“

 

Dar keisčiau ir kvailiau, tiesiog nusikalstamai atrodo, kai į Konstituciją siekiame įvesti tokius  žodžius: “išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis.” . Lietuvos Konstitucija savo esme yra aukščiausias juridinis dokumentas, teisės šaltinis, kurio būtina savybė yra būti taikomai visiems be jokių išimčių Lietuvos piliečiams. Taip yra todėl, kad privalo Konstitucijai galioti visų lygybės prieš įstatymą teisės principas. O kai įvedama “išskyrus …išimtis”, tai sulaužomas esminis teisės principas.

 

Apie tai kalba ir LR KT 2006-11-13 byloje Nr. 45/03-36/04 [3]:

“II skyrius. 11. Reguliuojant pilietybės santykius turi būti laikomasi ir asmenų lygiateisiškumo principo. Kaip savo aktuose ne kartą yra konstatavęs Konstitucinis Teismas, šis konstitucinis principas reiškia žmogaus prigimtinę teisę būti traktuojamam vienodai su kitais, įtvirtina formalią visų asmenų lygybę, įpareigoja vienodus faktus teisiškai vertinti vienodai ir draudžia iš esmės tokius pat faktus savavališkai vertinti skirtingai, neleidžia asmenų diskriminuoti ir teikti jiems privilegijų. Konstitucinis Teismas yra konstatavęs ir tai, kad konstitucinis asmenų lygiateisiškumo principas nepaneigia galimybės įstatyme nustatyti nevienodą (diferencijuotą) teisinį reguliavimą tam tikrų asmenų kategorijų, esančių skirtingose padėtyse, atžvilgiu; konstitucinis asmenų lygiateisiškumo principas būtų pažeistas inter alia tada, kai tam tikri asmenys, palyginti su kitais, būtų traktuojami skirtingai, nors tarp jų nėra tokio pobūdžio ir tokios apimties skirtumų, kad toks nevienodas traktavimas būtų objektyviai pateisinamas.”

 

Kas tokie konsultavo dėl tokio referendumui teikiamo teksto? Kas yra šitų nesąmonių autorius ar jų grupė? Ar šitie idiotai, kurie rengė tokią referendumo formuluotę, prisipažins?

 

PRAŠYMAS LR Seimui dėl LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo apkaltos

 

Prašau LR nors ¼ Seimo narių pradėti apkaltą LR Konstitucinio Teismo pirmininkui Dainiui Žalimui. Šią teisę Jums suteikia LR Seimo statuto 228 straipsnio 1-ma dalis, Seimo statuto 228 straipsnio  2-je dalyje numatytu pagrindu: „1) asmuo šiurkščiai pažeidė Konstituciją;  2) asmuo sulaužė priesaiką;

 

Ši apkalta privalo būti vykdoma, nes iš LR Konstitucijos išsityčiojo LR KT pirmininkas Dainius Žalimas, kaip aukščiausias LR KT pareigūnas, kurio įtaką sunku pervertinti formuojant visuomenės antikonstitucines nuomones. Tai šio pareigūno kova prieš Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus turi būti įvertinta.

 

Ši apkalta yra taip pat svarbi tuo, kad tokių antikonstitucinių išaiškinimų pagrindu dabar yra rengiamas referendumas dėl „LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 12 STRAIPSNIO PAKEITIMO ĮSTATYMAS“ [6].

 

Ši apkalta yra svarbi Seimo pozicijai, opozijai ir ypatingai Seimo nariams kandidatams į LR Prezidentus: Mingaugui Puidokui, Nagliui Puteikiui, Sauliui Skverneliui ir Ingridai Šimonytei, kad parodyti Lietuvos visuomenei savo poziciją ypatingai šiurkšaus Konstitucijos sulaužymo ir priesaikos sulaužymo LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo atveju, o taip pat parodyti savo poziciją rengiamo referendumo atžvilgiu.

 

Literatūra:

 

1. 2018-11-01 Virginijaus Savukyno straipsnis “D.Žalimas apie dvigubą pilietybę: viena pataisa viskas nesibaigs” (https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/d-zalimas-apie-dviguba-pilietybe-viena-pataisa-viskas-nesibaigs-56-1053374).

2. 2019-01-16 straipsnis ““Dvi pilietybės – nuožmus antikonstitucininkų puolimas (II)”, “LR Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo akibrokštai dviejų pilietybių klausimu“ (http://biciulyste.com/pilietybe/dr-jonas-ramanauskas-dvi-pilietybes-nuozmus-antikonstitucininku-puolimas-ii/

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7996:dvi-pilietybes-nuozmus-antikonstitucininku-puolimas-ii&catid=31&Itemid=101). 

3. 2016-11-13, Byla Nr. 45/03-36/04, LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCINIS TEISMAS, NUTARIMAS DĖL TEISĖS AKTŲ, REGULIUOJANČIŲ LIETUVOS RESPUBLIKOS PILIETYBĖS SANTYKIUS, NUOSTATŲ ATITIKTIES LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJAI (http://lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta222/content).

4. 2019-02-15 straipsnis “Referendumai kaip smilkalų dūmai” (http://www.ekspertai.eu/referendumai-kaip-smilkalu-dumai97757/

http://biciulyste.com/aktualijos/dr-jonas-ramanauskas-referendumai-kaip-smilkalu-dumai/).

5. 2019-02-14 LR Seimo Teisės ir Teisėtvarkos komiteto Agnės Širinskienės pasirašytas dokumentas “Dėl JŪSŲ KREIPIMOSI” Nr. S-2019-874, pavadinimu “Ramanauskas_20-14.pdf. Seimo duomenų bazėse nepavyko surasti.

6. 2017-08-28 straipsnis „Dvi pilietybės – ne konstitucinė problema“ (http://www.ekspertai.eu/dvi-pilietybes-ne-konstitucine-problema93312/).

7. 2019-02-15 Byla Nr. 18/2018 „Dėl privalomojo referendumo vykdymo dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka”

(http://lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta1912/content).

8. 2019-01-24 straipsnis „2019-01-23 LR KT, LR Seimui, LR Prezidentei, LR Vyriausybei dėl D.Žalimo“. Ypatingas atvejis dėl LR KT pirmininko Dainiaus Žalimo apkaltos.

(https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8045:ypatingas-atvejis-del-lr-kt-pirmininko-dainiaus-zalimo-apkaltos&catid=33&Itemid=141).

9. 2019-01-16 straipsnis „LR Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo akibrokštai dviejų pilietybių klausimu“

Dr. Jonas Ramanauskas. Dvi pilietybės – nuožmus antikonstitucininkų puolimas (II)

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=7996:dvi-pilietybes-nuozmus-antikonstitucininku-puolimas-ii&catid=31&Itemid=101

10. 2019-01-21 straipsnis „LR KT pirmininkas Dainius Žalimas – penktos kolonos trolių lygio Konstitucijos aiškintojas“

Dr. Jonas Ramanauskas. Dvi pilietybės – nuožmus antikonstitucininkų puolimas (III)

https://www.laisvaslaikrastis.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=8023:lr-kt-pirmininkas-dainius-zalimas-penktos-kolonos-troliu-lygio-konstitucijos-aiskintojas&catid=31&Itemid=101

11. 2017-09-12 straipsnį „Viešas kreipimasis dėl dviejų pilietybių”

Dr. Jonas Ramanauskas. Viešas kreipimasis dėl dviejų pilietybių

 

Matome, kad klausimas dėl dviejų pilietybių yra aktualus, nes yra rengiamas net referendumas. Todėl aiškumo dėlei  dėl tokio referendumo turi būti informuota galima plati Lietuvos ir pasaulio lietuvių visuomenė, nes jiems gali tekti balsuot neapsisprendus ir nesupratus apie ką eina kalba. Vien šiam referendumui organizuoti papildomai gali tekti išleisti apie du milijonus eurų, ir papildomai jau paskirta 230 tūkst. eurų agitacijai už tokį ypatingai nevykėlišką ir visiškai nereikalingą referendumą. Balsuotojai spręskite ką daryti. 

 

Kviečiu kiekvieną, kuris gaus šį jau atspausdintą straipsnį persiųsti kiekvienam, kuriam tik galite. Informacija turi būti paskleista kuo didžiausia apimtimi. Valdžia šį straipsnį blokuos kaip įmanydama, nes jiems reikia nereikalingo referendumo pritraukti balsuotojus ir sužlugdyti referendumą. Tokia yra nuomonė. Rekomenduoju tokiam referendume nedalyvauti.

 

Referendumas yra antikonstitucininkų – aferistų apgaulė!

Apkaltą LR KT  pirmininkui antikonstitucininkui Dainiui Žalimui!

 

Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

2019-02-25

Facebook komentarai
});}(jQuery));