LR seimo narys Petras Gražulis registravo rezoliuciją dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo V. Bako atžvilgiu

LR seimo narys Petras Gražulis registravo rezoliuciją dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo V. Bako atžvilgiu

 

Seimo narys Petras Gražulis, antradienį, registravo rezoliucijos projektą dėl Lietuvos Respublikos Seimo kreipimosi į Generalinę prokuratūrą. Rezoliucijos projekte prašoma pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų, vykdant Seimo nario Vytauto Bako 2016 metų rinkimų kampaniją.  Rezoliucija remiasi žurnalistiniu  tyrimu, kurį atliko Lietuvos radijas ir televizija.

Tekste teigiama, kad Vytautas Bakas, galimai neskaidriai finansavo 2016 m. Seimo rinkimų kampaniją, galimai gavo lėšų iš nevyriausybinių organizacijų, kurioms anksčiau vadovavo ar buvo kitaip artimai susijęs, taip galimai buvo pažeistas ne tik Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymas,  bet ir kiti su asociacijų veikla susiję įstatymai: Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatymas, Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymas, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymas.

Rezoliucijoje taip pat minimos organizacijos ir asmenys, su kuriomis Vytautas Bakas yra ar buvo artimai susijęs: „Pareigūnų ir tarnautojų asociacija“, „Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (LRITĮPS)“, „Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga (VAITĮPS) “.

Petras Gražulis konstatuoja, kad net paviešinus skandalingus faktus, atlikus žurnalistinį tyrimą, teisėsauga nesiėmė jokių veiksmų, kad išsiaiškinti ar buvo padaryta nusikalstama veika ar ne.

Rezoliucijos projektą planuojama pateikti Seimo plenariniame posėdyje ketvirtadienį, liepos 18 dieną.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));