SAM patvirtino, kad Lietuvos vaikai dalyvauja eksperimentinių vakcinų bandymuose

Grybesuvaikais

Grybesuvaikais

ESU PAKRAUPĘS!!! JAU 3 DIENAS RATAIS-KVADRATAIS, NENORĖDAMAS TIKĖTI IŠ JŪSŲ GAUTA INFORMACIJA, IEŠKAU TIESOS! OFICIALI, INTERNETE PATEIKIAMA STATISTINĖ INFORMACIJA, KURIOS IKI ŠIOL NIEKAS NESUGEBĖJO PANEIGTI – LIETUVOJE YRA VAKCINUOTA 13 VAIKŲ IKI 15 METŲ (4 VAIKAI IKI 5 METŲ, 1 VAIKAS NUO 5 IKI 10 METŲ, DAR 8 VAIKAI NUO 10 IKI 15 METŲ AMŽIAUS)…
GILINIMASIS Į TARIAMOS „KOVOS“ SU PANDEMIJA APLINKYBES ATSKLEIDŽIA VIS DAUGIAU KRAUPIŲ FAKTŲ. ŠIS YRA YPATINGAI ŠOKIRUOJANTIS, NES VAKCINAVIMO EKSPERIMENTŲ TAIKINYJE GALĖJO ATSIDURTI LIETUVOS VAIKAI!
Kalbėjau su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Registrų centru dėl e.sveikatos.lt, Vaikų globos namais, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ir t.t. Lietuvos statistikos departamentas man raštiškai patvirtino, kad „klaidos pačiuose duomenyse nėra“, tačiau jau trečia diena, kaip negaunu patikslinimo dėl visų 13 atvejų.
Beje, ši informacija nėra plačiai viešinama ir aptarinėjama, jos nėra nei oficialiose pranešimuose, nei tarp švieslentėse skelbiamų atvirųjų duomenų. O visuomenei skelbiamose žiniose apie vaikų iki 16 metų vakcinaciją apskritai nėra užsimenama.
‼ Jeigu tai yra tiesa, tai jau net ne Lietuvos skandalas, o tarptautinis! O gal mūsų vaikai dalyvauja pirminiuose vakcinų bandymuose? Šiuo metu pasaulyje jau yra sukurta Pfizer vakcina, kuria oficialiai galima būtų skiepyti vaikus nuo 12 iki 15 metų (praėjusį penktadienį tai patvirtino EMA), tačiau ir ji, ir kita Pfizer vakcina, kuria leidžiama skiepyti vaikus virš 16 metų, iki galo dar nėra ištirtos. Tai – eksperimentinės vakcinos.
Tuo tarpu Statistikos departamente matome, kad vaikai buvo skiepijami ir Pfizer, ir Moderna, ir AstraZeneca vakcinomis. Priminsiu, kad pastarųjų dviejų vakcinų charakteristikose teigiama, kad „saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams iki 18 metų dar neištirti. Duomenų nėra”. (nuotrauką įkeliu komentaruose).
Nenorėdamas padaryti klaidų, tris dienas tyrinėjau tyliai, tačiau bijodamas, kad duomenys nebūtų pradėti klastoti, esu priverstas klausimą viešinti. Jei tarp mano skaitytojų yra ką nors žinančių apie kūdikių, vaikų ir paauglių iki 16 metų skiepijimą, parašykite man, konfidencialumą garantuoju.
O šiaip jau labiau už viską norėčiau, kad tas velniškas skaičius 13 – būtų tik sistemos klaida. Stebėdamas tuos skaičius, neįsivaizduoju kas būtų, jei taip mano vaiką paskiepytų man nežinant. Ir aplamai, kas turi nutikti tėvams, kad jie leistų eksperimentuoti su savo vaiku…
P.S. Šios informacijos neketinu taip palikti ir artimiausiu metu informuosiu Jus apie tolimesnius veiksmus.

SEIMO NARYS SKLEIDŽIA NEPATIKRINTUS FAKTUS

Seimo narys Aidas Gedvilas skelbia klaidinančią informaciją, kuri nuo vakar pradėjo greitai plisti socialiniuose tinkluose (https://www.facebook.com/aidas.gedvilas.seimo.narys/posts/761318404532979). Žinutėje rašoma, kad  „<…> 2021 m. birželio 7 d. interneto portalo Statistikos departamento atvirų duomenų suvestinėje apie COVID-19 vakcinavimą amžiuje iki 15 metų matoma, kad buvo paskiepyta 13 vaikų (0–5 amžiaus 4 vaikai, 5–10 amžiaus 1 vaikas, 10–15 amžiaus – 8 vaikai). <…> Remiantis gautais atsiliepimais, yra įtarimų, kad paskiepyti vaikai galėjo būti ir iš globos namų.“ Prie žinutės gyventojai raginami būti neabejingais ir dalintis šia informacija.

Seimo narys kreipėsi į Lietuvos statistikos departamentą. Jam buvo paaiškinta, kad, tikėtina, tai klaidos ir paprašyta palaukti, kol bus peržiūrėtas kiekvienas atvejis iš minėtų 13-os.

Lietuvos statistikos departamento pateikiamuose atvirų duomenų lentelėse skelbiama su COVID-19 pandemija susijusi statistinė informacija. Viena iš lentelių yra ir vakcinacijos statistika.

Šioje lentelėje yra daugiau kaip milijonas įrašų, kuriuos į e. Sveikatos sistemą suveda skiepijančių įstaigų darbuotojai. Natūralu, kad esant tokiam duomenų kiekiui pasitaiko klaidų.

Iš atvirų duomenų išfiltravus paskiepytų 0–14 metų amžiaus vaikų grupę, pateikiama 13 įrašų. Lietuvos statistikos departamento duomenų analitikai ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai patikrino visus šiuos atvejus, susisiekė su skiepijančiomis įstaigomis.

Amžiaus grupėje nuo 0 iki 4 metų atsidūrė keturi įrašai. Trys iš jų atsirado Klaipėdoje paskiepijus Lietuvoje dirbančius užsieniečius, neturinčius lietuviškų asmens kodų. Skiepijanti įstaiga, norėdama pažymėti, kad amžius nežinomas, amžiaus skiltyje įrašė nulius. Vienas klaidingas įrašas buvo iš Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro: dokumento forma nepasirašyta, asmuo be asmens kodo, įstaiga patvirtino, kad tai klaida.

Vienas vakcinacijos įrašas buvo 5–9 metų amžiaus grupėje. Įrašas rodė, kad paskiepytas 6 metų asmuo. Skiepijanti įstaiga Šiaulių centro poliklinika patvirtino, kad tai klaidingas duomenų suvedimas.

Aštuoni vakcinacijos įrašai buvo 10–14 metų amžiaus grupėje. Du iš jų 12-os metų: dėl vieno skiepijanti įstaiga jau patvirtino, kad tai suvedimo klaida, kito patvirtinimo dar laukiame.

Šeši įrašai apie 14-os metų amžiaus paskiepytus asmenis, įrašai yra teisingi. Šie skiepijimo atvejai susiję su sportininkais, norinčiais dalyvauti varžybose, sunkiai sergančiais vaikais, kurių skiepijimui tėvai davė raštiškus sutikimus. Atkreipiame dėmesį, kad Europos vaistų agentūra pritarusi vakcinos „Comirnaty“ (gamintojas „Pfizer-BioNTech”) naudojimui 12–16 metų paaugliams. Lietuvoje, kaip ir kitoms ES šalims narėms, šie pakeitimai įsigalioja automatiškai.

Šiandien atvirų duomenų lentelė jau atnaujinta su minėtais pakeitimais (arba amžiaus grupės pataisymu, arba klaidingo įrašo ištrynimu).

Prašome neprisidėti prie melagingų žinučių plitimo ir padėti jas laiku demaskuoti. Kilus klausimų dėl operatyvių duomenų – kviečiame kreiptis.

Kontaktinė informacija:

Statistikos sklaidos ir komunikacijos skyrius

Facebook komentarai
});}(jQuery));