Lietuvos krepšinio rinktinės draugiškų rungtynių ciklas įsibėgėja

Lietuvos krepšinio rinktinės draugiškų rungtynių ciklas įsibėgėja
 
 Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė aktyviai ruošiasi jau rugpjūčio 31 dieną startuosiančiam pasaulio krepšinio čempionatui. Mūsiškiai jau spėjo sužaisti keturias kontrolines rungtynes, o prieš akis dar šeši mačai.
 
 Kol kas pralaimėjimų daugiau nei pergalių
 
 Pačiame pirmame mače Lietuvos rinktinė Pamplonoje turėjo pripažinti amžinos varžovės Ispanijos nacionalinės ekipos persvarą. Tiesa, dėl to per daug jaudintis nederėtų, kadangi šiose rungtynėse Dainiaus Adomaičio kariaunai dar nepadėjo nei viena iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žvaigždžių – Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas.
 
 Antrame mače lietuviai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje be didesnio vargo pranoko suomius. Visgi, jei dėl pralaimėjimo ispanams išgyventi nedera, tai čia džiūgauti taip pat vertėtų minimaliai – Suomijos rinktinė pasaulio pirmenybėse nežais, tad prieš lietuvius rungėsi toli gražu ne pačios pajėgiausios sudėties.
 
 Deja, bet trečiose ir ketvirtose kontrolinėse rungtynėse Lietuvos rinktinė patyrė išties apmaudžias nesėkmės vienai ir tai pačiai komandai. Tiek Belgrade, tiek Kaune mūsiškiai nusileido serbams.
 
 Abiejuose mačuose klostėsi panašus scenarijus – praktiškai iki mačo pabaigos Lietuvos ekipa kontroliavo mačo eigą, tačiau puikiai sužaidę keletą paskutinių minučių Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai abusyk sugebėjo perlaužti rungtynes savo naudai.
 
 Serbijos rinktinei pavyko įrodyti, jog ne veltui yra laikoma viena rimčiausių pretendenčių į medalius.
 
 Likę mačai – tik išvykoje
 
 Vietiniai krepšinio fanai Lietuvos rinktinės žaidžiančios namuose galimybės nebeturės. Likę 5 kontroliniai susitikimai vyks užsienyje. Realu, kad tuomet Lietuvos rinktinė gali tikėtis kiek daugiau teigiamų rezultatų, nors kita vertus pasirengimo cikle svarbiausia ne pergalės.
 
 Jau artimiausiu metu Lietuvos nacionalinė komanda keliaus į Suomijos miestą Espą. Ten rugpjūčio 16 dieną revanšo sieks Suomijos ekipa, o rugpjūčio 17-ąją grumsimės prieš rusus. Pastarasis mačas turėjo būti išties intriguojantis, tačiau visai neseniai paaiškėjo, jog Rusijos rinktinei dėl traumos nebegalės padėti Aleksejus Švedas. Be savo lyderio rusai – kur kas silpnesni.
 
 Lietuvos rinktinės tvarkaraštis kontroliniams mačas baigsis jau būnant Azijoje. Rugpjūčio 24-26 dienomis Pietų Korėjoje vyks keturių komandų turnyras, kur be Lietuvos ir šeimininkų rinktinių taip pat varžysis Angolos ir Čekijos komandos.
 
 Įdomu tai, jog mačai vyks mums kiek neįprastu laiku. Rugpjūčio 24-ą prieš korėjiečius žaisime 9 val. ryto, rugpjūčio 25-ą su Angola grumsimės 11:30 val., tuo tarpu rugpjūčio 26-ą čekus egzaminuosime vidurdienį – 12 val.
 
 Laukia mirtininkų grupė, tačiau dabar ji jau ne tokia baisi
 
 Lietuvos rinktinė čempionatą pradės kovomis H grupėje. Vos tik ištraukus burtų krepšelius, krepšinio ekspertai vieningai sutarė, jog būtent H grupė yra mirtininkų. Joje be lietuvių taip pat varžysis Senegalo, Kanados ir Australijos rinktinės.
 
 Afrikos atstovai čia didelės grėsmės niekam sukelti neturėtų, o jų akcijos dar labiau sumažėjo po to, kai komandai atsisakė padėti abu NBA rungtyniaujantys žaidėjai. Tai, jog su Senegalo rinktine lietuviai susitvarkys gana nesunkiai prognozuoja ir lažybų bendrovė „Betsafe“ pasaulio krepšinio čempionato statymai, kurie Lietuvos rinktinės galimybes įveikti Senegalą vertina daugiau nei 90 proc.
 
 Prisibijoti lietuviams derėtų australų ir kanadiečių. Tiesa, pastarosios rinktinės dabar jau nebeatrodo tokios bauginančios kaip prieš keletą mėnesių. Australams ilgą laiką žadėjęs padėti ryškus NBA veidas Benas Simmonsas čempionate visgi nedalyvaus, tuo tarpu Kanados rinktinei nugarą atsuko visa eilė NBA žaidėjų.

Taigi, dabar lietuvių galimybės patekti į aštuntfinalį vertinamos kur kas palankiau.
 
 
 
 
 
 

Facebook komentarai
});}(jQuery));