Lietuvos kariuomenė apginkluota dar 1960 m. pavyzdžio granatsvaidžiais

faust

faust

Šiandien Lietuvos kariuomenė paskelbė, kad  jai perduoti prieštankiniai granatsvaidžiai M-72 LAW. Tai – Jungtinių Amerikos Valstijų dovana Lietuvai, sustiprinsianti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kovinę galią. Tiesa, minėta technologija sukurta prieš 60 metų, ir amerikiečiai jos atsikratė, kad nereikėtų utilizuoti.
Šie granatsvaidžiai yra 66 mm kalibro prieštankiniai ginklai, „gręžiantys” priešo technikos šarvus 250 m. nuotoliu. Granatsvaidžiai lengvi, nedideli, mobilūs, aptarnaujami vieno žmogaus ir tuo puikiai tiksiantys karių savanorių tarnybai ir atitinkantys savanorių taktikos ypatumus. Dar vienas ginklas, kurį, prireikus, be problemų panaudosime Lietuvos gynybai, -skelbia KAM.
Tiesa, kariuomenė pamiršo pranešti, kad minėti granatsvaizdžiai yra dar 1960 m. sukonstruoti ginklai, kurių JAV kariuomenė seniai atsisakė, ir vietoj to, kad brangiai utilizuotų šiuos ginklus – t.y. reikėtų brangiai mokėti už jų išardymą ir utilizavimą, tai nusprendė juos padovanoti „broliškai” Lietuvos kariuomenei.
Pastaroji mielai priėmė šią dovaną, tiesa, tylomis burbuliuodama, kad minėtais granatsvaidžiais jokio rusiško tanko nepamuši – šarvai per stori.
„Nieko, galėsime šiais granatsvaidžiais pamušinėti rusiškus sunkvežimius”, – „Panoramai” pranešė vienas generolas.
Ar tai reiškia, kad rusai į ataką važiuos savo Kamazais?
O gal tada būtų geriau Lietuvos kariuomenė apginkluoti vokiškais „faustpatronais?” – jų juk naciai buvo daug prisigaminę, gal dar liko kokiame sandėlyje? Su jais rusiškus T-34 folkšturmas Berlyne pamušinėjo. Kodėl Lietuvos kariuomenė ima bet kokį dovanojamą šlamštą? Kodėl šis šlamštas pateikiamas kaip didžiulė dovana visokių KAM išlaikomų „karo analitikų” ir propagandistų:
Patys amerikiečiai juokiasi, kad minėti granatsvaidžiai – dar Vietnamo karo laikais naudojamas pėstininkų ginklas
Facebook komentarai
});}(jQuery));