Stugys

Stugys

Antanas Stugys

LIETUVIŠKAS TEISMAS

Feljetonas

Stugys

Tai buvo pirmas posėdis, į kurį savakojiškai nulipęs daugiabučio laiptais, į Šiaulius savarankiškai atvažiavau pats – spec. ženklu paženklintu automobiliu. 10 val., 6 salė… Nemėgstu vėluoti. Ne iš pagarbos pačiam teisingiausiam teismui Europoje, o todėl, kad tokia natūra. 

Teismo salėje jau nebesistebiu niekuo. Patyrimas duoda savo pliusų. Dažnas dalyvavimas teismuose daug ko išmoko. Kaip ir kada reikia elgtis, į ką atkreipti dėmesį. Kas nemaloniausia, kuo ilgiau esu „sūdinamas“, tuo mažiau pasitikiu ir gerbiu lietuviškąją teisėsauga. Ačiū Lietuvos žmogaus teisių stebėtojų sąjungai (asmeniškai jos pirmininkui) už geranorišką stebėtojo vaidmenį mano civilinėje byloje. Jeigu ne jie – seniai būčiau „suvalgytas“. 

Taigi, teismas eina. Kas gali atsistoti tie atsistoja. Mano atsistojimas – ribotas, todėl toliau galiu gerbti teismą nuo valdiškos kėdės nepakeldamas užpakalio. Šita privilegija man nebuvo reikalinga, kol nepatekau į KUL endoprotezų dėjikų komercines rankas. Fizinį ir dvasinį nemalonumą patyriau pagal pilną programą. Mielai šią lengvatą atiduočiau kitam, bet tokių „varlių“ – šokinėjančių prieš LR medicinos traukinį, neatsiranda. Gal, kad bijo. Gal, kad vis dar tiki… jog vaistų paskirtis – ne tarnauti komercijai, o gerinti žmogaus sveikatą, ilginant ne farmacininkams pinigą, o žmogui gyvenimą. Bet, kai Lietuvoje liko tik gydytojai ir tik pacientai – bijoti tikrai reikia. Todėl, dažnas, ne iš meilės, o iš baimės, neša ir kiša daktarams atsidėkojimus už paciento kortelėse įrašytų ligų apgydymą. Mano nemokama privilegija (kol nugydys) teisme neatsistoti. Gydytojo privilegija – būti nebaudžiamam už savo darbo broką. Kai tokios nelygios lengvatinio egzistavimo sąlygos, lietuviai Lietuvoje ilgai netemps. Nuo pastovios Dievo ir daktarų baimės „stogai nuvažiuoja“. 

Teisėjos „nešališkumas“ mane stebina. Suprantu jos nepasitenkinimą. Norą kuo greičiau baigti bylą. Civilinėje Byloje chirurgo V.Žegunio pažeidimai nustatyti ir užfiksuoti, bet jie nepastebimi. Atvirkščiai. Brokdariui chirurgui gelbėjimo ratus meta jo kolegos: profesoriai, docentai, ekspertai – iki operacijos akyse nematę paciento. Bet užtat perskaito ką suinteresuota medicinos įstaigą atsirašinėja. Ką to paties chirurgo vadovaujamas konsiliumas sąmoningai meluoja. Ir rašo, rašo – savo išvadas neklauskite kieno naudai. Teisėjai irgi reikalingas visiems priimtinas teisingumas. Todėl 16 mėn. civilinė byla Klaipėdos prokuratūroje buvo vilkinama. Kol neįsikišo LNK televizija. Kol nesikreipiau į vyriausią Lietuvos prokurorą. Tada buvo įjungtas pagreitintuvas. Su surinkta ikiteismine medžiaga Klaipėdos prokuratūroje ieškovui susipažinti neleidžiama. Iš mano įvardintų  keturių liudytojų, atsiklausus leidimo atsakovo atstovaujančio asmens, teisėja, teismo posėdžio metu – leido pakviesti tik vieną vienintelį liudytoją! Nes, neleisti pakviesti nei vieno liudytojo, būtų per didelis nešališkumas.

Žiūriu spektaklį apie save ir vis labiau kraupstu. Šitoje medicinos ir teisingumo surežisuotame scenarijuje iš visų patogiausia – valstybės finansuojamam advokatui. Jis pats nekalčiausias. Ir kad leido prarasti pagrindinį nusikaltimo įrodymą. Ir kad deramai negina ieškovo neturinčio medicininio ir juridinio išsilavinimo interesų teismo metu. Pasyviai pritardamas visiems teisėjos sprendimams ir nutarimams. Niekada neprotestuodamas. Niekada neprieštaraudamas. Nesivargindamas ieškoti liudininkų ar stiprių argumentų atsakovo nenaudai. Jei ne kitame, tai dar kitame posėdyje, iš anksto prognozuotas paciento teisinis „suvalgymas“ bus įvykdytas. Neatsižvelgiant į Klaipėdos prokuratūros tiesioginių pareigų blogą, arbą visišką neatlikimą. Neatsižvelgiant į sufalsifikuotus KUL dokumentus ir faktus, įsegtus bylos medžiagoje. Tai, kad sveikatos priežiūros paslaugų kokybės priežiūros skyriaus kontrolės prie Sveikatos apsaugos ministerijos komisija nustatė ir išvardino gydymo metų chirurgo V.Žegunio padarytus pažeidimus – užmerkiamos (trys iš keturių) teisingumo akys. Tokiu būdu, pacientas galutiniam suvalgymui pribrandintas. 

Pasirinkimas nedidelis, blyn. Arba užsilenkti nuo daktarų ir teisėsaugos keršto. Arba nuo pastovios baimės, kad galiu kažkam neįtikti…  

 

2017-04-07     

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));