Lietuva paskelbė Europos arešto orderį vilniečiui, iš kurio prokurorai pagrobė milijono vertės sklypą

raulu

raulu

Aurimas Drižius
Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra kreipėsi į tarptautinę organizaciją Europolą, prašydama suimti ir jai perduoti Vokietijoje prieglobstį gavusį Lietuvos pilietį Viačeslavą Liminovič.

Europolo dokumente aprašomi įtariami V.Liminovič verslo reikalai, kurie primena ūkinius ginčus: (pdf formatas):

yourdocument

Jis jau nuo 2015 metų gyvena ir dirba Vokietijoje, gavęs šios šalies prieglobstį nuo lietuviškos „teisėsaugos“.
V.Liminovič įsitikinęs ir Vokietijos teisme įrodė, kad Lietuvos generalinė prokuratūra klastojo jo ekstradicijos dokumentus. Todėl Vokietijos teismas atsisakė jį išduoti.
V.Liminovič mano, kad prokuratūra kuria jam bylas, norėdama nuslėpti savo pačios nusikaltimus.
Mat mirus vyriškio tėvui, žmogus turėjo paveldėti jam priklausiusį žemės sklypą Vilniuje, kuris dabartinėmis kainomis vertas mažiausiai milijono eurų.
Tačiau paveldėjimo dokumentas buvo suklastotas, ir V.Liminovič žemės sklypas buvo iš to atimtas. Prokuratūra pridengė šį nusikaltimą, taip pat klastodama dokumentus. Kai V.Liminovič ėmė kelti triukšmą ir reikalauti teisingumo, prokuratūra pasistengė jam prigaminti baudžiamųjų bylų dėl įvairiausių priežasčių. Pvz., V.Liminovič turėjo kelias statybos įmones ir vykdė statybas valdiškuose objektuose, kaip antai statė gaisrininkų mokyklą. Keli rangovai, jam skolingi už statybos darbus, nutarė jam nemokėti, ir geriau per pažintis policijoje ir prokuratūroje suklastojo baudžiamąją bylą. Nors tai buvo paprastas ūkinis ginčas dėl skolos, prokuratūra bylą kriminalizavo, ir ėmė persekioti V.Liminovičių.
Žmogus dar bandė gintis, samdėsi advokatus, tačiau kai pamatė, kad prieš jį veikia lietuviška „teisėsauga“, viską metė ir pabėgo į Vokietiją. Ten gyvena ir dirba nuo 2015 m., vokiečiai atmetė lietuviškos prokuratūros prašymą jį išduoti.
„Esmė ta, kad iš manęs buvo pavogtas didelės vertės turtas, ir prokuratūra tame dalyvavo, – pasakojo vilnietis redakcijai, – atsiunčiau net to sklypo kadastro išrašą, kuriama matomi visi klastojimai. Viską darė mentai iš Policijos departamento tuo metu, kai jam vadovavo Saulius Skvernelis. Jie, matyt vertė klastoti notarės  paveldėjimo teisės liudijimus, dovanojimo sutartis svetimiems žmonėms. Kai žiūrėjau vaizdo įrašą apie Algirdą Paleckį, mačiau kad vienas jį nuteisęs teisėjas yra toks Bajoras. Tai va, tas teisėjas Marius Bajoras dalyvavo sunaikinant mano apeliacinį skundą dėl Seimo narės Šalaševičiūtės žento darbelių. Nors man buvo padaryta žala, tačiau aš vis tiek likau kaltas, o teisėjas M.Bajoras sunaikino mano apeliacinį skundą, ir susitaręs su viena Vilniaus apygardos teismo teisėja, dirbusia STT, nutarė mano firmai paskelbti bankortą, o man iškelti baudžiamąją bylą dėl teismo sprendimo nevykdymo. Tačiau tas klausimas vis dar atviras – teisėjas M.Bajoras yra sunaikinęs arba paslėpęs mano apeliacinį skundą, kuris aukštesnio teismo nepasiekė – ta yra atviras kriminalas“.
„Siunčiu papildomai kadastro išrašą del žemės ir pastatų. Matosi masinis klastojimas, – teigia jis, – pvz., 2006 metais, jeigu neklystų, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas del notarių Svirbutienes-Šilerienės klastojimų ir paveldėjimo šios žemės ir pastatų byloje. Tyrimą atlikinėjo ( kontroliavo) Jūratė Radišauskienė ( prokuroro Žydrūno Radišausko žmona).
Deja, bet už kyšius tyrimas buvo nutrauktas ir neatliktas. Vėliau tik daugėjo klastojimų kadastro centre ir notarams didinant suklastotų paveldėjimo teises liudijimų, svetimiems žmonėms buvo perduotas mano turtas. Pvz. Danuta Stankevič, svetimas žmogus, neturintis teises paveldėti. Mano tėvas man padovanojo savo teisę į paveldėjimą. Tačiau mentai iš Policijos departamento organizavo klastojimą, pardavė žemę, pinigus ir turtą atėmė, vėl gi apgaulės ir  klastojimo būdu“.

Vienas iš tokių klastotės pavyzdžių :

Marijos Liminovic 2003 07 16d. paveldejimo teises liudijimas 1
Marijos Liminovic 2003 07 16d. paveldejimo teises liudijimas 1
Marijos Liminovic 2003 07 16d. paveldejimo teises liudijimas 2
Marijos Liminovic 2003 07 16d. paveldejimo teises liudijimas 2

 

Tiesa, nors V.Liminovič gali laisvai gyventi Vokietijoje, nuvažiavęs su žmona į Italiją ir ten viešbutyje užsiregistravęs savo pavarde, žmogus kitą dieną buvo sulaikytas policijoje. Pasirodo, kad lietuviška „prokuratūra“ išdavusi tam tarptautinį arešto orderį. Žmogus buvo laikomas kelias savaites Italijos kalėjime, kol vietinis teisėjas iš Venecijos regiono teismo nagrinėjo lietuviškos „teisėsaugos“ ekstradicijos prašymą. Italas teisėjas nepatingėjo įsigilinti į šį prašymą ir galiausiai jį atmetė, netgi savo nutartyje išsityčiojęs iš lietuviškos teisėsaugos. V.Liminovič buvo paleistas iš kalėjimo ir grįžo į Vokietiją.
Pridedamas Italijos teisėjo sprendimas paleisti Liminovič iš kalėjimo (PDF failas):
la corte
Kai Vokietijos teismas atsisakė jį išduoti Lietuvai, prokurorai kreipėsi į Europolą, dar kartą prašydami išduoti V.Liminovič.
Europolo dokumente rašoma lietuviškos prokuratūros kaltinimai V.Liminovič : „Asmuo ieškomas dėl 4 nusikalstamų veikų, iš kurių 1 nurodyta toliau: V. LIMINOVIČ, būdamas ir eidamas bendrovės „UAB ARKADIS“ komercijos direktoriaus pareigas ir žinodamas, kad kad 2007-09-14 bendrovė „Andova“ (užsakovas) sudarė statybos rangos sutartį su bendrove „Letronas“ (rangovas) dėl pastato sienų ir stogo apdailos ugniagesių gelbėtojų mokyklos apdailos, o „Letronas“ ieško subrangovo, tuo pačiu metu būdamas įgaliotas bendrovės „Arkadis“ vardu sudaryti sutartį su bendrove „Letronas“, 2007-09-19 bendrovės „Letronas“ patalpose Konarskio g. 30, Vilniuje, pasirašė minėtą sutartį, tačiau nepateikė jos buhalterei ir vadovui Bendrovės „Arkadis“, ją paslėpė, o vėliau sunaikino. Vėliau jis gavo pinigus
(apie 30000 EUR) iš „Letrono“, tačiau sąmoningai nesivadovavo sutartimi ir juos pasisavino.“
Vokietija vis dažniau suteikia politinį prieglobstį lietuviams, bėgantiems nuo Lietuvos mafijinės teisėsaugos
Vokietija vis dažniau suteikia politinį prieglobstį lietuviams, bėgantiems nuo Lietuvos mafijinės teisėsaugos.Vokietijos teismas jau antrą kartą atsisakė patenkinti Lietuvos generalinės prokuratūros ekstradicijos orderį ir išduoti Lietuvai vilnietį Viačeslavą Liminovič, kuris dar 2015 m pasiprašė politinio prieglobsčio Vokietijoje. Gavus pirmąjį ekstradicijos prašymą, V.Liminovič buvo suimtas ir dvi savaites praleido kalėjime Vokietijoje. Tik išsiaiškinę, kad Lietuvos generalinė prokuratūra net Vokietijos teismui išsiuntė suklastotą dokumentą, vokiečiai jį paleido, ir suteikė politinio pabėgėlio statusą, kas jam suteikia teisę legaliai dirbti ir gyventi Vokietijoje.  V.Liminovič persiuntė „Laisvam laikraščiui“ dokumentą, kurį neva pasirašė Lietuvos generalinis prokuroras Darius Raulušaitis. Tiesa, jis prokuratūroje nebedirba jau 2016 m. sausio, tačiau Vokietijos teisėsaugai buvo pasiųstas Liminovič ekstradicijos dokumentas, kurį pasirašė neva Lietuvos generalinis prokuroras Darius Raulušaitis 2016 m. gegužės 2 d. Vienintelė problema tam, kad Raulušaitis iš prokuratūros sistemos išėjo dar 2016 m. sausį, todėl prokuratūra klastojo jo parašą dar pusę metų, siuntinėdama fiktyvius ekstradicijos prašymus.Vokieiuorderis„Atsiunčiau orderio, kuris išduotas mano areštui, paskutinį lapą – atkreipkite dėmesį – ši dokumentą siunčią Darius Raulušaitis, ir data – 2016 m. gegužės 2 d., – LL sakė V.Liminovič, –  visus tuos klastojimus, pagal kuriuos man suklastojo bylą Lietuvoje, jie atsiuntė ir į Vokietiją. Nors Lietuvos teismas išdavė orderį mano areštui dar balandžio mėn. , tačiau tarptautinį arešto orderį Vokietijai išsiuntė D.Raulušaitis jau gegužę. Vienintelė problema, kad D.Raulušaitis nuo sausio mėnesio nebedirba Generalinėje prokuratūroje. Žinoma, kad šioje istorijoje minimas ir Žydrūnas Radišauskas. Nes pinigai, kurie buvo mano firmai buvo mokami visai už kitą objektą, ir visai nėra susiję su šia byla, jie prirašė prie šios istorijos. Nors tai buvo paneigta ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme, tačiau prokuratūra vis tiek įrašė . Tik sumą sumažino – jie reketavo iš manęs pinigus per kaltinamąjį aktą, tačiau dabar tarptautiniame orderyje reketo suma sumažino iki 30 tūkst. eurų.
Bet kuriuo atveju, tai, kad Raulušaitis siunčia šį dokumentą, tikrai nėra į naudą prokuratūrai – mano advokatai jau dirba“.
Apie vilnietį statybininką Viačeslavą Liminovič „Laisvas laikraštis“ jau rašė 2012 m. Jis turėjo statybos firmą, ir keli užsakovai jam nesumokėjo už statybos darbus, vėliau skolininkai jam ėmė grasinti ir per pažintis policijoje ir prokuratūroje suklastojo baudžiamąją bylą. Nors tai buvo paprastas ūkinis ginčas dėl skolos, prokuratūra bylą kriminalizavo, ir ėmė persekioti V.Liminovičių
Vilniaus miesto prokuratūra ir policija suaugo su „Ekskomisarų biuru“ ?
Vilnietis Viačeslav Liminovič buvo šokiruotas, kai jo skundą dėl galimo UAB „Ekskomisarų biuro“ vadovais prisistatančių asmenų reketo ir policijos pareigūnų dokumentų klastojimo dėl šio nusikaltimo atmetė Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokuroras Vytautas Kukaitis (jis labai stengėsi pasodinti į kalėjimą garsią aktorę Eglę Jackaitę – aut. pastaba), kurio brolis advokatas Mindaugas Kukaitis yra samdomas UAB „Ekskomisarų biuro“ savininko, buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Alvydo Sadecko.
kukaitis
Mindaugas Kukaitis garbingoje draugijoje
Dabar Mindaugas Kukaitis taikosi į advokatų tarybos pirmininkus, kai baigsis dabartinio pirmininko Vėgėlės kadencija.„Vieno ūkinio ginčo metu (V.Liminovič turėjo statybos firmą, ir bylinėjosi su vienu užsakovu dėl nesumokėto uždarbio – aut. pastaba) man paskambino vienas vyrukas, prisistatė, kad skambina „Ekskomisarų biuro“ direktoriaus pavaduotojas („Ekskomisarų biuras“ atsiuntė LL oficialų paneigimą, ir neigė, kad šios įmonės darbuotojai ką nors reketavo – aut. pastaba), ir pradėjo mane reketuoti – atiduok pinigus, – pasakojo V.Liminovič, – paskui kitą mano kompanioną, kurio dėdė – Aukščiausio teismo teisėjas Nikitinas, jie kvietė pas save, siūlė mane paspausti ir už tai siūlė jam 40 proc. „otkato“. Tada aš dėl reketo parašiau pareiškimą į STT ir į ONTT. STT atsirašė, kad tai ne jų kompetencija, nors pripažino, kad dėl psichologinio spaudimo  gali būti pradėtas tyrimas, o iš ONTT mano pareiškimas nukeliavo į pirmą policijos komisariatą Kalvarijų gatvėje. Buvo pradėtas tyrimas, mane apklausė. Po trijų savaičių gavau atsakymą, kad tyrimą atsisakoma tęsti, nes jį kvalifikavo pagal BK 145 str. Tačiau dėl 183 str. (turto prievartavimas) policija nieko neparašė, nors iš manęs buvo reikalaujama pinigų stambiu mastu. Buvęs mano kompanionas buvo prispaustas ir tada jis ėmė keisti parodymus“.
Visa aprašoma istorija vyko dar 2008 m., tačiau tik po kelių metų prokuroras V.Kukaitis priėmė nutarimą atsisakyti pradėti tyrimą dėl pareigūnų, atsisakiusių pradėti tyrimą dėl V.Liminovič pareiškimą) veiksmų. Savo pareiškime vilnietis teigė, kad policijos pareigūnai klastojo dokumentus, tirdami jo pareiškimą, ir tada Generalinė prokuratūra nurodė atnaujinti jo skundo tyrimą.Paaiškėjo, kad policijoje dingo net V.Liminovič pareiškimas kelti bylą, ir tada jis kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dokumentų klastojimo ir pradanginimo.

 

ŠALYS:

Pareiškėjas:

Viačeslavas Liminovič (Viačeslav Liminovič),

Aš, pareiškėjas Viačeslav Liminovič, 2008 metų vasario 27 d. kreipiausi į Vilniaus m. Vyriausiojo policijos komisariato 1-ąjį policijos komisariatą (pareiškime nurodytas adresatas-Vilniaus m. Organizuotų nusikaltimų Tyrimo tarnybos skyriaus Viršininkas) su pareiškimu (rašytas 2008-02-07) apie mano atžvilgiu padarytą nusikalstamą veiką.

Pareiškime išsamiai nurodžiau su mano atžvilgiu padaryta nusikalstama veika susijusias aplinkybes, įvardijau nusikalstama veika įtariamą (man žinomą asmenį) bei jo bendrininką ir prašiau pradėti ikiteisminį tyrimą.

Paaiškinau, kad 2008 metų sausio mėnesio pradžioje man paskambino asmuo, prisistatęs UAB „Ekskomisarų biuro“ direktoriaus pavaduotoju („Ekskomisarų biuras“ kategoriškai neigia bet kokias sąsajas su šiuo inciidentu – aut. pastaba) ir pareikalavęs atvykti į įmonės ofisą, jo nuomone, svarbiam pokalbiui. Kadangi aš kategoriškai atsisakiau paklusti šio asmens reikalavimui, paklausė, ar aš pažįstu Arkadijų Massarskį (Arkadij Massarskij). Man patvirtinus, kad pažįstu A.Massarskį, jog tai mano buvęs verslo partneris, apgavęs mane ir neatsiskaitęs už atliktas paslaugas (stambiu mastu), neprisistatęs skambinęs asmuo, pakartotinai paprašė atvykti į įmonės ofisą ir paaiškino, kad A.Massarskis paprašė jį pasikalbėti su manimi tikslu įtikinti mane išreikalauti pinigus tai yra 140000, Lt (vienas šimtas keturiasdešimt tūkstančių litų)  už verslo objektą, su kuriuo A.Masarskio niekas nesieja. Kadangi aš dar kartą atsisakiau bendrauti su UAB „Ekskomisarų biuro“ direktoriaus pavaduotojų  ir su A.Masarskiu, pastarasis pareiškė, jog, A.Massarskio teigimu, t.y. jo verslo objektas ir neva aš buvau įgaliotas pasirašyti jo įmonės „Arkadis“ vardu sutartį su rangovu bei atlikti šios įmonės vardu darbus, kas yra visiškas melas.  Kadangi šios aplinkybės visiškai neatitiko tikrovės, paskambinusiam asmeniui paaiškinau, kad jo minimas objektas, esantis Valčiūnų kaime, Vilniaus rajone, Gaisrininkų mokymo centre, yra mano pažįstamo A.Šilinskio, kuriam priklauso įmonė UAB „Letronas“, objektas, o aš pagal sutartį vykdau šiame objekte darbus. Tačiau nusiruošiau šiam nepažįstamam asmeniui smulkiai pasakoti savo verslo santykius bei atskleisti jam nepriklausoma informacija. Man patvirtinus, kad A.Šilinskas su A.Massarskiu niekaip nėra susiję, skambinęs asmuo pradėjo man grasinti, jog manimi susidomės Valstybinė Mokesčių Inspekcija (VMI) bei kitos teisėsaugos institucijos, kuriose UAB „Ekskomisarų biuras“ turi „savo“ žmonių, ko pasėkoje bus pradėti ikiteisminiai tyrimai ir aš būsiu vis tiek  priverstas atiduoti visus pinigus, man vis tiek bus padarytas didelis spaudimas per korumpuotus, kaip vėliau paaiškėjo, Lietuvos teisėsaugos pareigūnus, prokurorus ir teisėjus. Šiuos savo grasinimus skambinęs asmuo įgyvendino keturiose baudžiamosiose bylose neužilgo sufabrikuotose mano atžvilgiu, kadangi po šio pokalbio praėjus kuriam laikui buvau kviečiamas apklausai į Vilniaus rajono policijos komisariatą, į trys atskyrus sufabrikuotus ikiteisminius tyrimus bei Vilniaus miesto VPK 6 pk. policijos komisariatą kur buvo sufabrikuota ketvirta byla pagal A.Masarskio užsakymą tarpininkaujant ekskomisaru biurui.

<>….    „ Pastaba, privati saugos įmonė „Ekskomisarų biuras“ įkūrėjas bei savininkas (šiuo metu verslas formaliai performintas sūnaus vardu) buvęs sovietų milicijos aukšto rango milicininkas (turintis pulkininko laipsnį)  bei ne per seniausiai, 2008 m. buvęs Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Alvydas Sadeckas.  Visi šio biuro vadovai bei pagrindinis personalas yra buvę sovietų milicijos vadai ir eiliniai milicijos darbuotojai bei dabartinės „nepriklausomos“ Lietuvos buvę komisarai – iš tarnybos pašalinti ar savo noru pasitraukusieji įvairaus rango pareigūnai. Pagal Lietuvos laisvos žiniasklaidos duomenis šios privačios organizacijos nariai bei jos vadovai turi neigiamą reputaciją tarp oficialių Europos Sąjungos institucijų. Pažymėtina ir tai, kad „Ekskomisarų biuras“, savanaudiškais tikslais  pasinaudodamas senais tarnybos ryšiais bei klestinčia korupcija visose Lietuvos teisėsaugos institucijose, sukūrė nusikalstama ratą „savų“ užverbuotų, korumpuotų pareigūnų, prokurorų, teisėjų, kitų valstybės tarnautojų, įskaitant ir aukšto rango pareigūnus bei akivaizdžiai šalies vadovus. Tai patvirtina Lietuvos teisėsaugos visiškas paralyžius bei kategoriškas, bailus atsisakymas tirti nusikalstamas, neteisėtas bei korupcines veikas, padarytas „Ekskomisarų biuro“ darbuotojų bei jų globojamų asmenų. Lietuvos Respublikoje ši tema uždrausta ir neišsprendžiama dėl totalinės korupcinės padėties, susiklosčiusios dėl neatliktos valstybės bei teisėsaugos struktūrų desovietizacijos, dekomunistizacijos, dekgbizacijos kaip tai buvo padaryta nedelsiant po Berlyno sienos griovimo 1991 m. kitose ES šalyse, Vokietijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Slovakijoje, Vengrijoje.

Pažymėtina ir tai, kad pagal ekskomisarų  biuro steigėjo melagingus parodymus Lietuvos teismai žinodami , jog parodymai melagingi bei turėdami nenuginčijamus rašytinius įrodymus keturis kartus neteisėtai nuteisė Nepriklausomo Laisvo Laikraščio redaktorių. www.laisvaslaikrastis.lt. Taipogi pažymėtina gerbiamam Europos Žmogaus Teisių Teismui jog, atskleidus šią informaciją man bei mano šeimai akivaizdžiai gresia pavojus gyvybei, laisvei bei turtui“… <>

Facebook komentarai
});}(jQuery));