Lietuva kovoje su pasauline koronaviruso pandemija ruošiasi priblokšti planetą inovatyviu projektu

kauke-01

kauke-01

Lietuva kovoje su pasauline koronaviruso pandemija ruošiasi priblokšti planetą inovatyviu projektu

Paskelbta: 2020-11-28 11:50 Autorius: ekspertai.eu

Firma MB „KARABELA“, kurios direktorius Mindaugas Šimkūnas, siekia įgyvendinti projektą, kurio metu „numatoma atlikti taikomuosius mokslinius tyrimus ir eksperimentinės plėtros veiklas, siekiant sukurti naują produktą, skirtą efektyviai kovai su COVID-19 – sidabru dengtą medicininę kaukę su antibakterinėmis savybėmis, kurią bus galima efektyviai naudoti ne mažiau kaip 48 valandas“.

„Nauja antibakterinė medicininė veido kaukė bus skirta kaip kasdieniniam ir taip ir medicininiam (pavyzdžiui, chirurginių operacijų metu) naudojimui. Kaukė bus efektyvi ne mažiau kaip 48 valandas, per kurias veiks kaukės medžiagos antibakterinis apsauginis sluoksnis, susidedantis iš 99,9% gryno sidabro dangos. Projekte numatytų MTEP veiklų įgyvendinimas įgalins atlikti išsamius tyrimus bei įgyti naujų žinių apie sidabro jonų poveikį COVID-19 sukėlėjui koronavirusui SARS-CoV-2. Taip pat bus sukurta eksperimentinė naujo gaminio gamybos technologija ir bandomasis naujo gaminio prototipas. Sukurtas naujas produktas bus naujas rinkos mastu ir prisidės prie COVID-19 plitimo rizikos suvaldymo“, – nurodoma projekto aprašyme.

Projekto vertė siekia 530 tūkstančių eurų, tačiau trijų darbuotojų firma „KARABELA“ iš mokesčių mokėtojų pinigų prašo tik 430 tūkstančių eurų.

inovuotojai 01

Tokių ir panašių bei kur kur brangesnių inovatyvių projektų yra žymiai daugiau – tai viena iš daugelio legalių ir saugių mokesčių mokėtojų pinigų įsisavinimo priemonių, kurią aktyviai puoselėjo tiek žalieji valstiečiai, tiek ankstesnės valdančios daugumos.

Daugiau informacijos apie tuos projektus visada rasite įstabiame pinigų įsisavinimo kelrodyje esinvesticijos.lt.

Susiję:

Už beveik keturis milijonus mokesčių mokėtojų eurų su dar viena savo kurta sistema lietuviai perspjaus „Google“ 

mokslininkai

logo bottom
Facebook komentarai
});}(jQuery));