Lietuva „dovanojo” Ukrainai 1940 m. sukurtus Švedijos nurašytus ginklus

FmWtiggXwAMIpUY 1024x698 1

FmWtiggXwAMIpUY 1024x698 1

Gražusis Nausėda vėl pozavo kartu su Zelia fotosesijai Kijeve. Man būtų gėda dovanoti tokį seną šlamštą valstybei, kuri kovoja su mūšiuose užgrūdinta Rusijos armija

Pranešta, kad Lietuvai perduoda kruvinam Ukrainos režimui švediškus priešlėktuvinius pabūklus „Bofors”

Šitą švedų nurašytą šlamštą Lietuva gavo kaip labdarą iš Švedijos:

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/i-lietuva-atgabenti-svediski-pabuklai.d?id=70545

Kas tas priešlėktuvinis pabūklas Bofors L70

Internetas apie juos pateikia tokią info:

https://en.wikipedia.org/wiki/Bofors_40_mm_Automatic_Gun_L/70

„Bofors 40 mm automatinis patrankas L/70″[1] (Bofors 40 mm L/70, Bofors 40 mm/70, Bofors 40/70 ir pan.) – tai daugiafunkcinis automatinis patrankas, kurį XX a. ketvirtojo dešimtmečio antroje pusėje sukūrė Švedijos ginklų gamintojas AB „Bofors” (dabar „BAE Systems Bofors”) kaip modernų itin sėkmingo Antrojo pasaulinio karo laikų „Bofors 40 mm L/60” patrankos dizaino pakaitalą. Iš pradžių jis buvo numatytas kaip specialus priešlėktuvinis ginklas, parduodamas kaip „Bofors 40 mm Automatic A.A. Gun L/70”, tačiau nuo pat jo sukūrimo buvo pertvarkytas į specialų daugiafunkcinį ginklą, galintį šaudyti ir sabotažiniais sviediniais, ir programuojamaisiais šaudmenimis. Bofors 40 mm L/70 konstrukcija niekada nepasiekė tokio populiarumo ir istorinio statuso kaip pirminė L/60 konstrukcija, tačiau iki šių dienų sulaukė didelio eksporto ir populiarumo – ją priėmė maždaug 40 skirtingų valstybių, o 1953 m. lapkritį ji netgi buvo pripažinta NATO standartu[4]. 40 mm šautuvas vis dar gaminamas ir parduodamas (nuo 2005 m. kovo mėn. jį gamina ir parduoda BAE Systems AB), egzistuoja keli jo variantai, skirti tiek lauko, tiek kariniam laivynui. Žymus variantas yra „Bofors 40/70B” „lengvojo šarvuočio variantas”, naudojamas Švedijos Strf 9040 ir Korėjos K21 pėstininkų kovos mašinose[5][6][reikalingas geresnis šaltinis].

Bofors 40 mm L/70, kaip ir dauguma Bofors automatinių patrankų, remiasi ta pačia veikimo šerdimi kaip ir originalus Bofors 40 mm automatinis pistoletas L/60. Iš esmės tai yra šaunamasis ginklas, šaudantis užsidarant, savaime išstumiantis ginklą su atatrankos būdu valdomu automatiniu užtaisu toje pačioje apkaboje, todėl vizualiai atrodo panašiai. Nepaisant to, „Bofors 40 mm L/70” yra atskira konstrukcija, kurioje, palyginti su pirmtaku, padaryta nemažai esminių pakeitimų. Paviršutiniškiausi pokyčiai yra ilgesnė L/70 tūtelė, dvigubos aušinimo angos ant apvalkalo ir tai, kad ginklas pritaikytas galingesniam 40×365 mmR šoviniui (palyginti su 40×311 mmR šoviniu, skirtu „Bofors 40 mm L/60”).[4] Tačiau svarbiausia yra nauja išmetimo sistema, kuri išstumia tuščias dėtuves iš priešingos pusės nei šovinys, palyginti su 40 mm L/60 išmetimo sistema, kuri išstumia dėtuves tiesiai iš ginklo galo. Šis sistemos pakeitimas beveik dvigubai padidino mechaninį šaudymo greitį, palyginti su ankstesne sistema[.

Facebook komentarai
});}(jQuery));