„Lidl” vienintelėje šalyje pasaulyje – Lietuvoje – nusprendė taikyti segregaciją

20191021094740_Lidl_Logo_Basis_1150x1150px_RGB_72dpi_mz.png

Jums rašo Jūsų skaitytoja. Pirmiausia dėkui Jums už tiesą ir principingumą.

Kviečiu paviešinti visuomenei vakar paskelbtą naujieną, kurią cituoju žemiau ir leisiu sau pakomentuoti.

https://imone.lidl.lt/media-centras/pranesimai-ziniasklaidai/2021/nuo-penktadienio-lidl-kvies-apsipirkti-tik-su-galimybiu-pasu

Prekybos tinklas „Lidl“ visose tinklo parduotuvėse Lietuvoje nuo šio penktadienio aptarnaus tik Galimybių pasą turinčius pirkėjus. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) reikalavimą nuo penktadienio nedidelėse parduotuvėse riboti pirkėjų srautą iki 30 kv. m žmogui arba aptarnauti tik su Galimybių pasu. Iki šiol didžiojoje dalyje „Lidl“ parduotuvių Galimybių paso nebuvo prašoma, nes jų prekybinis plotas nesiekia 1500 kv. m.

„Gerai įvertinome abi alternatyvas. Šiuo metu Galimybių paso prašome trijose tinklo parduotuvėse Vilniuje ir Kaune. Šių parduotuvių rezultatai rodo, jog žmonės priprato prie pokyčių ir noriai naudojasi Galimybių pasu. Taip pat gerai prisimename, kiek nepatogumų pirkėjams sukeldavo srautų reguliavimas pastarojo karantino metu, todėl manome, kad sprendimas savanoriškai prašyti Galimybių paso dabartinėmis aplinkybėmis yra racionalesnis ir tvaresnis“, – sako „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Prekybos tinklas planuoja, jog nuo šio penktadienio pirkėjų Galimybių pasus prie įėjimo į parduotuvę tikrins apsaugos darbuotojai, jų planuojama pasamdyti papildomai.

________________________________________

Kas tai – cinizmas, silpnaprotystė, išsigimimas? Quo vadis homine?

„Sprendimas savanoriškai prašyti Galimybių paso dabartinėmis aplinkybėmis yra racionalesnis ir tvaresnis“ (?!) Gal tas iniciatyvus samdinys paaiškintų, ką jis turi mintyje: „tvaresnis”? Nėra jokio valdžios nurodymo reikalauti segregacinio paso iki 1500 kv.m parduotuvėse, tik reikalaujama užtikrinti 30 kv.m kiekvienam pirkėjui. Pasirodo, suskaičiuoti iki 50 žmonių (50 x 30 kv.m), parduotuvės valdytojams yra neįveikiamas darbas. Be segregacinio paso žmonės nebebus įleidžiami net į pustuštę parduotuvę, jeigu joje bus vos keletas pirkėjų (tiek įprastai ir būna vėlai vakare, likus +/- pusvalandžiui iki darbo pabaigos). Ir visa tai – nepaisant viešai ir oficialiai pripažinto fakto, kad vakcinuoti asmenys platina virusą, patys užsikrečia ir serga Covid nei kiek ne mažiau, nei visi kiti (o iš tiesų netgi daugiau).

Kokiu teisiniu, moksliniu, medicininiu, loginiu ar kitokiu pagrindu grindžiama iniciatyva neįleisti į parduotuvę sveikų asmenų vien dėl to, kad šie asmenys nedalyvauja medicininiuose eksperimentuose? Koks ekonominis interesas verslo subjektui savanoriškai prarasti pirkėjus?

Jeigu gyventume teisinėje valstybėje, dėl šios savivalės neabejotinai ir nedelsiant turėtų būti kreipiamasi į prokuratūrą su reikalavimu iškelti baudžiamąją bylą šį nurodymą davusiam asmeniui pagal LR BK 100 straipsnį: „Tas, kas tyčia, vykdydamas ar remdamas valstybės ar organizacijos politiką dideliu mastu, <…> vykdė apartheidą“. Apartheido (segregacijos) sąvoka yra apibrėžta teisės doktrinoje ir EŽTT praktikoje.

Manau, kad visuomenės intereso labui Laisvas Laikraštis turėtų paviešinti šią gėdingą „Lidl“ samdinio savivalę ir galbūt rasti būdų pasidomėti, kaip savo pavaldinio elgesį vertina pats Vokietijoje gyvenantis „Lidl“ verslo imperijos kūrėjas ir savininkas? Mano žiniomis, „Lidl“ netaiko pirkėjų segregacijos nei vienoje kitoje valstybėje.

Su geriausiais linkėjimais –

Pagarbiai,

Ramunė Romeikienė

Facebook komentarai
});}(jQuery));