Klaipėdos jūrų uosto vadovas E.Genvilas uosto gilinimo metu iškastą dumblą suvertė marių pakrantėje


LVŽS inicijuoja neeilinę Seimo sesiją siekiant suvaldyti gamtai ir žmogui pavojingą situaciją

Seimas šauks neeilinę sesiją.  Seimo nariai iš valdančiosios koalicijos jau yra surinkę tam būtinus parašus. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad neeilinė Seimo sesija šaukiama dėl skubių sprendimų, reikalingų siekiant suvaldyti gamtai ir žmogaus sveikatai galinčią kilti žalą, o taip pat reaguojant į pastarųjų mėnesių įvykius Klaipėdoje ir Alytuje. Jos metu bus priimti Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės bei lydinčių teisės aktų pakeitimai, kuriais siekiama ne tik suvaldyti taršą Klaipėdoje, bet ir kuo greičiau nustatyti kitus pažeidimus, suteikiant pareigūnams papildomus įrankius nutraukti žalingą veiklą, o taip pat stiprinama kvapų kontrolė bei gerinamos aplinkos atkūrimo sąlygos, atsiras privalomasis nurodymas dėl aplinkos atkūrimo, kurį galės duoti kontroliuojančios institucijos. Jis būtų duodamas teršėjui tuo atveju, jei šis nevykdo aplinkos atkūrimo plano.  

 „Aktyvių ir pilietiškų visuomenės narių iniciatyva daugėjant informacijos apie galimus gamtosauginius pažeidimus ir įvairiuose Lietuvos miestuose, Seimo nariai siekia paspartinti reikalingų teisės aktų priėmimą. Įstatymų projektų priėmimas suteiks daugiau galių aplinkosaugininkams ir kitų institucijų pareigūnams, kai tikrinti įmones, atsivežant ir diegiant tam reikiamą įrangą, kad nebūtų galima nuslėpti taršos faktų, o privalomieji nurodymai užtikrins savalaikį aplinkosaugininkų įsikišimą sprendžiant aplinkai žalingas situacijas. Destruktyvių opozicijos veiksmų dėka, jai blokavus rudens sesijos pratęsimą, esame priversti inicijuoti sudėtingesnę procedūrą – šaukti neeilinę Seimo sesiją, nes, matant susiklosčiusią situaciją, negalime delsti su įstatymų priėmimu.“ – sako R. Karbauskis.   

Pasak jo, dėl to, kad planuojama pratęsti rudens sesiją dėl ypač aplinkosaugai reikalingų teisės aktų pakeitimų, Seimo frakcijos buvo informuotos dar Seniūnų sueigoje, tačiau plenariniame posėdyje svarstant darbų pratęsimo klausimą, opozicija paėmė pertrauką ir dėl to Seimas buvo priverstas pabaigti rudens sesiją ir vėl, užuot kiek įmanoma greičiau, rūpinęsis aplinkosauga, buvo priverstas veltis į procedūrinių klausimų sprendimą.

LVŽS vadovo teigimu, toks destruktyvus opozicijos elgesys ir trukdymas priimti aplinkosaugai reikalingus teisės aktus kelia daug klausimų, kodėl opozicija siekia sutrukdyti nustatyti ir suvaldyti gamtosauginius pažeidimus. 

„Mums daug klausimų kilo dėl liberalų mero Vytauto Grubliausko abejingumo, jo sistemingo klaipėdiškių bendruomenės ignoravimo, neveikimo, kai bendruomenė  bene dešimt metų prašo suvaldyti taršą mieste. Tik įsikišus   prokurorams, paaiškėjo, jog už taršą galimai atsakinga dosni Grubliausko šeimos verslo rėmėja. Taip pat visuomenininkai pateikia vis daugiau faktų apie kitų politikų galimus interesus. Antai, nuskambėjo visuomenininkų pasisakymai, kad liberalas Eugenijus Gentvilas galimai siekia paslėpti Klaipėdos jūrų uosto gilinimo metu iškasto dumblo „atsikratymo“ istoriją už kurią atsakinga įmonė, kuri turi sąsajų su TS-LKD nariais. Konservatorių politikui Jonui Dumašiui priklausanti UAB ,,Hidrostatyba“ (su pastarąja 26 tūkst. eur. vertės sandorį viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje yra deklaravusi ir   konservatorė Agnė Bilotaitė) buvo atsakinga už darbų Klaipėdos uoste įgyvendinimą, kai jam vadovavo Liberalų sąjūdžio narys ir buvęs uosto direktorius Eugenijus Gentvilas. Kaip yra teigiama, bendrovė uosto dumblą suvertė ant marių pakrantės – netoli Kiaulių nugaros, kur šis dumblas, visuomenininkų teigimu, yra iki šiol, galimai skleisdamas gyvsidabrį į marias. Matant opozicijos baimę svarstyti aplinkosauginius projektus pratęstoje Seimo sesijoje, peršasi mintis, kad tokių neaiškių ryšių ryšių gali būti ir daugiau. Matyt, konservatoriai su liberalais siekia, kad tarša būtų daroma ir toliau, nes iš to galimai turi pelno jų dosnūs rėmėjai“, – sako R. Karbauskis.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LVŽS KOMUNIKACIJOS GRUPĖ, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Eugenijaus Gentvilo pranešimas: „Ramūno Karbauskio melagingus išvedžiojimus turėtų įvertinti teisėsauga“

2020 m. sausio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Atpirkimo ožių dėl „Grigeo“ skandalo paieškos valstiečių lyderiui Ramūnui Karbauskiui sukūrė progą viešai platinti melagingas istorijas apie politinius oponentus. Šmeižikiškos, išgalvotos valstiečių lyderio viešai tiražuojamos „istorijos“ neturi jokių sąsajų su tikrove, todėl turėtų būti įvertintos teisėsaugos, mano Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas. 

Liberalo teigimu, valstiečių lyderis, prisidengdamas visuomenininkais, viešai platina teiginius, neturinčius nieko bendro su realybe. Todėl, siekdamas sustabdyti „šmeižikiškų melagienų“ srautą, E. Gentvilas dėl R. Karbauskio viešų teiginių žada kreiptis į teisėsaugą.

Konkrečiai, E. Gentvilas atviru, sugalvotu melu įvardija šiuos R. Karbauskio šiandien interviu DELFI portale, pasakytus teiginius, citata: „(…) nuskambėjo visuomenininkų pasisakymai, kad liberalas Eugenijus Gentvilas galimai siekia paslėpti Klaipėdos jūrų uosto gilinimo metu iškasto dumblo „atsikratymo“ istoriją, už kurią atsakinga įmonė, kuri turi sąsajų su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariais. Konservatorių politikui Jonui Dumašiui priklausanti UAB „Hidrostatyba“ (su pastarąja 26 tūkst. eurų vertės sandorį viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje yra deklaravusi ir konservatorė Agnė Bilotaitė) buvo atsakinga už darbų Klaipėdos uoste įgyvendinimą, kai jam vadovavo Liberalų sąjūdžio narys ir buvęs uosto direktorius Eugenijus Gentvilas. Kaip yra teigiama, bendrovė uosto dumblą suvertė ant marių pakrantės – netoli Kiaulių nugaros, kur šis dumblas, visuomenininkų teigimu, yra iki šiol, galimai skleisdamas gyvsidabrį į marias.“ Citatos pabaiga.

„Tokios sąmokslų teorijos yra kuriamos per pilnatį arba siekiant sąmoningai apšmeižti. Pavyzdžiui, man vadovaujant uostui UAB ,,Hidrostatyba“ apskritai nevykdė jokių uosto dugno gilinimo ir valymo darbų. Užteršto grunto siurbimas Klaipėdoje pradėtas 2012 m. pabaigoje, man jau esant Seimo nariu. Todėl jei ir būta kokių nors pažeidimų, R. Karbauskis galėtų atsakomybės reikalauti iš savo bendrapartiečio 2012–2019 m. uostui vadovavusio Arvydo Vaitkaus“, – sako liberalas Eugenijus Gentvilas.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: MONIKA KUTKAITYTĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));