Lenkijos vicepremjeras Mateusz Morawiecki: Lenkų švietimas Lietuvoje yra svarbiausias

Lenkijos vicepremjeras Mateusz Morawiecki: Lenkų švietimas Lietuvoje yra svarbiausias

 

 

Šiandien į Vilnių su oficialiu vizitu atvyko Lenkijos valdžios atstovų delegacija, vadovaujama vicepremjero, plėtros ministro Mateuszo Morawieckio.

 

Lenkijos valdžios atstovų delegacija, į kurios sudėtį įėjo ir energetikos ministras Krzysztof Tchórzewski bei už Lenkijos ribų gyvenančių lenkų reikalus atsakingas užsienio reikalų viceministras Jan Dziedziczak, atvyko į „NordBalt” ir „LitPol Link” elektros jungčių paleidimo ceremoniją.

 

Iškart po atvykimo į Vilnių Lenkijos vicepremjeras ir užsienio reikalų viceministras susitiko su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininku, Europos Parlamento nariu Valdemaru Tomaševskiu.

 

Po susitikimo, kuris vyko už uždarų durų, Valdemar Tomaševski informavo, kad buvo kalbėta apie Lenkijos ir Lietuvos santykius, Lietuvos lenkų tautinės mažumos problemas, Lenkijos ir Lietuvos 1994 metais pasirašytą sutartį, taip pat atartos ekonominės temos.

 

Visi sutinka, kad dvišalė sutartis nėra vykdoma ta apimtimi, kuri reglamentuoja švietimo sritį, visų pirma Vilniuje.

 

„Vicepremjeras Morawiecki sveikino mus su tvirta pozicija, mūsų veikla, taip pat su Lietuvos lenkų sąjungos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir kitų reprezentatyvių organizacijų sėkmėmis, padėkojo už pastangas, dedamas dėl lenkiškumo”, – po pokalbio pranešė V. Tomaševski.

 

Susitikime taip pat dalyvavo Lenkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Jarosław Czubiński, Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras, radijo stoties „Znad Wilii” pirmininkas Česlav Okinčic, kuris, tarp kitų, palietė su verslu susijusius klausimus.

 

Užsienio reikalų viceministras Jan Dziedziczak taip pat susitiko su Lietuvos lenkų sąjungos – didžiausios, reprezentacinės lenkų organizacijos – atstovais.

 

 

L24.lt

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ELŽBIETA SADAISKA, LIETUVOS LENKŲ RINKIMŲ AKCIJA

Facebook komentarai
});}(jQuery));