Lenkams bandymas išviešinti KGB-istus baigėsi G.Nausėdos ultimatumu

Lenkams bandymas išviešinti KGB-istus baigėsi G.Nausėdos ultimatumu

 

Šiandien prezidentas G. Nausėda paragino trauktis susisiekimo ministrą, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narį Jaroslavą Narkevičių iš pareigų ir kviečia valdančiąją koaliciją netapti „susikompromitavusių asmenybių“ įkaite.

„Ministras, kurio elgesys virsta valstybės problema, nebegali eiti savo pareigų, todėl tokioje situacijoje privaloma priimti principinį sprendimą, vadovaujantis valstybės interesais, o ne politinėmis dėlionėmis“, – feisbuke ketvirtadienį parašė G. Nausėda.

Jis sako esantis už tai, kad Vyriausybė ir valdančioji koalicija „dirbtų svarbius šaliai darbus ir netaptų konkrečių asmenybių įkaitais, ypač, kai susikompromitavusioms asmenybėms yra alternatyvų tų pačių koalicijos partnerių gretose“.

Kaip žinia, Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra vienintelė frakcija Seime, kuri nuosekliai bandė ir reikalavo išviešinti visus įsislaptinusius KGB-istus.

Dar juokingiau, kad prezidentas G.Nausėda paskelbė, kad ministras J.Narkevičius turi trauktis, kai delfi.lt paskelbė, kad jis neva yra brakonierius, tinklu gaudantis žuvis šalia savo sodybos. Ministras pareiškė, kad jis neturi nei sodybos, nei tinklo, prezidentas atkirto, kad jis turi trauktis, nes prarado pasitikėjimą.

Kiek anksčiau Prezidentūroje G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis teigė, kad J. Narkevičius trauktis raginamas, nes prarado prezidento pasitikėjimą, o savo sprendimais parodė, kad jo „veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms XXI amžiaus Vyriausybėje“.

„Prezidentas nebegali pasitikėti šiuo ministru ir mano, kad jis privalo trauktis iš užimamų pareigų“, – žurnalistams sakė P. Mačiulis.

  1. Narkevičius pastaruoju metu sulaukė opozicijos kritikos dėl Lietuvos pašto valdybos (ši valdyba jau buvo suplanavusi išparduoti visą ‚Lietuvos pašto“ nekilnojamąjį turtą – labai gerus „kąsnelius“ didmiesčių centruose – jau buvo rasti „pirkėjai“, tačiau ministras išvaikė šią vagių gaują) atleidimo, vizito Jungtiniuose Arabų Emyratuose, pietų valstybės įmonių sąskaita Dubajuje ir Minske (ministras buvo pakviestas kaip ir visi pietūs, kuriuos rengė renginio organizatorius, tačiau prezidentas nusprendė, kad jis pats turėjo susimokėti – kodėl tada Gitanas Nausėda nesusimokė už pietūs pas Japonijos imperatorių), kai kurių kelių tvarkymo finansavimo ir gyvenimo Seimo viešbutyje aplinkybių. Opoziciniai liberalai ir socialdemokratai inicijuoja J. Narkevičiui interpeliaciją.
  2. Mačiulis pabrėžė, kad prezidentas J. Narkevičiui davė savaitę išspręsti jį lydinčias asmenines problemas „ir šitas terminas baigėsi“, o per pastarąją savaitę „problemos tik pagilėjo ir jų padaugėjo“, jos ėmė trukdyti ne tik susisiekimo sektoriui, bet ir visos Vyriausybės veiklai.
  3. Mačiulis teigia, kad G. Nausėda laukia iš premjero S. Skvernelio principingo sprendimo ir neabejoja, kad valdančioji koalicija ir J. Narkevičių delegavusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) gali pasiūlyti kitą kandidatą. Patarėjas sakė, kad S. Skvernelis apie prezidento poziciją yra informuotas.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis anksčiau ketvirtadienį pareiškė nematantis pagrindo J. Narkevičiui trauktis iš pareigų, ir apgailestavo, kad prezidentas tapo konservatorių įrankiu.

Tai, kad KGB-istų paviešinimas tapo labai dideliu skausmu Lietuvos „elitui”, paaiškėjo ir po šio reginio:

 

Lapkričio 20 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje susirinkę nariai svarstė 100-ui metų įslaptintų (įsislaptinusių) KGB’istų klausimą. Siūlomos Zbignevo Jedinskio pataisos dėl KGB’istų išslaptinimo – kaip rakštis gleivinėje daugeliui „tikrųjų Lietuvos patriotų“.

Žmonių partijos atstovai Laurynas Kasčiūnas, anušauskinių KGB sąrašų skelbėjas Arvydas Anušauskas, VSD darbuotojas, žmogaus teisių gynėja socialdemokratė Edita Šakalienė, žaliasis valstietis Arvydas Gumuliauskas bei kiti veikėjai.

Netylėjo ir buvęs žaliasis valstietis Vytautas Bakas.

Posėdyje svečiavosi ir savo argumentus taip pat dėstė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras vadovė Teresė Birutė Burauskaitė.

Įstabius įslaptintų (įsislaptinusių) KGB’istų gynėjų pasisakymus ir komentarus galite išgirsti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=uaoGuStQ0JE&feature=emb_logo

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));