Lazerius ir jų sistemas gaminanti UAB „Light Conversion“ oficialiai atidarė naują gamybos ir tyrimų korpusą

20220602102722 LIGHTCONVERSIONnaujaspastatasNAILGAREJEVnuotr

20220602102722 LIGHTCONVERSIONnaujaspastatasNAILGAREJEVnuotr

Lazerius ir jų sistemas gaminanti UAB „Light Conversion“ oficialiai atidarė naują gamybos ir tyrimų korpusą

Viena iš didžiausią pridėtinę vertę kuriančių įmonių Lietuvoje, optinių parametrinių stiprintuvų, femtosekundinių lazerių ir jų sistemų gamybos lyderė pasaulyje, UAB „Light Conversion“ šiandien oficialiai atidarė naujas 11 200 kv. m. gamybos patalpas.

Šių metų pradžioje baigtame moderniame pastate įsikūrė lazerių gamybinės patalpos, mokslinės laboratorijos, optinių ir elektroninių sistemų surinkimo ir patikros laboratorijos, kuriose atliekami taikomieji tyrimai, integruota pažangi sandėliavimo sistema.

Naujoje gamykloje taip pat įrengtas švarių patalpų blokas – aukštus švaros reikalavimus atitinkančios gamybinės patalpos, skirtos itin jautriems komplektuojamiesiems mazgams surinkti. Šios laboratorijos užima net 1800 kv. m. plotą. Investicijos į naują lazerių gamybos ir tyrimų korpusą sudarė virš 24 mln. Eur.

Naujasis plėtros projektas bendrovei leis padidinti gamybos apimtį ir geriau tenkinti sparčiai augančią femtosekundinių lazerių, optinių parametrinių stiprintuvų, medicininių sistemų paklausą pasaulyje.

„Kasmet matome vis didesnį susidomėjimą mūsų gaminamais prietaisais – tiek tarp mokslinių, tiek tarp industrinių klientų. Taip pat ilgus metus dirbome prie mūsų lazerių medicininio taikymo projektų, kurie iš lėto pradeda judėti į priekį, todėl naujos patalpos gyvybiškai yra svarbios artimiausių metų plėtrai“, – teigia Martynas Barkauskas, „Light Conversion“ direktorius.

Vilniuje kuriami ir gaminami pasaulyje gerai žinomi femtosekundiniai, aukšto pasikartojimo dažnio, plačiai derinamų parametrų lazeriai. Juos tyrėjai naudoja moksliniams tyrimams, o industrinio taikymo srityse šie prietaisai naudojami preciziniam medžiagų apdirbimui: mažų matmenų medicininių prietaisų, automobilių purkštukų, plokščiųjų ekranų gamyboje, puslaidininkių pramonėje, plataus vartojimo prekių komponentų gamyboje bei kuriant oftalmologines lazerines sistemas.

Žinomi visame pasaulyje

Tarp pagrindinių bendrovės klientų – pramonės bendrovės ir mokslo įstaigos, o įmonės pagrindinę produkciją sudaro optiniai parametriniai stiprintuvai, femtosekundiniai lazeriai ir jų sistemos, kurių didžioji dalis yra eksportuojama į žymiausius pasaulio mokslo (mokymo) ir didžiausius pramonės centrus visame pasaulyje – Europos Sąjungoje, JAV, Kinijoje, Japonijoje, Korėjoje ir kitose šalyse.

Tarp daugybės unikalių prietaisų galima išskirti vieną žymiausių „Light Conversion“ projektų (vykdomų kartu su Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centru bei UAB „Ekspla“) – „Sylos“ lazerio kūrimas ELI-ALPS Europos bendrosios prieigos tyrimų centrui Vengrijoje. Šiuo metu vyksta jau trečiasis šios sistemos kūrimo etapas. Tai ypač didelės galios ultratrumpųjų impulsų lazeris. Daugiau nei 15 teravatų (1 teravatas = trilijonas vatų) smailinės galios lazerinė sistema „Sylos“ yra unikali sistema, generuojanti 8 femtosekundžių ir trumpesnius impulsus. Impulsai jau yra naudojami atliekant fundamentalius elektronų judėjimo ypatumų atomuose ir molekulėse tyrimus. Gaminant sistemą buvo panaudota Lietuvoje sukurta ir ištobulinta optinių parametrinių čirpuotų impulsų stiprintuvų (angl. Optical Parametric Chirped Pulse Amplifiers, OPCPA) technologija.

Industrinis taikymas skatina ryškiausią gamybinės bazės plėtrą, reikalaujančią daugybės aukštos kvalifikacijos darbuotojų ir kuriančią didžiausią pridėtinę vertę įmonei. „Light Conversion“ yra viena patraukliausių Lietuvos darbdavių. Įmonę atpažįsta ir ja pasitiki pasauliniai industriniai gigantai. Tai yra ilgamečio, mokslu pagrįsto, kruopštaus darbo rezultatas.

Naujos darbo vietos

Išplėtus bei įsisavinus naujus gamybos pajėgumus bus sukurta apie 200–300 naujų darbo vietų. Šiuo metu įmonėje dirba beveik 400 aukštos kvalifikacijos inžinierių, fizikų, elektronikos, optikos, mechanikos ir kitų sričių specialistų.

Dvidešimt devintuosius metus skaičiuojanti UAB „Light Conversion“ itin sparčiai plėtėsi pastarąjį dešimtmetį: 2013 metų pabaigoje įmonė iš Saulėtekio ir Dvarčionių nuomojamų patalpų persikėlė į 4050 kv. m. būstinę Dvarčionyse, kurioje įsikūrė lazerių ir netiesinės optikos prietaisų gamybos bei tyrimų padaliniai, švarių patalpų blokas bei administracija. 2018 m. įmonė atidarė papildomą 2500 kv. m. priestatą. Bendras „Light Conversion“ gamybos patalpų ir laboratorijų plotas šiuo metu sudaro beveik 18 tūkst. kv. m.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ANŽELIKA VOINĖ, LIGHT CONVERSION
Facebook komentarai
});}(jQuery));