Lazdijuose sudegintas žmogus, policijai perdavęs informaciją apie cigarečių kontrabandą

pasienio

pasienio

Lazdijuose sudegintas žmogus, policijai perdavęs informaciją apie cigarečių kontrabandą

Jonas Pasienis

Pirmadienį Lazdijuose, nuošalioje sodyboje gyvenančią šeimą aplankė banditai – name buvusi moteris ir jos dukra buvo surištos vėliau pagrobtas ir namo grįžęs sodybos šeimininkas.

 

Banditai iš to žmogaus reikalavo pinigų, o vėliau apipylė benzinu ir padegė. Jam vargais negalais pavyko išbėgti į kiemą.

Nors policija slepia šio žmogaus tapatybę, o taip pat ir nusikaltimo motyvus, tik sako, kad nukentėjęs žmogus žinomas policijai, LL šaltiniai sako, kad šis žmogus nukentėjo dėl to, kad bendradarbiavo su policija.

Teigiama, kad jis anksčiau buvo įkliuvęs policijai dėl cigarečių kontrabandos, tačiau vėliau ėmė bendradarbiauti ir buvo paleistas. Būtent pagal jo informacija buvo per kelis mėnesius sulaikyti keli vilkikai su kontrabandinėmis cigaretėmis.

Vakar pranešta, kad gausios policijos pajėgos ieško pirmadienį Lazdijuose vyrą padegusių ir iš jo turtą prievartavusių trijų asmenų.

„Gausios policijos pareigūnų pajėgos iš kelių padalinių ieško trijų asmenų ir aiškinasi kitas įvykio aplinkybes“, – pirmadienį BNS sakė Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė. Pirminiais duomenimis, pirmadienį į Kauno gatvėje esantį lazdijiečių šeimos namą įsiveržė trys asmenys ir surišo 36 metų moterį bei 13 metų dukrą, joms grasino daiktu, panašiu į pistoletą.

„Grįžus namo savininkui, jis taip pat buvo surištas ir galimai apipiltas degiu skysčiu bei padegtas“, – teigė policijos atstovė. Teigiama, kad pats nukentėjusysis yra turėjęs reikalų su teisėsauga. „Buvo grasinama ir reikalaujama pinigų“, – pridūrė ji. K.Janulevičienės teigimu, name kilus gaisrui, asmenys iš jo pasišalino. Policijos atstovė taip pat teigė kol kas negalinti pasakyti, kokia yra padegto vyro būklė – jis gydomas ligoninėje, o moteris ir paauglė, pirminiais duomenimis, fiziškai nesužalotos. Pasak K.Janulevičienės, padegtas vyras policijai žinomas, tačiau ji neatskleidė, dėl ko konkrečiai. „Nukentėjusysis policijai yra žinomas, tačiau nekonkretizuosiu“, – sakė Alytaus apskrities policijos atstovė spaudai K.Janulevičienė. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl turto prievartavimo, už tai gresia iki aštuonerių metų nelaisvės.

Nors policija slepia nukentėjusiojo tapatybę, LL šaltiniai sako, kad jis gerai žinomas Lazdijuose. Kadangi be kontrabandos šiame miestelyje beveik nėra ką veikti, tai ir šis pilietis neva dalyvavęs neteisėtoje veikloje, tačiau sulaikytas ėmė bendradarbiauti ir įdavė policijai vertingus krovinius.

Būtent todėl kontrabandininkai pas jį atėjo pirmadienį ir pareikalavo „atsiskaityti“ už padarytus nuostolius. Tas atsisakė ir buvo padegtas. Matyt, kad tai turėjo būti įspėjimas visiems lazdijiečiams, kas jų laukia tokiais atvejais, kai ima bendradarbiauti su policija.

Minėtas žmogus turėjo „upeliuko” pravardę, ir anksčiau dirbo kontrabandininkų gaujoje. Prieš maždaug pusmetį jis įkliuvo policijai, buvo sulaikytas, ir paleistas, kai ėmė bendradarbiauti. Bendradarbiauti jis ėmė pabūgęs ilgų metų kalėjime. Tada Raigardo pasienio poste ėmė strigti vilkikai su kontrabandinėmis cigaretėmis. Šios neva priklausė gaujai, kuriai vadovavo garsus Lazdijų kontrabandininkas pravarde „pieštukas”.

Būtent todėl banditai ir atėjo pas „upeliuką” ir pareikalavo mokėti milijonus už padarytą žalą. Tas atsisakė ir buvo sudegintas.

Beje, LL šaltiniai sako, kad anksčiau neveik visas Lazdijų policijos komisariatas bendradarbiavo su nusikaltėliais, o dabar atsirado du tyrėjai, kurių tai nedomina, ir būtent todėl tapo labai sunku pervežti cigarečių krovinius.

„Tačiau mane labiausiai neramina, kuo baigiasi policijos kova su kontrababandininkais – liudininkų padegimu, – sako LL šaltiniai.

Žmonių ir turto padeginėjimas yra šios „pieštuko” gaujos skiriamasis bruožas. Visi Lazdijų rajono žmonės žino šią gaują ir žino, kad ji yra labai žiauri.

ir anksčiau ši gauja degino ir plėšė vietinių žmonių turtą, tačiau policija į šiuos nusikaltimus žiūrėjo pro pirštus ir jokių veiksmų tam, kad išsiaiškinti šiuos nusikaltimus nesiėmė.

Tokie turto ir žmonių deginimai yra firminis šios gaujos bruožas. Anksčiau Lazdijuose buvo sudegintas kito garsaus kontrabandininko, pavarde Jakštas, sodyba – šis nusikaltimas priskiriamas taip pat „pieštukams”.

Facebook komentarai
});}(jQuery));