skip to Main Content
Laura Vagonė: jei ne mama, nebūčiau tokia savarankiška

Technologijų amžiuje gyvą bendravimą vis dažniau išstumia elektroninis, tad tarpasmeniniai ryšiai keičia savo formą ir pobūdį: bendravimas tampa paviršutiniškas, santykiai – trumpalaikiai, o ryšiai su tėvais – beveik priverstiniai. Vestuvių planuotoja Laura Vagonė sako, kad nesvarbu koks, ryšį su mama reikia vertinti, nes būtent ji suteikia pagrindus tolimesniam asmenybės formavimuisi.

„Išskyrus vaikystę, vėliau visą gyvenimą bandome pabėgti nuo tėvų priežiūros ir patarimų: paauglystės maištas, pirmas savarankiškas gyvenimas atskirai, vėliau – sava šeima. Tik tada, kai patys tampame tėvais ir kai mūsų tėvai miršta, pajaučiame su jais bendrystę ir vėl imame juos idealizuoti. Mūsų su mama ryšys nėra labai stiprus – tai tikrai ne pavyzdinis atvirukinis santykis. Mano mama visada buvo itin laisva moteris su savo ambicijomis ir norais, tad, prisipažinsiu, kartais vaikystėje man trūko mamiškos šilumos, tačiau, dabar galiu drąsiai pasakyti, kad jei ji būtų kitokia, aš nebūčiau tokia, kokia esu. Jei ne mama, nebūčiau savarankiška, laisva kovotoja, taip nemylėčiau knygų ir kelionių – mamos pavyzdys man davė pirmą impulsą, – sako vestuvių planuotoja, „Vilnius Fashion Hub“ įkūrėja L. Vagonė. – Dabar, kai turiu savo sūnų Vytuką, suprantu, koks buvau sunkus vaikas ir už tai, kad labai intensyviai manęs niekas nebandė padaryti kitokios, už tai, kad leido mokytis iš savo klaidų, aš esu savo mamai labai dėkinga ir ją tikrai myliu. Svarbu šio žmogaus svarbos bei meilės nepamiršti ir padėkos žodžius pasakyti ne kartą metuose – per Motinos dieną – tačiau kiek įmanoma dažniau.“

Bendrovės „Synopticum Ad Research“ 2015 metais atliktas tyrimas atskleidė, kad tik 7 proc. žmonių nuo 16 iki 30 metų laisvu laiku bendrauja su tėvais, nors net 82 proc. apklaustųjų pripažino, kad norėtų laiką su tėvais leisti dažniau. Dauguma prisipažino daugiau laiko skiriantys socialiniams tinklams ir kitiems pomėgiams nei artimiesiems. 

„Technologijos mūsų gyvenimą pavertė patogesniu, tačiau tuo pačiu padarė „meškos paslaugą“ santykiams su artimaisiais – nebemokame jų tinkamai vertinti. Galima sakyti, kad mus apsėdusi individualumo praradimo baimė, tad kuriame savo „unikalius“ profilius socialinėje erdvėje, nepastebėdami, kad patys esame išskirtiniai. Ir tokie tik brangiausio žmogaus dėka – mamos, – sako BIOVELA rinkodaros departamento vadovė Rasa Jankauskaitė. – Mamos įtaka vaiko raidai svarbi ne tik pirmaisiais mėnesiais ar metais, tačiau ir daug vėliau, kai tinkamas patarimas tinkamu laiku gali padėti suformuoti jo stiprią savivertę ir unikalų charakterį. Dauguma vėliau pamirštame už tai padėkoti, todėl nusprendėme Mamos dienai surengti socialinę akciją ir padėkoti visoms mamoms už tai, kad visada būna šalia, kai to reikia.“

Projekto #JeiNeMama tikslas – suteikti galimybę pasakyti „Ačiū“ visoms Lietuvos mamoms. Specialiai sukurtoje svetainėje Aciumama.lt kviečiama dalintis istorijomis, kaip mama padėjo tapti tokiu žmogumi, kokiu esate dabar. Atsiuntę padėką savo mamai iki gegužės 1 dienos galite laimėti savaitgalį poilsio „Eglės“ sanatorijoje Birštone arba „Eglė+“ Druskininkuose.

Plačiau apie projektą www.aciumama.lt

 

Akcijos vaizdo klipas – www.youtube.com/watch?v=mhYRvLGxykI

 

BIOVELA GROUP, UAB – didžiausia ir moderniausia mėsos perdirbimo įmonių grupė Lietuvoje, viena didžiausių mėsos produktų gamintojų Vidurio Europoje. Pradėjusi veiklą 1994 metais, šiuo metu ji užima didžiausią mėsos gaminių rinkos dalį Lietuvoje.

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));