Laukia neišvengiamas tyčinis pasaulinės maisto sistemos žlugimas

enemies of the people
Brian Shilhavy komentarai
Redaktorius, „Health Impact News
Samas Parkeris (Sam Parker) iš „Behind the News“ ką tik paskelbė puikų komentarą apie neišvengiamą tyčinį pasaulinės maisto sistemos žlugimą.
Kaip jau anksčiau rašiau kituose mūsų publikuotuose Semo Parkerio straipsniuose, šis asmuo akivaizdžiai turi prieigą prie labai aukšto lygio žvalgybos šaltinių ir skelbia informaciją, kurios niekur kitur neradau.
Prieš metus jis paskelbė geriausią istorinį aprašymą apie pagrindines Pasaulinio maisto kartelio, kontroliuojančio pasaulio finansų sistemas, šeimas, kokį man kada nors teko skaityti. Jei dar neskaitėte, turėtumėte perskaityti.
Pasaulinio maisto kartelio demaskavimas: Ar masinis badas ir gyventojų skaičiaus mažinimas yra kitas jų žingsnis?
Šiandien jis atnaujina šią informaciją, kad paaiškintų pasaulio įvykius, pavyzdžiui, karą Ukrainoje, pateikdamas informaciją, kurios greičiausiai niekur kitur neperskaitysite.
Trumpai tariant, Samas Parkeris mano, kad Rokfelerių ir Rotšildų imperijos netrukus žlugs ir savo dabartiniais veiksmais bei politika, ypač Ukrainoje, jos pačios spartina savo susinaikinimą.
Jei šiuo metu nesugebate atsiriboti nuo Vakarų korporacinės žiniasklaidos propagandos, jūsų gyvybei gresia rimtas pavojus, nes tikriausiai neturite supratimo apie tai, kas netrukus įvyks.
Jis rašo:
„Strateginis trikampis“ – Indija, Kinija, Rusija – šiose šalyse gyvena 38 % pasaulio gyventojų, jos pagamina 42 % kviečių ir 66 % plieno.
Esmė ta, kad šios tautos gamina prekes, kurias daugelis Vakarų valstybių yra perkėlusios į kitas šalis, o tai joms kenkia. Be to, gamta Rusiją apdovanojo gausiais gamtos ištekliais: nafta, dujomis, auksu, sidabru, platina, geležies rūda, akmens anglimi, deimantais, mediena, gėlu vandeniu, milijonais žemės ūkio paskirties žemės ir dar daug, daug daugiau.
Rusijos prekės turi paklausą. Uždrausti joms patekti į pasaulines rinkas reiškia žudyti Vakarų ekonomiką. Tai, ko nepavyko pasiekti Rokfelerių šeimai Covid, pavyks pasiekti sankcijomis Rusijos prekėms. Tai jų viltis. Sėkmės.
Juokingiausia, kad šios dvi šeimos dvejiems metams sustabdė pasaulio ekonomiką, tikėdamosi paspartinti savo planus suvaryti žmoniją į elektroninę kalėjimo stovyklą, pavogti jos pinigus ir įkurti naują pasaulinę vergų valstybę.
Įžūlus Putino žingsnis į Ukrainą sugriovė jų planus ir sukėlė grėsmę pačių imperijų išlikimui.
Atrodo, kad protas juos apleido. Besitęsiančios sankcijos ir finansinis karas prieš Rusiją, Kiniją ir Iraną turėjo grįžtamąjį poveikį Vakarams. Rusija kas savaitę stiprėja, o Vakarai kas savaitę silpsta.
Tai gali pasiekti kritinį tašką – ir pereiti prie branduolinio ginklo.
Tobula audra maisto ir energetikos srityje
Sam Parker
Už naujienų tinklo
PERFEKTINĖ BŪRĖ, su kuria susiduria žmonija – branduolinių galybių karinė ir ekonominė konfrontacija, hiperinfliacinis doleriu pagrįstos finansų sistemos žlugimas, besitęsianti pandemija ir badas bei kultūrinis nuosmukis į naują tamsųjį amžių.
Pastarosiomis dienomis akcijų rinka sparčiai kilo. Sakoma, kad pasaulinis badas, pasaulinė krizė – tai Volstrito bonanza. Naftos kompanijų akcijos smarkiai kyla, karinės ir pramoninės akcijos. Tai didžioji Amerikos galia, ji supranta, kad gali sukurti krizę ir (arba) ja pasinaudoti ir pasakyti pasaulio pietų arba neturtingoms šalims (arba ZONAI B), kad tavo pinigai arba tavo gyvybė. Taip istorijoje buvo užgrobta dauguma didžiųjų nuosavybės užgrobimų ir užkariavimų.
Taip likusiam pasauliui sakoma: žinote, mes jus visiškai užgrobėme, bet jūs neturite pasirinkimo – jūsų pinigai arba jūsų gyvybė. „Jei mums paklusite, galėsime jus išmaitinti“. Mes jus įkalinome spąstuose. O Rokfelerių imperija naudojasi visais įmanomais šio chaoso pasaulio rinkose privalumais – ne tik tam, kad gautų didžiulius pelnus akcijų rinkose, bet ir visame spektre savo įvairių gynybos, maisto, energetikos, kasybos ir energetikos pramonės įmonių. Kol visa tai vyksta, jie nuolatos stumia „Ledo devyneto“ žaidimo planą, diegdami skaitmeninės valiutos sistemą.
Pati piramidės viršūnė
BlackRock – Rockefellerio grupei priklausanti bendrovė nori pasinaudoti karu Ukrainoje, kad įvestų skaitmeninę valiutą. Bendrovės „BlackRock“ generalinis direktorius Laris Finkas (Larry Fink) mano, kad karas Ukrainoje ir su juo susiję įvykiai gali būti panaudoti siekiant paspartinti centrinių bankų kontroliuojamų skaitmeninių pinigų diegimą. Kartu su kitomis dviem Rokfelerių grupės bendrovėmis – „Vanguard“ ir „State Street“ – „Blackrock“ laikoma viena iš „didžiojo trejeto“ indekso fondų valdytojų, kurie dominuoja korporacijų Amerikoje ir galiausiai pasaulyje.
Iki 2020 m. lapkričio mėn. „didysis trejetas“ kartu valdė 15 trilijonų JAV dolerių vertės turtą, kuris prilygsta daugiau nei trims ketvirtadaliams JAV ekonomikos dydžio, ir kartu jie buvo didžiausi 88 % „S&P 500“ bendrovių savininkai. Iki 2021 m. sausio „didysis trejetas“ valdė beveik 18 trilijonų JAV dolerių turto. Planetą valdo tik Dvi bendrovės – „Vanguard“ ir „BlackRock“, o 1 proc. turtingiausių pasaulio žmonių priklauso 82 proc. pasaulio turto.
Dabar, ketvirtadienį, kovo 24 d., akcininkams išsiųstame laiške Larry Fink rašė, kad centrinių bankų kontroliuojamų skaitmeninių pinigų įsitvirtinimas gali pasirodyti kaip vienas iš karo, kuris šiuo metu iš esmės yra nepastebimas, rezultatų. Prasidėjus karui, JAV ir jų sąjungininkai į subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukė Rusijos centrinį banką, todėl tiek Rusijoje, tiek Ukrainoje smarkiai padaugėjo sandorių centralizuotose bitkoinų biržose ir abiejų šalių valiutomis.
Artėjantis dyzelino trūkumas
Tikrovė tokia, kad būtent Vakarų sankcijos yra dabartinės pasaulinės infliacijos krizės priežastis. Daugelis nepastebi, kad jos vis labiau veikia Vakarų šalių, ypač ES ir JAV, ekonomiką. Atidžiau pažvelgus į pasaulinės dyzelino pasiūlos būklę, kyla nerimas.
Tačiau Vakarų sankcijų planuotojai iš JAV iždo ir ES puikiai žino, ką daro. Ir tai blogai nuteikia pasaulio ekonomiką.
Nors dauguma iš mūsų retai galvoja apie dyzeliną kaip apie ką nors kita nei apie teršėją, iš tikrųjų jis yra būtinas visai pasaulio ekonomikai taip, kaip nedaugelis energijos šaltinių, yra aiškus ryšys tarp dyzelino ir BVP, nes beveik viskas, kas įvežama į gamyklą ir išvežama iš jos, vyksta naudojant dyzeliną.“
Beveik pirmąją Rusijos karinių pajėgų veiksmų Ukrainoje dieną dvi didžiausios pasaulio naftos bendrovės BP ir Shell (abi Didžiosios Britanijos) sustabdė dyzelino tiekimą į Vokietiją, teigdamos, kad baiminasi tiekimo trūkumo. Prieš karą Ukrainoje Rusija tiekė apie 60-70 proc. viso ES dyzelino.
2020 m. Rusija buvo antra pagal dydį dyzelino eksportuotoja pasaulyje po JAV, kasdien pristatydama daugiau kaip 1 mln. barelių. Didžioji jo dalis, apie 70 %, keliavo į ES ir Turkiją. Didžiausia importuotoja buvo Prancūzija, po jos – Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Vakaruose dyzeliną naudoja apie 76 % visų kelių transporto priemonių – automobilių ir sunkvežimių.
Ukrainos krizės pradžioje pasaulinės dyzelino atsargos jau buvo mažiausios nuo 2008 m., nes dėl kova dėl naftos ir dujų gavybos blokados padarė didelę žalą paklausos ir pasiūlos situacijai. Dabar susiklostė sąlygos precedento neturinčiai dyzelino krizei. Pasekmės pasaulio ekonomikai bus stulbinamos.
Dėl didesnio efektyvumo ir didesnės ridos, tenkančios vienam galonui, dyzelinu varomi beveik visų krovininių sunkvežimių varikliai. Juo varoma didžioji dalis visos žemės ūkio technikos – nuo traktorių iki derliaus nuėmimo mašinų.
Jis plačiai naudojamas ES, beveik 50 proc. automobilių degalų, nes jo degalų naudojimo efektyvumas daug didesnis nei benzininių variklių. Jis naudojamas daugumoje sunkiųjų kasybos mašinų, pvz., „Caterpillar“ žemės kasimo mašinose. Jis naudojamas statybų įrangoje.
Dyzeliniai varikliai pakeitė garo variklius visuose neelektrifikuotuose pasaulio geležinkeliuose, ypač krovininiuose traukiniuose. Dyzelinas naudojamas kai kuriose elektros energijos gamybos ir daugumoje visų sunkiųjų karinių transporto priemonių.
Todėl laikinas ar ilgalaikis dyzelinių degalų trūkumas pasaulyje yra katastrofiškas įvykis. Prekės negali būti gabenamos iš konteinerių uostų į vidaus paskirties vietas.
Be dyzelinių degalų sunkvežimiai negali pristatyti maisto produktų į prekybos centrus ar ko nors kito. Visa tiekimo grandinė įšaldoma. Be to, nėra galimybės pakeisti benziną dyzeliniame variklyje nesugadinant variklio. Nuo 2021 m. sausio mėn. iki 2022 m. sausio mėn. dyzelinių degalų kainos ES išaugo beveik dvigubai, ir tai prieš sankcijas Ukrainai.
Priežastys buvo kelios, tačiau pagrindinė – sparčiai kylanti žalios naftos kaina ir tiekimo sutrikimai dėl pasaulinių koridorių blokavimo ir vėliau atnaujintų pasaulinės prekybos srautų.
Dar daugiau problemų kilo dėl to, kad kovo pradžioje Kinijos centrinė vyriausybė, siekdama „užtikrinti energetinį saugumą“ Vakarų sankcijų Rusijai akivaizdoje, uždraudė eksportuoti dyzelinį kurą.
Ne ką geresnė padėtis ir JAV. Jei padėtis nepasikeis iš esmės, pasaulinė dyzelino krizė smarkiai paveiks visų rūšių sunkvežimių ir automobilių transportą, ūkininkavimą, kasybą ir pan. Tai bus katastrofa jau ir taip žlungančiai pasaulio ekonomikai. Tikroji pramoninė tarpusavyje susijusi pasaulio ekonomika nėra panaši į lego žaislų žaidimą. Ji yra labai sudėtinga ir tiksliai sureguliuota. Šis derinimas sistemingai naikinamas, ir visi įrodymai rodo, kad tai daroma sąmoningai.
Sveiki atvykę į Rokfelerio Didžiojo atstatymo eugenikos darbotvarkę.
Ar pasaulinė maisto sistema netrukus žlugs?
Pagrindinis Pasaulio banko (Rokfelerio padalinio) tikslas – neleisti kitoms šalims pačioms auginti maisto. Tai pagrindinė direktyva, ir tai yra dalis to kampo, į kurį jie jas įvarė ir dėl kurio šią vasarą pasaulyje kils toks badas.
Na, o kaip sakė prezidentai Putinas ir Lavrovas, kovos Ukrainoje iš tikrųjų vyksta visai ne dėl Ukrainos. Tai kova dėl to, kokia bus pasaulio forma ir ar pasaulis bus vienpolis, ar, kaip dabar atrodo, daugiapolis. Taigi Amerikos karas Ukrainoje iš tikrųjų yra karas prieš Vokietiją. Rusija nėra priešas. Vokietija ir Europa yra priešas, ir Jungtinės Valstijos tai labai aiškiai parodė.
Tai karas, kuriuo siekiama užrakinti mūsų sąjungininkus, kad jie negalėtų prekiauti su Rusija. Jie negali pirkti rusiškos naftos. Jie turi būti priklausomi nuo amerikietiškos naftos, už kurią turės mokėti tris ar keturis kartus brangiau. Jos turės būti priklausomos nuo amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų trąšoms. Jei jie nepirks amerikietiškų dujų trąšoms, o mes jiems neleisime pirkti iš Rusijos, jie negalės tręšti žemės, o be trąšų derlius sumažės apie 50 %.
Taigi, šio karo padarinys – NATO šalių priklausomybė nuo Jungtinių Valstijų, nes pastaruosius kelerius metus Jungtinės Valstijos labai baiminasi, kad, Amerikai deindustrializuojantis, šios šalys žvalgosi į augančią pasaulio dalį – Kiniją, Centrinę Aziją, Rusiją, Pietų Aziją.
Ir Jungtinės Valstijos baiminosi prarasti savo satelitų kontrolę, daugiausia NATO, taip pat Pietų Amerikoje. Todėl jos taikė sankcijas ir blokavo jų galimybes pirkti ne JAV energiją. Blokavo jų galimybę pirkti ne JAV maisto produktus, blokavo jų galimybę investuoti į Kiniją, Rusiją ar Euraziją arba panaudoti jų perteklių klestėjimui, investuojant į Kiniją, Rusiją ar Euraziją.
Taigi, iš esmės tai yra Amerikos karas, kuriuo siekiama užblokuoti savo sąjungininkus. Trąšų bendrovės Vokietijoje jau užsidarė, nes sako, kad be rusiškų dujų mes gaminame trąšas iš dujų, o jei negalėsime gauti rusiškų dujų, negalėsime gaminti trąšų, kad. Taigi, pasaulinės trąšų kainos smarkiai kyla.
Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja. Dabar, kai dėl sankcijų grūdų eksportas blokuojamas, kyla klausimas, ką darys Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai, kurie buvo labai priklausomi nuo Rusijos grūdų eksporto? Jų maisto kainos smarkiai pakils. Svarbu pažymėti, kad dėl Rusijos taikomų atsakomųjų sankcijų trąšų tiekimas į didžiąją pasaulio dalį buvo nutrauktas, todėl visur greičiausiai kils maisto krizė.
Dar blogiau yra tai, kad daugumos azoto ir (arba) trąšų produktų gamybos procesui reikalingos gamtinės dujos… todėl pastaruoju metu Europoje rekordiškai išaugusios NatGas kainos tik dar labiau padidins trąšų kainą dėl bet kokio sustabdymo iš Rusijos. „O kadangi kviečių kainos jau pasiekė visų laikų aukštumas, netrukus prasidės tikras pragaras ne tik tarp maisto gamintojų, bet ir jūsų vietinėje maisto prekių parduotuvėje, kai tik vartotojai supras, kad maisto kainos padvigubės, patrigubės ir dar daugiau.
Tai, švelniai tariant, rimta situacija. Daugelis žmonių, jei ne dauguma, nesuvokia, kad dėl visko globalizacijos atsirado tarpusavio priklausomybė, dėl kurios, jei viena detalė iškrenta iš savo vietos, sugriūva viskas.
Kelios Rytų Europos šalys kartu su Rusija tiekia didžiąją dalį grūdų, energijos ir trąšų, kurių reikia likusiam pasauliui, kad jis išgyventų. O šis naujausias „šokis“ Ukrainoje iš esmės nutraukia visų šių dalykų tiekimo grandinę.
Dvejus metus maras, paskui karas, o už kampo – badas, maras – COVID-19, o karas ir badas – tai, su kuo dabar susiduriame dėl Rusijos ir Ukrainos nesėkmės… – – Tarsi jie vadovautųsi kažkokiu scenarijumi. Tokie nepaprasti Rokfelerių imperijos žingsniai rodo Deivido jaunesniojo ir jo sąjungininkų desperaciją.
Jų desperacija kilo dėl to, kad Amerika patiria nepagydomą nuosmukį. Kad išlaikytų pasaulinę valdžią, šie valdžios išprotėję valdovai padarys bet ką. Tokia mintis juos aplanko kiekvieną naktį ir rytą: „Verčiau sunaikinsiu pasaulį, negu prarasiu savo imperiją“. Šį Deivido jaunesniojo ir Rotšildų mąstymą mes matome visame pasaulyje maisto ir energetikos srityse – į abi šias sritis šeima sutelkė dėmesį per pastarąjį šimtmetį.
Tiesioginis sabotažas
Pradeda atrodyti, kad abi šeimos sąmoningai imasi veiksmų, kad užtikrintų artėjančią pasaulinę maisto krizę. Kiekviena priemonė, kurią Bideno administracijos strategai imasi „suvaldyti energijos infliaciją“, kenkia gamtinių dujų, naftos ir anglių pasiūlai arba išpučia jų kainą pasaulio ekonomikai.
Tai daro didžiulį poveikį trąšų kainoms ir maisto produktų gamybai. Tai prasidėjo gerokai anksčiau nei Ukraina. Dabar plinta pranešimai, kad Bideno žmonės įsikišo siekdami blokuoti krovininių geležinkelių transportą trąšomis pačiu kritiškiausiu pavasario sėjai metu. Šį rudenį poveikis bus sprogstamas.
Prasidėjus lemiamam JAV pavasario sėjos laikui, „CF Industries“ iš Deerfildo (Ilinojaus valstija), didžiausia JAV azoto trąšų, taip pat gyvybiškai svarbaus dyzelinių variklių priedo tiekėja, išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad „2022 m. balandžio 8 d., penktadienį, „Union Pacific“ be išankstinio įspėjimo informavo „CF Industries“, kad įpareigoja tam tikrus krovinių siuntėjus nedelsiant sumažinti privačių vagonų kiekį savo geležinkelyje.
Union Pacific yra viena iš keturių didžiųjų geležinkelio bendrovių, kurios kartu perveža apie 80 % visų JAV žemės ūkio krovinių geležinkeliu. CF kompanijos generalinis direktorius Tony Willas pareiškė: „Šių Union Pacific veiksmų laikas ūkininkams negali būti netinkamesnis.
Dėl šių vežimo apribojimų ne tik vėluos trąšos, bet ir papildomos trąšos, reikalingos pavasariniam tręšimui, gali apskritai nepasiekti ūkininkų. Taikydama šį savavališką apribojimą tik keletui siuntėjų, „Union Pacific“ kelia pavojų ūkininkų derliui ir didina maisto produktų kainas vartotojams.“
CF Industries pažymėjo, kad jie yra viena iš trisdešimties bendrovių, kurioms taikoma griežta priemonė, kuri yra neterminuota. Ji gabena krovinius „Union Pacific“ geležinkelio linijomis į pagrindines žemės ūkio valstijas, įskaitant Ajovą, Ilinojų, Kanzasą, Nebraską, Teksasą ir Kaliforniją. Draudimas bus taikomas azoto trąšoms, tokioms kaip karbamidas ir karbamido amonio nitratas (UAN), taip pat dyzelinių variklių išmetamajam skysčiui DEF (Europoje vadinamam AdBlue).
DEF yra išmetamųjų teršalų kontrolės produktas, kurio šiandien reikalaujama dyzeliniuose sunkvežimiuose. Be jo varikliai negali veikti. Jis gaminamas iš karbamido. „CF Industries“ yra didžiausia karbamido, KAN ir DEF gamintoja Šiaurės Amerikoje, o jos Donaldsonvilio kompleksas yra didžiausia šių produktų gamybos įmonė Šiaurės Amerikoje.
Tik sparčiai kylančios maisto, energijos ir kitų prekių kainos yra ne Rusijos veiksmų, o Vašingtono žaliosios energetikos sprendimų atsisakyti naftos ir dujų rezultatas. Energijos kainų infliacija artimiausiais mėnesiais taip pat bus gerokai didesnė dėl JAV ir ES ekonominių sankcijų Rusijos naftos ir, tikėtina, dujų eksportui.
Tačiau svarbiausia yra tai, kad kiekvienas JAV žemės ūkio paskirties žemės akras, skirtas kukurūzams biokurui auginti, pašalina šią maisto produkciją iš maisto grandinės, kad ją būtų galima sudeginti kaip kurą. Nuo 2007 m., kai buvo priimtas JAV Atsinaujinančiųjų degalų standartų įstatymas, kuriuo buvo nustatyti kasmet didėjantys etanolio kuro mišiniams skirtų kukurūzų gamybos rodikliai, biodegalai užėmė didžiulę dalį visų kukurūzų plotų – 2015 m. daugiau kaip 40 proc. Šis įstatyme numatytas perėjimas prie kukurūzų deginimo kurui prisidėjo prie didelės maisto kainų infliacijos gerokai anksčiau, nei prasidėjo kovidinė infliacijos krizė.
JAV yra didžiausia pasaulyje kukurūzų augintoja ir eksportuotoja. Dabar, kai trąšų kainos yra astronominės, o trąšų gabenimas geležinkeliais blokuojamas, kaip pranešama, Baltųjų rūmų įsakymais, įpareigoti gerokai padidinti kukurūzų etanolio, skirto degalams, kiekį, kukurūzų kainos šoktels per stogą. Vašingtonas tai puikiai žino. Tai daroma sąmoningai.
Pasaulyje situaciją smarkiai apsunkina JAV Žemės ūkio departamento (USDA) reikalavimai vištų augintojams išnaikinti milijonus viščiukų, neva dėl paukščių gripo infekcijos požymių. H5N1 paukščių gripo „virusas“ 2015 m. buvo atskleistas kaip visiška apgaulė. Testai, kuriuos dabar naudoja JAV vyriausybės inspektoriai paukščių gripui nustatyti, yra tie patys nepatikimi PGR testai, naudojami žmonių KOVID. Dėl to testas yra bevertis. Vien JAV buvo paskersta mažiausiai 23 mln. vištų ir kalakutų, dar dešimtys milijonų visame pasaulyje.
Dėl to nuo lapkričio mėn. kiaušinių kainos smarkiai išaugo apie 300 %, o Amerikos vartotojai neteko vištienos baltymų šaltinių tuo metu, kai bendra pragyvenimo išlaidų infliacija pasiekė 40 metų aukštumas.
Dar blogiau, kad Kalifornija ir Oregonas vėl skelbia ekstremalią situaciją dėl daugiametės sausros ir smarkiai mažina drėkinimo vandens kiekį Kalifornijos ūkininkams, kurie gamina didžiąją dalį JAV šviežių daržovių ir vaisių.
Nuo to laiko ši sausra apėmė didžiąją dalį žemės ūkio paskirties žemės į vakarus nuo Misisipės upės, t. y. didžiąją dalį JAV žemės ūkio paskirties žemės. JAV maisto saugumui iškilo kaip niekad didelė grėsmė, o Vašingtonas daro viską, kad poveikis piliečiams būtų dar didesnis.
Kokiu tikslu? Kad sumažėtų maisto prieinamumas ir imperijai būtų lengviau užversti žmoniją elektroninėje kalėjimo stovykloje.
Kokiu tikslu? Kai žmogui įrengiami biometriniai duomenys ir skaitmeninis pasas, jis iš laisvo žmogaus tampa vergu. Kitas žingsnis – „įšaldyti“ arba „pavogti“ jų pinigus.
Kokiu tikslu? Norint išgelbėti bankų sektorių nuo bankroto. Būtent nuo to ir prasidėjo „Covid“ apgaulė. Ir žmonės tapo avimis.
Neseniai JAV prezidentas J. Baidenas, nepateikdamas išsamesnių komentarų, pastebėjo, kad maisto trūkumas JAV „bus tikras“. Jo administracija taip pat kurčia ūkininkų organizacijų prašymams leisti apdirbti apie 4 mln. hektarų žemės ūkio paskirties žemės, kurios liepta nedirbti „aplinkosaugos sumetimais“.
Tačiau tai ne vienintelė pasaulio dalis, kurioje kyla maisto krizė.
Pasaulinė nelaimė
Šie sąmoningi Vašingtono veiksmai vyksta tuo metu, kai pasaulinė maisto katastrofų serija sukuria blogiausią maisto tiekimo padėtį per pastaruosius dešimtmečius, galbūt nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja. Ir dabar, kai grūdų eksportą blokuoja sankcijos, kyla klausimas, ką darys Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai, kurie labai priklausė nuo Rusijos grūdų eksporto? Jų maisto kainos smarkiai pakils.
ES, kuri yra labai priklausoma nuo Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos dėl pašarinių grūdų, trąšų ir energijos, dėl sankcijų smarkiai padidėja kovidų sukeltas maisto trūkumas. ES naudojasi savo kvaila Žaliąja darbotvarke kaip pretekstu uždrausti Italijos vyriausybei nepaisyti ES taisyklių, kuriomis ribojama valstybės pagalba ūkininkams.
Vokietijoje naujasis Žaliųjų partijos žemės ūkio ministras Cemas Özdemiras, norintis palaipsniui atsisakyti tradicinės žemdirbystės neva dėl jos išmetamų „šiltnamio efektą sukeliančių dujų“, šaltai atsakė ūkininkams, norintiems auginti daugiau maisto. ES susiduria su daugeliu tų pačių pražūtingų grėsmių maisto saugumui kaip ir JAV ir dar didesne priklausomybe nuo Rusijos energijos, kuriai ES netrukus paskelbs savižudiškas sankcijas.
Vokietijoje jau uždaromos trąšų bendrovės, nes sakoma, kad be rusiškų dujų mes gaminame trąšas iš dujų, o jei negalėsime gauti rusiškų dujų, negalėsime gaminti trąšų, kad. Taigi, pasaulinės trąšų kainos smarkiai kyla.
Didžiausios maisto produktų gamintojos Pietų Amerikos šalys, ypač Argentina ir Paragvajus, išgyvena didžiulę sausrą, kurią lėmė periodiškai pasitaikanti La Ninjos (La Niña) anomalija Ramiajame vandenyne, dėl kurios nukentėjo šių šalių pasėliai. Sankcijos Baltarusijai ir Rusijai dėl trąšų kelia grėsmę Brazilijos pasėliams, o tai dar labiau apsunkina vandenynų transporto kliūtys.
Kinija ką tik paskelbė, kad dėl didelių liūčių 2021 m. šių metų žieminių kviečių derlius gali būti blogiausias per visą šalies istoriją. Be to, KKP ėmėsi griežtų priemonių, kad priverstų ūkininkus plėsti žemdirbystę ne žemės ūkio paskirties žemėse, tačiau pranešama, kad jų poveikis nedidelis. Kinijos stebėtojo Eriko Mertzo (Erik Mertz) pranešime rašoma: „Kinijos Dzilino, Heilongdziango ir Liaoningo provincijose pareigūnai pranešė, kad kas trečias ūkininkas neturi pakankamai sėklų ir trąšų atsargų, kad galėtų pradėti sėti optimaliu pavasario laikotarpiu… Pasak šaltinių šiose vietovėse, jie įstrigę laukdami sėklų ir trąšų, kurios buvo importuotos į Kiniją iš užsienio ir kurios įstrigo krovininiuose laivuose, stovinčiuose prie Šanchajaus krantų.“
Šanchajuje, didžiausiame pasaulyje konteinerių uoste, jau daugiau kaip keturias savaites galioja keistas „nulinės dangos“ visiškas karantinas, kurio pabaigos nematyti. Beviltiškai stengdamiesi, kad KKP „įsakytų“ didinti maisto gamybą, vietiniai KK pareigūnai visoje Kinijoje pradėjo krepšinio aikšteles ir net kelius paversti dirbama žeme. Dėl susidariusios maisto situacijos Kinijoje šalis priversta daug daugiau importuoti tuo metu, kai pasauliniu mastu trūksta maisto produktų, todėl pasaulinės grūdų ir maisto kainos dar labiau kyla.
Didelį poveikį Afrikai taip pat daro JAV įvestos sankcijos ir karas, dėl kurių baigiasi maisto produktų ir trąšų eksportas iš Rusijos ir Ukrainos. Trisdešimt penkios Afrikos šalys gauna maisto produktų iš Rusijos ir Ukrainos. Dvidešimt dvi Afrikos šalys iš ten importuoja trąšas. Kylant kainoms ir krentant pasiūlai labai trūksta alternatyvų. Prognozuojamas badas.
JT Pasaulio maisto programos vykdomasis direktorius Deividas M. Beaslis (David M. Beasley), kalbėdamas apie pasaulines maisto perspektyvas, neseniai pareiškė: „Nuo Antrojo pasaulinio karo laikų nėra buvę net panašaus precedento.“
Pažymėtina, kad būtent J. Bideno Iždo departamentas sudarė išsamiausių ekonominių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai sąrašą, spausdamas paklusnią ES paklusniai laikytis sankcijų, kurių poveikis pasauliniam grūdų, trąšų, energijos tiekimui ir kainoms buvo visiškai nuspėjamas. Iš esmės tai buvo sankcijos JAV ir pasaulio ekonomikai.
Tai tik naujausi tyčinio JAV vyriausybės sabotažo maisto grandinėje pavyzdžiai, kaip Bideno žaliosios darbotvarkės, Davoso WEF, Bilo Geitso ir Rokfelerio fondo distopinės Didžiojo persitvarkymo eugenikos darbotvarkės dalis. Tradicinė žemdirbystė visame pasaulyje bus pakeista sintetine laboratorijose užauginta netikra mėsa ir baltymais, gautais iš žiogų ir kirminų, ir visa tai bus daroma dėl tariamos šlovės kontroliuojant pasaulinį klimatą.
Tai tikrai beprotiška.
Pastaruoju metu sprogo arba sudegė keletas labai didelių maisto perdirbimo ir platinimo gamyklų
Kadangi dėl JAV sankcijų ir vyriausybės per pastaruosius dvejus metus nualintos ekonomikos horizonte tvyro netikrumas dėl maisto, yra dar vienas veiksnys, kuris prisideda prie šios problemos. Nuo metų pradžios JAV sprogo arba sudegė kelios labai didelės maisto perdirbimo įmonės.
Šį mėnesį Darfūre, Oregono valstijoje, dėl nežinomų priežasčių liepsnos apėmė daržovių ir riešutų perdirbimo įmonę. Nepriklausomas natūralių, ekologiškų ir genetiškai nemodifikuotų maisto produktų platintojas, kuriame dirbo apie 150 žmonių, sudegė iki pamatų.
Likus savaitei iki gaisro Oregone, didžiulis gaisras nuniokojo mėsos perdirbimo įmonę Konvėjuje, Naujajame Hampšyre. Po 16 valandų degimo kelios ugniagesių komandos galiausiai užgesino gaisrą įmonėje „East Conway Beef and Pork“, tačiau įmonė visiškai sunaikinta.
Tą pačią savaitę Salinase, Kalifornijoje, dėl didžiulio gaisro „Taylor Farms“ perdirbimo įmonėje buvo evakuoti gyventojai, nes ji degė daugiau kaip 17 valandų. Taylor Farms“ yra didelė žemės ūkio bendrovė, perdirbanti ir tiekianti daugelį maisto prekių parduotuvėse matomų salotų rinkinių. Šio gaisro priežastis šiuo metu tiriama.
Faktas tas, kad nuo praėjusių metų maisto perdirbimo ir platinimo centruose įvyko daugiau nei tuzinas tokių gaisrų ir sprogimų. Tačiau pagrindinė šių gaisrų priežastis – padegimai.
Dar daugiau, gaisrai maisto perdirbimo įmonėse nėra tokie dažni ir kyla kur kas rečiau. Teigti, kad visi šie incidentai yra susiję, būtų gryna spekuliacija.
Tačiau atsižvelgiant į dabartinę tiekimo grandinės padėtį ir gresiantį maisto trūkumą, pati mintis, kad dėl bet kokios priežasties gali sudegti ypatingos svarbos infrastruktūra, mažų mažiausiai kelia nerimą.
Taigi, kas laimėjo? Trumpas atsakymas – naujoji Rusijos vadovaujama Bretton Woods III ekonomika ir finansų sistema, įskaitant Kiniją ir BRICS šalis.
Kas pralaimi? Vėlgi, trumpas atsakymas – Vakarų ekonomika ir jų finansų sistemos apskritai, ypač Europos.
Nuo pat planavimo etapo JAV diplomatijos strategai artėjantį Trečiąjį pasaulinį karą vertino kaip ekonominių sistemų karą. Kurią pusę pasirinks šalys: savo ekonominius interesus ir socialinę sanglaudą ar paklusnumą vietiniams politiniams lyderiams, kuriuos paskyrė JAV.
Kiek laiko prireiks likusiam pasauliui suprasti, kad vyksta pasaulinis karas, o horizonte – Trečiasis pasaulinis karas, atsižvelgiant į visą šį politinį kišimąsi ir žiniasklaidos propagandą? Tikroji problema ta, kad kol pasaulis supras, kas vyksta, pasaulinis lūžis jau bus leidęs Rusijai, Kinijai ir Eurazijai sukurti tikrą Naująją pasaulio tvarką, kuriai nereikalingos NATO šalys, praradusios pasitikėjimą ir viltį su jomis gauti abipusės ekonominės naudos. Karinio mūšio laukas bus nusėtas ekonominiais lavonais.
Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja. Ir dabar, kai grūdų eksportą blokuoja sankcijos, kyla klausimas, ką darys Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai, kurie labai priklausė nuo Rusijos grūdų eksporto? Jų maisto kainos smarkiai pakils.
BlackRock“ prezidentas Robas Kapito Teksase sakė, kad „pirmą kartą ši karta eis į parduotuvę ir negalės nusipirkti to, ko nori“; Afrikos ūkininkai šiemet negalės įsigyti trąšų, todėl žemės ūkio produkcija sumažės tiek, kad galėtų išmaitinti 100 milijonų žmonių.
Istoriškai karus laimi tie, kurie turi daugiau maisto produktų ir energijos atsargų, anksčiau – žirgams ir kareiviams maitinti, šiandien – kareiviams maitinti, tankams ir naikintuvams pildyti. Kinija, beje, sukaupė dideles praktiškai visko atsargas. NATO provokacijos tokios ekstremalios, kad Rusija turėjo paskelbti savo branduolinių raketų budėjimo režimą. Tai labai rimtas klausimas. Tačiau JAV į tai nekreipė dėmesio.
BlackRock prezidentas Robas Kapito Teksase sakė: „Pirmą kartą ši karta eis į parduotuvę ir negalės nusipirkti to, ko nori“; Afrikos ūkininkai šiemet negalės įsigyti trąšų, todėl žemės ūkio produkcija sumažės tiek, kad galėtų išmaitinti 100 milijonų žmonių.
Istoriškai karus laimi tie, kurie turi daugiau maisto produktų ir energijos atsargų, anksčiau – žirgams ir kareiviams maitinti, šiandien – kareiviams maitinti, tankams ir naikintuvams pildyti. Kinija, beje, sukaupė dideles praktiškai visko atsargas.
„Strateginiame trikampyje“ – Indijoje, Kinijoje ir Rusijoje – gyvena 38 % pasaulio gyventojų, pagaminama 42 % kviečių ir 66 % plieno. Esmė ta, kad šios šalys gamina prekes, kurias daugelis Vakarų šalių yra perkėlusios į kitas šalis, o tai joms kenkia.
Be to, gamta Rusiją apdovanojo gausiais gamtos ištekliais: nafta, dujomis, auksu, sidabru, platina, geležies rūda, akmens anglimi, deimantais, mediena, gėlu vandeniu, milijonais žemės ūkio paskirties žemės ir dar daug, daug daugiau. Rusijos prekės turi paklausą. Uždrausti joms patekti į pasaulines rinkas reiškia žudyti Vakarų ekonomiką. Tai, ko nepavyko pasiekti Rokfelerių šeimai Covid, pavyks pasiekti sankcijomis Rusijos prekėms. Tai jų viltis. Sėkmės.
Mano šeimoje, tradicinėje verslininkų šeimoje, yra senas posakis: – „jei turime prekių, galime prekiauti“, galioja ir atvirkštinis posakis – „jei neturime prekių, negalime prekiauti“. Vakarai dabar atsidūrė tokioje padėtyje.
Juokingiausia, kad šios dvi šeimos dvejiems metams sustabdė pasaulio ekonomiką, tikėdamosi paspartinti savo planus suvaryti žmoniją į elektroninę kalėjimo stovyklą, pavogti jos pinigus ir sukurti naują pasaulinę vergų valstybę.
Įžūlus Putino žingsnis į Ukrainą sugriovė jų planus ir sukėlė grėsmę pačių imperijų išlikimui. Atrodo, kad protas juos apleido. Besitęsiančios sankcijos ir finansinis karas prieš Rusiją, Kiniją ir Iraną turėjo grįžtamąjį poveikį Vakarams.
Rusija kas savaitę stiprėja, o Vakarai kas savaitę silpnėja. Tai gali pasiekti kritinį tašką – ir pereiti prie branduolinio ginklo.
Brian Shilhavy komentarai
Redaktorius, „Health Impact News
Samas Parkeris (Sam Parker) iš „Behind the News“ ką tik paskelbė puikų komentarą apie neišvengiamą tyčinį pasaulinės maisto sistemos žlugimą.
Kaip jau anksčiau rašiau kituose mūsų publikuotuose Semo Parkerio straipsniuose, šis asmuo akivaizdžiai turi prieigą prie labai aukšto lygio žvalgybos šaltinių ir skelbia informaciją, kurios niekur kitur neradau.
Prieš metus jis paskelbė geriausią istorinį aprašymą apie pagrindines Pasaulinio maisto kartelio, kontroliuojančio pasaulio finansų sistemas, šeimas, kokį man kada nors teko skaityti. Jei dar neskaitėte, turėtumėte perskaityti.
Pasaulinio maisto kartelio demaskavimas: Ar masinis badas ir gyventojų skaičiaus mažinimas yra kitas jų žingsnis?
Šiandien jis atnaujina šią informaciją, kad paaiškintų pasaulio įvykius, pavyzdžiui, karą Ukrainoje, pateikdamas informaciją, kurios greičiausiai niekur kitur neperskaitysite.
Trumpai tariant, Samas Parkeris mano, kad Rokfelerių ir Rotšildų imperijos netrukus žlugs ir savo dabartiniais veiksmais bei politika, ypač Ukrainoje, jos pačios spartina savo susinaikinimą.
Jei šiuo metu nesugebate atsiriboti nuo Vakarų korporacinės žiniasklaidos propagandos, jūsų gyvybei gresia rimtas pavojus, nes tikriausiai neturite supratimo apie tai, kas netrukus įvyks.
Jis rašo:
„Strateginis trikampis“ – Indija, Kinija, Rusija – šiose šalyse gyvena 38 % pasaulio gyventojų, jos pagamina 42 % kviečių ir 66 % plieno.
Esmė ta, kad šios tautos gamina prekes, kurias daugelis Vakarų valstybių yra perkėlusios į kitas šalis, o tai joms kenkia. Be to, gamta Rusiją apdovanojo gausiais gamtos ištekliais: nafta, dujomis, auksu, sidabru, platina, geležies rūda, akmens anglimi, deimantais, mediena, gėlu vandeniu, milijonais žemės ūkio paskirties žemės ir dar daug, daug daugiau.
Rusijos prekės turi paklausą. Uždrausti joms patekti į pasaulines rinkas reiškia žudyti Vakarų ekonomiką. Tai, ko nepavyko pasiekti Rokfelerių šeimai Covid, pavyks pasiekti sankcijomis Rusijos prekėms. Tai jų viltis. Sėkmės.
Juokingiausia, kad šios dvi šeimos dvejiems metams sustabdė pasaulio ekonomiką, tikėdamosi paspartinti savo planus suvaryti žmoniją į elektroninę kalėjimo stovyklą, pavogti jos pinigus ir įkurti naują pasaulinę vergų valstybę.
Įžūlus Putino žingsnis į Ukrainą sugriovė jų planus ir sukėlė grėsmę pačių imperijų išlikimui.
Atrodo, kad protas juos apleido. Besitęsiančios sankcijos ir finansinis karas prieš Rusiją, Kiniją ir Iraną turėjo grįžtamąjį poveikį Vakarams. Rusija kas savaitę stiprėja, o Vakarai kas savaitę silpsta.
Tai gali pasiekti kritinį tašką – ir pereiti prie branduolinio ginklo.
Tobula audra maisto ir energetikos srityje
Sam Parker
Už naujienų tinklo
PERFEKTINĖ BŪRĖ, su kuria susiduria žmonija – branduolinių galybių karinė ir ekonominė konfrontacija, hiperinfliacinis doleriu pagrįstos finansų sistemos žlugimas, besitęsianti pandemija ir badas bei kultūrinis nuosmukis į naują tamsųjį amžių.
Pastarosiomis dienomis akcijų rinka sparčiai kilo. Sakoma, kad pasaulinis badas, pasaulinė krizė – tai Volstrito bonanza. Naftos kompanijų akcijos smarkiai kyla, karinės ir pramoninės akcijos. Tai didžioji Amerikos galia, ji supranta, kad gali sukurti krizę ir (arba) ja pasinaudoti ir pasakyti pasaulio pietų arba neturtingoms šalims (arba ZONAI B), kad tavo pinigai arba tavo gyvybė. Taip istorijoje buvo užgrobta dauguma didžiųjų nuosavybės užgrobimų ir užkariavimų.
Taip likusiam pasauliui sakoma: žinote, mes jus visiškai užgrobėme, bet jūs neturite pasirinkimo – jūsų pinigai arba jūsų gyvybė. „Jei mums paklusite, galėsime jus išmaitinti“. Mes jus įkalinome spąstuose. O Rokfelerių imperija naudojasi visais įmanomais šio chaoso pasaulio rinkose privalumais – ne tik tam, kad gautų didžiulius pelnus akcijų rinkose, bet ir visame spektre savo įvairių gynybos, maisto, energetikos, kasybos ir energetikos pramonės įmonių. Kol visa tai vyksta, jie nuolatos stumia „Ledo devyneto“ žaidimo planą, diegdami skaitmeninės valiutos sistemą.
Pati piramidės viršūnė
BlackRock – Rockefellerio grupei priklausanti bendrovė nori pasinaudoti karu Ukrainoje, kad įvestų skaitmeninę valiutą. Bendrovės „BlackRock“ generalinis direktorius Laris Finkas (Larry Fink) mano, kad karas Ukrainoje ir su juo susiję įvykiai gali būti panaudoti siekiant paspartinti centrinių bankų kontroliuojamų skaitmeninių pinigų diegimą. Kartu su kitomis dviem Rokfelerių grupės bendrovėmis – „Vanguard“ ir „State Street“ – „Blackrock“ laikoma viena iš „didžiojo trejeto“ indekso fondų valdytojų, kurie dominuoja korporacijų Amerikoje ir galiausiai pasaulyje.
Iki 2020 m. lapkričio mėn. „didysis trejetas“ kartu valdė 15 trilijonų JAV dolerių vertės turtą, kuris prilygsta daugiau nei trims ketvirtadaliams JAV ekonomikos dydžio, ir kartu jie buvo didžiausi 88 % „S&P 500“ bendrovių savininkai. Iki 2021 m. sausio „didysis trejetas“ valdė beveik 18 trilijonų JAV dolerių turto. Planetą valdo tik Dvi bendrovės – „Vanguard“ ir „BlackRock“, o 1 proc. turtingiausių pasaulio žmonių priklauso 82 proc. pasaulio turto.
Dabar, ketvirtadienį, kovo 24 d., akcininkams išsiųstame laiške Larry Fink rašė, kad centrinių bankų kontroliuojamų skaitmeninių pinigų įsitvirtinimas gali pasirodyti kaip vienas iš karo, kuris šiuo metu iš esmės yra nepastebimas, rezultatų. Prasidėjus karui, JAV ir jų sąjungininkai į subjektų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą įtraukė Rusijos centrinį banką, todėl tiek Rusijoje, tiek Ukrainoje smarkiai padaugėjo sandorių centralizuotose bitkoinų biržose ir abiejų šalių valiutomis.
Artėjantis dyzelino trūkumas
Tikrovė tokia, kad būtent Vakarų sankcijos yra dabartinės pasaulinės infliacijos krizės priežastis. Daugelis nepastebi, kad jos vis labiau veikia Vakarų šalių, ypač ES ir JAV, ekonomiką. Atidžiau pažvelgus į pasaulinės dyzelino pasiūlos būklę, kyla nerimas.
Tačiau Vakarų sankcijų planuotojai iš JAV iždo ir ES puikiai žino, ką daro. Ir tai blogai nuteikia pasaulio ekonomiką.
Nors dauguma iš mūsų retai galvoja apie dyzeliną kaip apie ką nors kita nei apie teršėją, iš tikrųjų jis yra būtinas visai pasaulio ekonomikai taip, kaip nedaugelis energijos šaltinių, yra aiškus ryšys tarp dyzelino ir BVP, nes beveik viskas, kas įvežama į gamyklą ir išvežama iš jos, vyksta naudojant dyzeliną.“
Beveik pirmąją Rusijos karinių pajėgų veiksmų Ukrainoje dieną dvi didžiausios pasaulio naftos bendrovės BP ir Shell (abi Didžiosios Britanijos) sustabdė dyzelino tiekimą į Vokietiją, teigdamos, kad baiminasi tiekimo trūkumo. Prieš karą Ukrainoje Rusija tiekė apie 60-70 proc. viso ES dyzelino.
2020 m. Rusija buvo antra pagal dydį dyzelino eksportuotoja pasaulyje po JAV, kasdien pristatydama daugiau kaip 1 mln. barelių. Didžioji jo dalis, apie 70 %, keliavo į ES ir Turkiją. Didžiausia importuotoja buvo Prancūzija, po jos – Vokietija ir Jungtinė Karalystė. Vakaruose dyzeliną naudoja apie 76 % visų kelių transporto priemonių – automobilių ir sunkvežimių.
Ukrainos krizės pradžioje pasaulinės dyzelino atsargos jau buvo mažiausios nuo 2008 m., nes dėl kova dėl naftos ir dujų gavybos blokados padarė didelę žalą paklausos ir pasiūlos situacijai. Dabar susiklostė sąlygos precedento neturinčiai dyzelino krizei. Pasekmės pasaulio ekonomikai bus stulbinamos.
Dėl didesnio efektyvumo ir didesnės ridos, tenkančios vienam galonui, dyzelinu varomi beveik visų krovininių sunkvežimių varikliai. Juo varoma didžioji dalis visos žemės ūkio technikos – nuo traktorių iki derliaus nuėmimo mašinų.
Jis plačiai naudojamas ES, beveik 50 proc. automobilių degalų, nes jo degalų naudojimo efektyvumas daug didesnis nei benzininių variklių. Jis naudojamas daugumoje sunkiųjų kasybos mašinų, pvz., „Caterpillar“ žemės kasimo mašinose. Jis naudojamas statybų įrangoje.
Dyzeliniai varikliai pakeitė garo variklius visuose neelektrifikuotuose pasaulio geležinkeliuose, ypač krovininiuose traukiniuose. Dyzelinas naudojamas kai kuriose elektros energijos gamybos ir daugumoje visų sunkiųjų karinių transporto priemonių.
Todėl laikinas ar ilgalaikis dyzelinių degalų trūkumas pasaulyje yra katastrofiškas įvykis. Prekės negali būti gabenamos iš konteinerių uostų į vidaus paskirties vietas.
Be dyzelinių degalų sunkvežimiai negali pristatyti maisto produktų į prekybos centrus ar ko nors kito. Visa tiekimo grandinė įšaldoma. Be to, nėra galimybės pakeisti benziną dyzeliniame variklyje nesugadinant variklio. Nuo 2021 m. sausio mėn. iki 2022 m. sausio mėn. dyzelinių degalų kainos ES išaugo beveik dvigubai, ir tai prieš sankcijas Ukrainai.
Priežastys buvo kelios, tačiau pagrindinė – sparčiai kylanti žalios naftos kaina ir tiekimo sutrikimai dėl pasaulinių koridorių blokavimo ir vėliau atnaujintų pasaulinės prekybos srautų.
Dar daugiau problemų kilo dėl to, kad kovo pradžioje Kinijos centrinė vyriausybė, siekdama „užtikrinti energetinį saugumą“ Vakarų sankcijų Rusijai akivaizdoje, uždraudė eksportuoti dyzelinį kurą.
Ne ką geresnė padėtis ir JAV. Jei padėtis nepasikeis iš esmės, pasaulinė dyzelino krizė smarkiai paveiks visų rūšių sunkvežimių ir automobilių transportą, ūkininkavimą, kasybą ir pan. Tai bus katastrofa jau ir taip žlungančiai pasaulio ekonomikai. Tikroji pramoninė tarpusavyje susijusi pasaulio ekonomika nėra panaši į lego žaislų žaidimą. Ji yra labai sudėtinga ir tiksliai sureguliuota. Šis derinimas sistemingai naikinamas, ir visi įrodymai rodo, kad tai daroma sąmoningai.
Sveiki atvykę į Rokfelerio Didžiojo atstatymo eugenikos darbotvarkę.
Ar pasaulinė maisto sistema netrukus žlugs?
Pagrindinis Pasaulio banko (Rokfelerio padalinio) tikslas – neleisti kitoms šalims pačioms auginti maisto. Tai pagrindinė direktyva, ir tai yra dalis to kampo, į kurį jie jas įvarė ir dėl kurio šią vasarą pasaulyje kils toks badas.
Na, o kaip sakė prezidentai Putinas ir Lavrovas, kovos Ukrainoje iš tikrųjų vyksta visai ne dėl Ukrainos. Tai kova dėl to, kokia bus pasaulio forma ir ar pasaulis bus vienpolis, ar, kaip dabar atrodo, daugiapolis. Taigi Amerikos karas Ukrainoje iš tikrųjų yra karas prieš Vokietiją. Rusija nėra priešas. Vokietija ir Europa yra priešas, ir Jungtinės Valstijos tai labai aiškiai parodė.
Tai karas, kuriuo siekiama užrakinti mūsų sąjungininkus, kad jie negalėtų prekiauti su Rusija. Jie negali pirkti rusiškos naftos. Jie turi būti priklausomi nuo amerikietiškos naftos, už kurią turės mokėti tris ar keturis kartus brangiau. Jos turės būti priklausomos nuo amerikietiškų suskystintų gamtinių dujų trąšoms. Jei jie nepirks amerikietiškų dujų trąšoms, o mes jiems neleisime pirkti iš Rusijos, jie negalės tręšti žemės, o be trąšų derlius sumažės apie 50 %.
Taigi, šio karo padarinys – NATO šalių priklausomybė nuo Jungtinių Valstijų, nes pastaruosius kelerius metus Jungtinės Valstijos labai baiminasi, kad, Amerikai deindustrializuojantis, šios šalys žvalgosi į augančią pasaulio dalį – Kiniją, Centrinę Aziją, Rusiją, Pietų Aziją.
Ir Jungtinės Valstijos baiminosi prarasti savo satelitų kontrolę, daugiausia NATO, taip pat Pietų Amerikoje. Todėl jos taikė sankcijas ir blokavo jų galimybes pirkti ne JAV energiją. Blokavo jų galimybę pirkti ne JAV maisto produktus, blokavo jų galimybę investuoti į Kiniją, Rusiją ar Euraziją arba panaudoti jų perteklių klestėjimui, investuojant į Kiniją, Rusiją ar Euraziją.
Taigi, iš esmės tai yra Amerikos karas, kuriuo siekiama užblokuoti savo sąjungininkus. Trąšų bendrovės Vokietijoje jau užsidarė, nes sako, kad be rusiškų dujų mes gaminame trąšas iš dujų, o jei negalėsime gauti rusiškų dujų, negalėsime gaminti trąšų, kad. Taigi, pasaulinės trąšų kainos smarkiai kyla.
Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja. Dabar, kai dėl sankcijų grūdų eksportas blokuojamas, kyla klausimas, ką darys Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai, kurie buvo labai priklausomi nuo Rusijos grūdų eksporto? Jų maisto kainos smarkiai pakils. Svarbu pažymėti, kad dėl Rusijos taikomų atsakomųjų sankcijų trąšų tiekimas į didžiąją pasaulio dalį buvo nutrauktas, todėl visur greičiausiai kils maisto krizė.
Dar blogiau yra tai, kad daugumos azoto ir (arba) trąšų produktų gamybos procesui reikalingos gamtinės dujos… todėl pastaruoju metu Europoje rekordiškai išaugusios NatGas kainos tik dar labiau padidins trąšų kainą dėl bet kokio sustabdymo iš Rusijos. „O kadangi kviečių kainos jau pasiekė visų laikų aukštumas, netrukus prasidės tikras pragaras ne tik tarp maisto gamintojų, bet ir jūsų vietinėje maisto prekių parduotuvėje, kai tik vartotojai supras, kad maisto kainos padvigubės, patrigubės ir dar daugiau.
Tai, švelniai tariant, rimta situacija. Daugelis žmonių, jei ne dauguma, nesuvokia, kad dėl visko globalizacijos atsirado tarpusavio priklausomybė, dėl kurios, jei viena detalė iškrenta iš savo vietos, sugriūva viskas.
Kelios Rytų Europos šalys kartu su Rusija tiekia didžiąją dalį grūdų, energijos ir trąšų, kurių reikia likusiam pasauliui, kad jis išgyventų. O šis naujausias „šokis“ Ukrainoje iš esmės nutraukia visų šių dalykų tiekimo grandinę.
Dvejus metus maras, paskui karas, o už kampo – badas, maras – COVID-19, o karas ir badas – tai, su kuo dabar susiduriame dėl Rusijos ir Ukrainos nesėkmės… – – Tarsi jie vadovautųsi kažkokiu scenarijumi. Tokie nepaprasti Rokfelerių imperijos žingsniai rodo Deivido jaunesniojo ir jo sąjungininkų desperaciją.
Jų desperacija kilo dėl to, kad Amerika patiria nepagydomą nuosmukį. Kad išlaikytų pasaulinę valdžią, šie valdžios išprotėję valdovai padarys bet ką. Tokia mintis juos aplanko kiekvieną naktį ir rytą: „Verčiau sunaikinsiu pasaulį, negu prarasiu savo imperiją“. Šį Deivido jaunesniojo ir Rotšildų mąstymą mes matome visame pasaulyje maisto ir energetikos srityse – į abi šias sritis šeima sutelkė dėmesį per pastarąjį šimtmetį.
Tiesioginis sabotažas
Pradeda atrodyti, kad abi šeimos sąmoningai imasi veiksmų, kad užtikrintų artėjančią pasaulinę maisto krizę. Kiekviena priemonė, kurią Bideno administracijos strategai imasi „suvaldyti energijos infliaciją“, kenkia gamtinių dujų, naftos ir anglių pasiūlai arba išpučia jų kainą pasaulio ekonomikai.
Tai daro didžiulį poveikį trąšų kainoms ir maisto produktų gamybai. Tai prasidėjo gerokai anksčiau nei Ukraina. Dabar plinta pranešimai, kad Bideno žmonės įsikišo siekdami blokuoti krovininių geležinkelių transportą trąšomis pačiu kritiškiausiu pavasario sėjai metu. Šį rudenį poveikis bus sprogstamas.
Prasidėjus lemiamam JAV pavasario sėjos laikui, „CF Industries“ iš Deerfildo (Ilinojaus valstija), didžiausia JAV azoto trąšų, taip pat gyvybiškai svarbaus dyzelinių variklių priedo tiekėja, išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigiama, kad „2022 m. balandžio 8 d., penktadienį, „Union Pacific“ be išankstinio įspėjimo informavo „CF Industries“, kad įpareigoja tam tikrus krovinių siuntėjus nedelsiant sumažinti privačių vagonų kiekį savo geležinkelyje.
Union Pacific yra viena iš keturių didžiųjų geležinkelio bendrovių, kurios kartu perveža apie 80 % visų JAV žemės ūkio krovinių geležinkeliu. CF kompanijos generalinis direktorius Tony Willas pareiškė: „Šių Union Pacific veiksmų laikas ūkininkams negali būti netinkamesnis.
Dėl šių vežimo apribojimų ne tik vėluos trąšos, bet ir papildomos trąšos, reikalingos pavasariniam tręšimui, gali apskritai nepasiekti ūkininkų. Taikydama šį savavališką apribojimą tik keletui siuntėjų, „Union Pacific“ kelia pavojų ūkininkų derliui ir didina maisto produktų kainas vartotojams.“
CF Industries pažymėjo, kad jie yra viena iš trisdešimties bendrovių, kurioms taikoma griežta priemonė, kuri yra neterminuota. Ji gabena krovinius „Union Pacific“ geležinkelio linijomis į pagrindines žemės ūkio valstijas, įskaitant Ajovą, Ilinojų, Kanzasą, Nebraską, Teksasą ir Kaliforniją. Draudimas bus taikomas azoto trąšoms, tokioms kaip karbamidas ir karbamido amonio nitratas (UAN), taip pat dyzelinių variklių išmetamajam skysčiui DEF (Europoje vadinamam AdBlue).
DEF yra išmetamųjų teršalų kontrolės produktas, kurio šiandien reikalaujama dyzeliniuose sunkvežimiuose. Be jo varikliai negali veikti. Jis gaminamas iš karbamido. „CF Industries“ yra didžiausia karbamido, KAN ir DEF gamintoja Šiaurės Amerikoje, o jos Donaldsonvilio kompleksas yra didžiausia šių produktų gamybos įmonė Šiaurės Amerikoje.
Tik sparčiai kylančios maisto, energijos ir kitų prekių kainos yra ne Rusijos veiksmų, o Vašingtono žaliosios energetikos sprendimų atsisakyti naftos ir dujų rezultatas. Energijos kainų infliacija artimiausiais mėnesiais taip pat bus gerokai didesnė dėl JAV ir ES ekonominių sankcijų Rusijos naftos ir, tikėtina, dujų eksportui.
Tačiau svarbiausia yra tai, kad kiekvienas JAV žemės ūkio paskirties žemės akras, skirtas kukurūzams biokurui auginti, pašalina šią maisto produkciją iš maisto grandinės, kad ją būtų galima sudeginti kaip kurą. Nuo 2007 m., kai buvo priimtas JAV Atsinaujinančiųjų degalų standartų įstatymas, kuriuo buvo nustatyti kasmet didėjantys etanolio kuro mišiniams skirtų kukurūzų gamybos rodikliai, biodegalai užėmė didžiulę dalį visų kukurūzų plotų – 2015 m. daugiau kaip 40 proc. Šis įstatyme numatytas perėjimas prie kukurūzų deginimo kurui prisidėjo prie didelės maisto kainų infliacijos gerokai anksčiau, nei prasidėjo kovidinė infliacijos krizė.
JAV yra didžiausia pasaulyje kukurūzų augintoja ir eksportuotoja. Dabar, kai trąšų kainos yra astronominės, o trąšų gabenimas geležinkeliais blokuojamas, kaip pranešama, Baltųjų rūmų įsakymais, įpareigoti gerokai padidinti kukurūzų etanolio, skirto degalams, kiekį, kukurūzų kainos šoktels per stogą. Vašingtonas tai puikiai žino. Tai daroma sąmoningai.
Pasaulyje situaciją smarkiai apsunkina JAV Žemės ūkio departamento (USDA) reikalavimai vištų augintojams išnaikinti milijonus viščiukų, neva dėl paukščių gripo infekcijos požymių. H5N1 paukščių gripo „virusas“ 2015 m. buvo atskleistas kaip visiška apgaulė. Testai, kuriuos dabar naudoja JAV vyriausybės inspektoriai paukščių gripui nustatyti, yra tie patys nepatikimi PGR testai, naudojami žmonių KOVID. Dėl to testas yra bevertis. Vien JAV buvo paskersta mažiausiai 23 mln. vištų ir kalakutų, dar dešimtys milijonų visame pasaulyje.
Dėl to nuo lapkričio mėn. kiaušinių kainos smarkiai išaugo apie 300 %, o Amerikos vartotojai neteko vištienos baltymų šaltinių tuo metu, kai bendra pragyvenimo išlaidų infliacija pasiekė 40 metų aukštumas.
Dar blogiau, kad Kalifornija ir Oregonas vėl skelbia ekstremalią situaciją dėl daugiametės sausros ir smarkiai mažina drėkinimo vandens kiekį Kalifornijos ūkininkams, kurie gamina didžiąją dalį JAV šviežių daržovių ir vaisių.
Nuo to laiko ši sausra apėmė didžiąją dalį žemės ūkio paskirties žemės į vakarus nuo Misisipės upės, t. y. didžiąją dalį JAV žemės ūkio paskirties žemės. JAV maisto saugumui iškilo kaip niekad didelė grėsmė, o Vašingtonas daro viską, kad poveikis piliečiams būtų dar didesnis.
Kokiu tikslu? Kad sumažėtų maisto prieinamumas ir imperijai būtų lengviau užversti žmoniją elektroninėje kalėjimo stovykloje.
Kokiu tikslu? Kai žmogui įrengiami biometriniai duomenys ir skaitmeninis pasas, jis iš laisvo žmogaus tampa vergu. Kitas žingsnis – „įšaldyti“ arba „pavogti“ jų pinigus.
Kokiu tikslu? Norint išgelbėti bankų sektorių nuo bankroto. Būtent nuo to ir prasidėjo „Covid“ apgaulė. Ir žmonės tapo avimis.
Neseniai JAV prezidentas J. Baidenas, nepateikdamas išsamesnių komentarų, pastebėjo, kad maisto trūkumas JAV „bus tikras“. Jo administracija taip pat kurčia ūkininkų organizacijų prašymams leisti apdirbti apie 4 mln. hektarų žemės ūkio paskirties žemės, kurios liepta nedirbti „aplinkosaugos sumetimais“.
Tačiau tai ne vienintelė pasaulio dalis, kurioje kyla maisto krizė.
Pasaulinė nelaimė
Šie sąmoningi Vašingtono veiksmai vyksta tuo metu, kai pasaulinė maisto katastrofų serija sukuria blogiausią maisto tiekimo padėtį per pastaruosius dešimtmečius, galbūt nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja. Ir dabar, kai grūdų eksportą blokuoja sankcijos, kyla klausimas, ką darys Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai, kurie labai priklausė nuo Rusijos grūdų eksporto? Jų maisto kainos smarkiai pakils.
ES, kuri yra labai priklausoma nuo Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos dėl pašarinių grūdų, trąšų ir energijos, dėl sankcijų smarkiai padidėja kovidų sukeltas maisto trūkumas. ES naudojasi savo kvaila Žaliąja darbotvarke kaip pretekstu uždrausti Italijos vyriausybei nepaisyti ES taisyklių, kuriomis ribojama valstybės pagalba ūkininkams.
Vokietijoje naujasis Žaliųjų partijos žemės ūkio ministras Cemas Özdemiras, norintis palaipsniui atsisakyti tradicinės žemdirbystės neva dėl jos išmetamų „šiltnamio efektą sukeliančių dujų“, šaltai atsakė ūkininkams, norintiems auginti daugiau maisto. ES susiduria su daugeliu tų pačių pražūtingų grėsmių maisto saugumui kaip ir JAV ir dar didesne priklausomybe nuo Rusijos energijos, kuriai ES netrukus paskelbs savižudiškas sankcijas.
Vokietijoje jau uždaromos trąšų bendrovės, nes sakoma, kad be rusiškų dujų mes gaminame trąšas iš dujų, o jei negalėsime gauti rusiškų dujų, negalėsime gaminti trąšų, kad. Taigi, pasaulinės trąšų kainos smarkiai kyla.
Didžiausios maisto produktų gamintojos Pietų Amerikos šalys, ypač Argentina ir Paragvajus, išgyvena didžiulę sausrą, kurią lėmė periodiškai pasitaikanti La Ninjos (La Niña) anomalija Ramiajame vandenyne, dėl kurios nukentėjo šių šalių pasėliai. Sankcijos Baltarusijai ir Rusijai dėl trąšų kelia grėsmę Brazilijos pasėliams, o tai dar labiau apsunkina vandenynų transporto kliūtys.
Kinija ką tik paskelbė, kad dėl didelių liūčių 2021 m. šių metų žieminių kviečių derlius gali būti blogiausias per visą šalies istoriją. Be to, KKP ėmėsi griežtų priemonių, kad priverstų ūkininkus plėsti žemdirbystę ne žemės ūkio paskirties žemėse, tačiau pranešama, kad jų poveikis nedidelis. Kinijos stebėtojo Eriko Mertzo (Erik Mertz) pranešime rašoma: „Kinijos Dzilino, Heilongdziango ir Liaoningo provincijose pareigūnai pranešė, kad kas trečias ūkininkas neturi pakankamai sėklų ir trąšų atsargų, kad galėtų pradėti sėti optimaliu pavasario laikotarpiu… Pasak šaltinių šiose vietovėse, jie įstrigę laukdami sėklų ir trąšų, kurios buvo importuotos į Kiniją iš užsienio ir kurios įstrigo krovininiuose laivuose, stovinčiuose prie Šanchajaus krantų.“
Šanchajuje, didžiausiame pasaulyje konteinerių uoste, jau daugiau kaip keturias savaites galioja keistas „nulinės dangos“ visiškas karantinas, kurio pabaigos nematyti. Beviltiškai stengdamiesi, kad KKP „įsakytų“ didinti maisto gamybą, vietiniai KK pareigūnai visoje Kinijoje pradėjo krepšinio aikšteles ir net kelius paversti dirbama žeme. Dėl susidariusios maisto situacijos Kinijoje šalis priversta daug daugiau importuoti tuo metu, kai pasauliniu mastu trūksta maisto produktų, todėl pasaulinės grūdų ir maisto kainos dar labiau kyla.
Didelį poveikį Afrikai taip pat daro JAV įvestos sankcijos ir karas, dėl kurių baigiasi maisto produktų ir trąšų eksportas iš Rusijos ir Ukrainos. Trisdešimt penkios Afrikos šalys gauna maisto produktų iš Rusijos ir Ukrainos. Dvidešimt dvi Afrikos šalys iš ten importuoja trąšas. Kylant kainoms ir krentant pasiūlai labai trūksta alternatyvų. Prognozuojamas badas.
JT Pasaulio maisto programos vykdomasis direktorius Deividas M. Beaslis (David M. Beasley), kalbėdamas apie pasaulines maisto perspektyvas, neseniai pareiškė: „Nuo Antrojo pasaulinio karo laikų nėra buvę net panašaus precedento.“
Pažymėtina, kad būtent J. Bideno Iždo departamentas sudarė išsamiausių ekonominių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai sąrašą, spausdamas paklusnią ES paklusniai laikytis sankcijų, kurių poveikis pasauliniam grūdų, trąšų, energijos tiekimui ir kainoms buvo visiškai nuspėjamas. Iš esmės tai buvo sankcijos JAV ir pasaulio ekonomikai.
Tai tik naujausi tyčinio JAV vyriausybės sabotažo maisto grandinėje pavyzdžiai, kaip Bideno žaliosios darbotvarkės, Davoso WEF, Bilo Geitso ir Rokfelerio fondo distopinės Didžiojo persitvarkymo eugenikos darbotvarkės dalis. Tradicinė žemdirbystė visame pasaulyje bus pakeista sintetine laboratorijose užauginta netikra mėsa ir baltymais, gautais iš žiogų ir kirminų, ir visa tai bus daroma dėl tariamos šlovės kontroliuojant pasaulinį klimatą.
Tai tikrai beprotiška.
Pastaruoju metu sprogo arba sudegė keletas labai didelių maisto perdirbimo ir platinimo gamyklų
Kadangi dėl JAV sankcijų ir vyriausybės per pastaruosius dvejus metus nualintos ekonomikos horizonte tvyro netikrumas dėl maisto, yra dar vienas veiksnys, kuris prisideda prie šios problemos. Nuo metų pradžios JAV sprogo arba sudegė kelios labai didelės maisto perdirbimo įmonės.
Šį mėnesį Darfūre, Oregono valstijoje, dėl nežinomų priežasčių liepsnos apėmė daržovių ir riešutų perdirbimo įmonę. Nepriklausomas natūralių, ekologiškų ir genetiškai nemodifikuotų maisto produktų platintojas, kuriame dirbo apie 150 žmonių, sudegė iki pamatų.
Likus savaitei iki gaisro Oregone, didžiulis gaisras nuniokojo mėsos perdirbimo įmonę Konvėjuje, Naujajame Hampšyre. Po 16 valandų degimo kelios ugniagesių komandos galiausiai užgesino gaisrą įmonėje „East Conway Beef and Pork“, tačiau įmonė visiškai sunaikinta.
Tą pačią savaitę Salinase, Kalifornijoje, dėl didžiulio gaisro „Taylor Farms“ perdirbimo įmonėje buvo evakuoti gyventojai, nes ji degė daugiau kaip 17 valandų. Taylor Farms“ yra didelė žemės ūkio bendrovė, perdirbanti ir tiekianti daugelį maisto prekių parduotuvėse matomų salotų rinkinių. Šio gaisro priežastis šiuo metu tiriama.
Faktas tas, kad nuo praėjusių metų maisto perdirbimo ir platinimo centruose įvyko daugiau nei tuzinas tokių gaisrų ir sprogimų. Tačiau pagrindinė šių gaisrų priežastis – padegimai.
Dar daugiau, gaisrai maisto perdirbimo įmonėse nėra tokie dažni ir kyla kur kas rečiau. Teigti, kad visi šie incidentai yra susiję, būtų gryna spekuliacija.
Tačiau atsižvelgiant į dabartinę tiekimo grandinės padėtį ir gresiantį maisto trūkumą, pati mintis, kad dėl bet kokios priežasties gali sudegti ypatingos svarbos infrastruktūra, mažų mažiausiai kelia nerimą.
Taigi, kas laimėjo? Trumpas atsakymas – naujoji Rusijos vadovaujama Bretton Woods III ekonomika ir finansų sistema, įskaitant Kiniją ir BRICS šalis.
Kas pralaimi? Vėlgi, trumpas atsakymas – Vakarų ekonomika ir jų finansų sistemos apskritai, ypač Europos.
Nuo pat planavimo etapo JAV diplomatijos strategai artėjantį Trečiąjį pasaulinį karą vertino kaip ekonominių sistemų karą. Kurią pusę pasirinks šalys: savo ekonominius interesus ir socialinę sanglaudą ar paklusnumą vietiniams politiniams lyderiams, kuriuos paskyrė JAV.
Kiek laiko prireiks likusiam pasauliui suprasti, kad vyksta pasaulinis karas, o horizonte – Trečiasis pasaulinis karas, atsižvelgiant į visą šį politinį kišimąsi ir žiniasklaidos propagandą? Tikroji problema ta, kad kol pasaulis supras, kas vyksta, pasaulinis lūžis jau bus leidęs Rusijai, Kinijai ir Eurazijai sukurti tikrą Naująją pasaulio tvarką, kuriai nereikalingos NATO šalys, praradusios pasitikėjimą ir viltį su jomis gauti abipusės ekonominės naudos. Karinio mūšio laukas bus nusėtas ekonominiais lavonais.
Rusija yra didžiausia grūdų eksportuotoja. Ir dabar, kai grūdų eksportą blokuoja sankcijos, kyla klausimas, ką darys Šiaurės Afrika ir Artimieji Rytai, kurie labai priklausė nuo Rusijos grūdų eksporto? Jų maisto kainos smarkiai pakils.
BlackRock“ prezidentas Robas Kapito Teksase sakė, kad „pirmą kartą ši karta eis į parduotuvę ir negalės nusipirkti to, ko nori“; Afrikos ūkininkai šiemet negalės įsigyti trąšų, todėl žemės ūkio produkcija sumažės tiek, kad galėtų išmaitinti 100 milijonų žmonių.
Istoriškai karus laimi tie, kurie turi daugiau maisto produktų ir energijos atsargų, anksčiau – žirgams ir kareiviams maitinti, šiandien – kareiviams maitinti, tankams ir naikintuvams pildyti. Kinija, beje, sukaupė dideles praktiškai visko atsargas. NATO provokacijos tokios ekstremalios, kad Rusija turėjo paskelbti savo branduolinių raketų budėjimo režimą. Tai labai rimtas klausimas. Tačiau JAV į tai nekreipė dėmesio.
BlackRock prezidentas Robas Kapito Teksase sakė: „Pirmą kartą ši karta eis į parduotuvę ir negalės nusipirkti to, ko nori“; Afrikos ūkininkai šiemet negalės įsigyti trąšų, todėl žemės ūkio produkcija sumažės tiek, kad galėtų išmaitinti 100 milijonų žmonių.
Istoriškai karus laimi tie, kurie turi daugiau maisto produktų ir energijos atsargų, anksčiau – žirgams ir kareiviams maitinti, šiandien – kareiviams maitinti, tankams ir naikintuvams pildyti. Kinija, beje, sukaupė dideles praktiškai visko atsargas.
„Strateginiame trikampyje“ – Indijoje, Kinijoje ir Rusijoje – gyvena 38 % pasaulio gyventojų, pagaminama 42 % kviečių ir 66 % plieno. Esmė ta, kad šios šalys gamina prekes, kurias daugelis Vakarų šalių yra perkėlusios į kitas šalis, o tai joms kenkia.
Be to, gamta Rusiją apdovanojo gausiais gamtos ištekliais: nafta, dujomis, auksu, sidabru, platina, geležies rūda, akmens anglimi, deimantais, mediena, gėlu vandeniu, milijonais žemės ūkio paskirties žemės ir dar daug, daug daugiau. Rusijos prekės turi paklausą. Uždrausti joms patekti į pasaulines rinkas reiškia žudyti Vakarų ekonomiką. Tai, ko nepavyko pasiekti Rokfelerių šeimai Covid, pavyks pasiekti sankcijomis Rusijos prekėms. Tai jų viltis. Sėkmės.
Mano šeimoje, tradicinėje verslininkų šeimoje, yra senas posakis: – „jei turime prekių, galime prekiauti“, galioja ir atvirkštinis posakis – „jei neturime prekių, negalime prekiauti“. Vakarai dabar atsidūrė tokioje padėtyje.
Juokingiausia, kad šios dvi šeimos dvejiems metams sustabdė pasaulio ekonomiką, tikėdamosi paspartinti savo planus suvaryti žmoniją į elektroninę kalėjimo stovyklą, pavogti jos pinigus ir sukurti naują pasaulinę vergų valstybę.
Įžūlus Putino žingsnis į Ukrainą sugriovė jų planus ir sukėlė grėsmę pačių imperijų išlikimui. Atrodo, kad protas juos apleido. Besitęsiančios sankcijos ir finansinis karas prieš Rusiją, Kiniją ir Iraną turėjo grįžtamąjį poveikį Vakarams.
Rusija kas savaitę stiprėja, o Vakarai kas savaitę silpnėja. Tai gali pasiekti kritinį tašką – ir pereiti prie branduolinio ginklo.
Facebook komentarai