skip to Main Content
Screen-Shot-2018-10-05-at-10_17_10

Latvija žengė Lietuvai visiškai nesuprantamą žingsnį dėl KGB agentų išviešinimo

 

 

Paskelbta: 2018-10-05 10:21 Autorius: ekspertai.eu

 

Screen Shot 2018 10 05 at 10 17 10

Latvijos parlamentas spalio 4 d. patvirtino įstatymą, kuriuo numatoma dar šiais metais paskelbti KGB dokumentus internete.

Pagal jį ketinama skelbti slaptas kartotekas, kartoteką su neetatinių operatyvinių bendradarbių duomenimis ir KGB darbuotojų telefono knygas su informacija apie etatinius darbuotojus.

Ši medžiaga buvo laikoma buvusiuose Latvijos komunistų partijos Centro Komiteto archyvuose.

Iki kitų metų gegužės 31 d. turi būti paskelbti visi KGB dokumentai.

Totalitarizmo padarinių dokumentavimo centras turės viešinti pašalintų KGB agentų ir rezidentų asmeninių bei darbo bylų registracijos žurnalus, medžiagą apie nepavykusius verbavimus, taip pat KGB operatyvines bylas ir kitus šios organizacijos ir jos pirmtakų dokumentus.

Latvijos nacionalinio saugumo tarnyba – Konstitucijos gynimo biuras – pasisako prieš KGB dokumentų skelbimą internete, nes mano, kad tai gali pakenkti žmonių pasitikėjimui specialiosiomis tarnybomis.

Lietuvoje šis Latvijos politikų žingsnis yra visiškai nesuprantamas. Mūsų valstybėje daugelis KGB’istų yra įslaptinti 100-ui metų.

Teigiama, kad jei būtų sumanyta išslaptinti Lietuvoje ir dabar aktyviai veikiančius KGB’istus, gali kilti grėsmė mūsų valstybės nacionaliniam saugumui.

Pavyzdžiui, jei paaiškėtų, kad konservatorių profesorius Vytatutas Landsbergis yra KGB agentas „Dėdulė“, ar nemažai kitų garsų konservatorių yra KGB agentai, tai galėtų pakirsti Lietuvos žmonių pasitikėjimą savimi, savo valstybe, savo istorija.

Todėl kylant bet kokiems bandymamas paviešinti KGB agentus, didelė dalis Lietuvos politikų stipriai priešinasi, saugodami mūsų šalį nuo neprognozuojamų padarinių, kuriais suinteresuota priešiška valstybė iš Rytų.

Susiję:

D. Grybauskaitė: ilga klasių kova buvo kurstoma, remiantis radiopropaganda, tiekiant maistą ir ginklus iš užsienio

logo bottom

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));