Latviai jau atlieka kratas pas „Latvijas Krajbanka” („Snoro“ dukterinio banko) administratorius Rygoje, D.Grybauskaitė panikoje

grybauskaite-300x350

grybauskaite-300x350

Latviai jau atlieka kratas pas „Snoro“ administratorius Rygoje

 

 grybauskaite

„Snoro“ banko prezidentas Raimundas Baranauskas interviu agentūrai „Regnum“ pranešė, kad Latvijos teisėsauga jau atlieka kratas audito bendrovėje KPMG Baltic Rygoje – tai yra įmonėje, kuri administravo bankrutavusio banko „Snoras“ veiklą.

http://www.delfi.lv/biznes/bnews/ekonomicheskaya-policiya-obyskala-ofis-auditorskoj-kompanii-kpmg-baltics.d?id=47944961

„Mano interviu ‚Lietuvos rytui“ praeitą savaitę smarkiai suderino Lietuvos visuomenę, – sakė R.Baranauskas, – man skambino ir rašė elektroniniu paštu daug mano draugų ir kolegų iš banko. Parašė laiškus į mano seną elektroninio pašto adresą. Visų jų nuomonė viena – tai buvo gaivaus oro gurkšnis. Paprašė manęs kalbėti toliau apie tai, kas ir kodėl Lietuvoje vyksta. Todėl, kad tie, kurie gyvena Lietuvoje, kalbėti apie tai patys bijo, nors žino viską, kas ten darosi.

 

 – O ką jie žino?

 

— Jie žino, kad „Snoras“ apvogtas su Lietuvos valdžios žinia ir priedanga. Ir kad su tokiu dalyku reikia kovoti. Juk tokio dalyku net korupcija nepavadinsi – tai labiau politinė korupcija, susiliejusi su viskuo… manau, kad reikia sugrąžinti tautai teisę kalbėti ir nebijoti. Juk kas ta Lietuva. Pagal statistiką, ji per metus vidutiniškai praranda apie 200 tūkst. žmonių. Ir valdžia net nežino, ką daryti, kad tai sustabdyti. Kam tada kalbėti apie visokias programas, kurių tikslas – pasiekti, kad žmonės grįžtų? Juk išvažiuoja daugiausia jaunimas, kuris čia negali susirasti darbo ir išvažiuoja į užsienį.

 

REGNUM :  Išvakarėse pasirodė informacija, kad Lietuvos kaimynai – latviai pradėjo kratas ir sulaikymus bendrovėje, kuri administravo „Krajbanko“ („Snoro“ dukterinio banko) bankrotą ir likvidavimą? Ar tai gerai jūsų byloje?

 

– Galima tik vieną pasakyti – latviai šaunuoliai. Jie skuba ir bando aplenkti laiką. Jie taip galvoja – štai Latvija gaus Antonovo ieškinį, ir kuriame bus paklausta – kur, pvz., dingo „Air Baltic“ akcijos? Kur dingo tie milijonai? Juk, kiek aš pamenu, „Snoras“ buvo suteikęs šiai aviakompanijai 40 mln. eurų kreditą, įkeičiant 49 proc. įmonės akcijų. Po banko ekspropriacijos niekas net neprisiminė apie šias akcijas ir kredito. Todėl jeigu Latvijos valdžios paklaus – kur tie pinigai ir kreditai, tai ji gali atsakyti, kad štai – kaltieji jau sėdi kalėjime. Kalta laikinoji banko administracija, tai jų ir klauskite. Nenustebsiu, jeigu Latvijoje ką nors iš banko administratorių ir pasodins.

REGNUM : Latvijoje kalbama, kad „Krajbanko“ likvidatoriai gali naikinti banko dokumentus ir įkalčius?

– Nenustebsiu. Ir Lietuvoje, ir Latvijoje yra įrodymų, kad banko aktyvai buvo neteisėtai išvagiami. Kalbant apie Latviją, štai vienas pavyzdys – „Snoras“ nusipirko Rygoje, Dalino gatvėje pastatą „Snorui“. Tarptautiniai turto vertintojai tą pastatą įvertino 34 mln. eurų. Mes jį įsigijoje už 33 mln. eurų. Po bankroto paskelbimo banko laikinasis administratorius pardavė tą turtą už…10 mln. eurų. Pagalvokite, tai tik trečdalis realios turto vertės. Arba dar vienas pastatas Rygoje, Pils gatvėje, 23. Tai pati miesto širdis, pastatas priešais miesto rotušę. Mes jį pirkome už 16 mln. eurų, administratorius pardavė už 6 mln. eurų.

REGNUM : Sakėte Lietuvos žurnalistams, kad taip pat paduosite ieškinį po Antonovo. Kada?

 

– Antonovas prašo iš Lietuvos 557 mln. eurų – tiek jis įvertino savo 68 proc. „Snoro“ akcijų. Aš už savo 25 proc. akcijų paprašysiu atitinkamos kompensacijos. Yra toks tikslas, darbas vyksta. Be to, tretieji asmenys, kurie taip pat nukentėjo nuo Lietuvos valdžios veiksmų, taip pat gali paduoti savo reikalavimus ir prisijungti prie mūsų ieškinių.

 

Buvęs „Snoro” akcininkai aiškina, kad visas banko turtas buvo išvogtas – jeigu aktyvai būtų parduodami sąžiningai, už rinkos kainą, pinigų būtų užtekę visiems indėlininkams, o ne tik tiems, kuriems valstybės draudimas garantavo indėlių iki 100 tūkst  eurų gražinimą

 

„Pavyzdžiui, visus „Snoro” bankomatus pardavė už 73,4 tūkst. eurų, kai jie kainuoja dešimt kartų daugiau, – sakė V.Antonovas, – man gaila Lietuvos”.

 

Baranauskas turi įrodymus, kad banko aktyvai buvo pardavinėjami už 10-30 proc. jų rinkos vertės. Šiuo įrodymai bus pateikti teismui.

 

Primename, kad Lietuva karštligiškai bando išvengti V.Antonovo ieškinio – ji sako, kad jos naudai Rusijos teismas atsisakė dar kartą areštuoti „Snoro” banko turtą Rusijoje, nors tas turtas jau yra areštuotas.

 

„Reikalo esmė ne vien kompensacija, tačiau ir tai, kad gali paaiškėti tiesa apie tai, kas buvo vykdoma su pagrobto banko turtu per paskutinius penkerius metus, – sakė V.Antonovas, – dokumentai rodo, kaip vogė ir iki šiol apvaginėja turtingą banką, kurį pavadino bankrotu. Jeigu jis bankrotas, tai ką jie vis dar pardavinėja penkerius metus?”.

 

Pasak bankininko, kai kurie objektai ir įmonės Rusijoje, priklausę „Snorui”, buvo perduoti valdyti banko laikinojo administratoriaus giminėms, ir tęsė savo veiklą, o pelnas siunčiamas ne į nacionalizuotą banką ir netgi ne į Lietuvą.

 

Po to, kai V.Antonovas kreipėsi į arbitražo teismą, spaudoje pasirodė daug kritinių straipsnių apie banko nacionalizaciją. „Vadinasi, pataikiau į taikinį, kaip visada, gyrėsi bankininkas, – tikrieji aferistai, kad niekas apie jų aferas nesužinotų, pradeda kaltinti kitus, ir tyrėdami administracinių resursų, apkvailinti žmones nėra sudėtinga. Tikiuosi, kad mano vardą reabilituos teismas”.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));