Landsgrybostano beraščių visuomenėje raštingi vis tiek reikalingi: kad ir ginklams skaičiuoti

Landsgrybostano beraščių  visuomenėje raštingi vis tiek reikalingi: kad ir ginklams skaičiuoti

Kristina Sulikienė

Dar neišvyko paskutinis lietuvis iš Lietuvos, nors emigracijos mastai – siaubingi.

EMIGRACIJA IŠ LIETUVOS – SOCIALINĖ

Senokai sociologai (yra tokia specialybė – nors nebelabai girdėta) pastebėję, jog emigracija iš Lietuvos yra ne ekonominė, o socialinė.

Ką reiškia socialinė emigracija? Ogi tai, jog Lietuvos žmonės, pamatę,jog Vakaruose žmogus yra laikomas žmogumi, pasirenka verčiau ten būti juodadarbiais – bet būti gerbiamais valstybės ir ne valstybės įstaigose. Retai kada tave iškeiks Vokietijos ar Suomijos banke, ar vietos savivaldybėje. Veikiau  sutvarkys dokumentus per 1-3 minutes,ir palinkės geros dienos.

Buvau girdėjusi, kaip veikia Suomijoje biurokratija, bet kai susidūriau, tai ėmiau svajoti – kad Lietuvoje bent dešimtadaliu taip veiktų. Ten „vieno langelio principas“- ne kokia sausa teorija, niekad neįgyvendinama, tačiau realybė. Gyventojo registraciją Helsinkyje, pamenu,gavau per  1 minutę ir  20 sekundžių. Nors moku suomiškai, bet Helsinkyje visi kalba ir angliškai. Man davė gyventojo kortelę, ir palinkėjo geros dienos. Iš karto pasimiršo ką tik sumokėti 40 eurų, kuriuos vienas vokietis norėjo apskųsti. O aš atsakiau,kad neskųsiu, nes tvarka yra tvarka. Jie įsivedę gyventojo registraciją,ir reikia gerbti. Gyventojo registracija juk savyje slepia ir migracijos kontrolę, ir antiteroristinius nuostatus. O mainais registruotas gyventojas gauna viešojo transporto nuolaidą – be registracijos jos gauti negali.

Lietuvoje idiotai jau rėks, jog čia sovietinė „propiska“. Gal – bet Vokietijoje yra labai panašiai: be gyvenamosios vietos registracijos negausi net SMS kortelės. Kaip teigė kalbintas japonas, jų šalyje – lygiai tas pats. Taip yra dėl saugumo. Nesvarbu, jog tai nepadeda apsisaugoti nuo teroristų: bent šiose šalyse stengiamasi. O mūsuose kas klesti? Milžiniški kiekiai heroino, ekstazio, ir nevaržoma ginklų prekyba.

LIETUVA – GINKLŲ PREKYBOS TARPINĖ STOTELĖ

Tiesa, ginklais prekiaujame kaip tarpinė stotelė. Mums kažkuri Vakarų šalis parduoda,o mes varome į Ukrainą – kad broliška respublika kuo greičiau išsipyškintų.O gal Ukraina irgi tėra tarpinė stotelė – juk vis teberusena Sirijos konfliktas. Ir jį reikia stimuliuoti. 

Juokai juokais, tačiau ir ginklų prekybos sandoriams raštingi žmonės reikalingi,negi ne? Tačiau su tokia nuostata, kai į LK stengiamasi priimti beveik vien tik idiotus,o “protingų čia mums nereikia“,abejoju, ar šitie galimai idiotai,pildantys rezervą, sugebės tą patį ausinį šaukštą „praplauti“. Juk  finansinėms vagystėms irgi reikalingas intelektas. 

Susidaro įspūdis,jog tam tikra klika  formuojasi iš žmonių,“žinančių kaip“,o visus kitus stengiasi formuoti kaip „patrankų mėsą“, įvilkdami į skambią „rusai puola,jau greitai užpuls su tankais“ mitologemą.

„Dviračio žynios“ turėjo  2 personažus – tai stribą ir partizaną, juos galėjai „durninti“ panašiomis milogemomis. Tiksliau, pirmasis būtų įrodinėjęs, jog amerikonas neateis, o antras būtų rėkęs, jog ateis. O esmė tokia,kad kai amerikonas atėjo 2014 metais, tai net ir sisteminiai laikraščiai laidė juokelius,kad „pagaliau,praėjus 70 metų, amerikonai atėjo“. Juokai juokais,tačiau Vietinės rinktinės vaikinai jų laukė nuoširdžiai. Juk partizaninio karo esmė,jog tu atlieki tam tikras diversines veikas priešo užnugaryje, LAUKDAMAS KARIUOMENĖS. Mūsų visus  partizanų vadus užsienio specialiosios tarnybos tik durnino,ir stebėjo (išsilydydami matyt iš „kaifo“), kaip jie žūsta, nesulaukę pagalbos nei iš oro, nei iš vandens. 

 O Gyventojų genocido ir rezistencijos centras nuo 2014 metų ėmė skleisti naują propagandą, jog amerikonai  niekada nežadėjo ateiti, jog tai yra „pokario partizanų vadų sukurtas mitas, gal iš pervargimo“. Va taip. Vaikinai atgulė bevardžiuose kapuose – o amerikonų būsimą atėjimą,pasirodo,jie…tik išsigalvoję buvo. Tikslią straipsnio metriką turiu, o antraštė idiotiška „Pokario Vakarų pagalbos – partizaninio mito analizė“.Landsgrybei vadovaujant, juk ir SZausio 13-osios nukentėjusieji teisėjo Lemežio paskelbti “priešinęsi teisėtiems jėgos struktūrų veiksmams, todėl patys kalti“. Na, jeigu tas nukentėjusysis – Zigmas Vaišvila.

 Kai istorinių tyrimų centrui vadovauja Landsgrybio draugė inžinierė Burauskaitė, taip ir išeina,kad ir mūsų madamme tėvas ir senelis jau ne nusikaltėliai, o tremtiniai. 

(Priminsiu,jog pirmosios šalies ponios senelis kolaboravo su naciais, todėl buvo nuteistas, o tėvas priklausė NKVD, bei pabėgo iš tarnybos, todėl buvo nuteistas.) Viską galima paversti kaip tik nori. Dar gal Rūta Janutienė bandė aiškintis šias klastotes, bet ir pati nutilo,išėjo sodų ir daržų sodinti. Nes sodų ir daržų temos labiau paklausios, labiau ramina nervus, ir nekelia įtampos su Daukanto aikšte. 

Kai Zigmas Vaišvila viename iš savo įrašų teigia, jog Lietuva yra beviltiška ginklų perpirkimo stotelė-  tai buvo taip pat „nulykinta“ internete. Todėl signataras neišsigalvoja.

 Dar tik prasidėjus “maidaunams“, jau vyko prekyba –  tik nebuvo įvardyta, kas toks perpardavinėja ginklus. Na o tas 2014 09 01 įvykis su Jono Ohmanon „humanitarine siunta“, iš kurios buvo išmesta 4,6 tonos „nehumanitarinės“ medžiagos – viską kaip ir paaiškino visiems Runkeligrybostano gyventojams. Buvo tokia istorija, jog su  Karinių oro pajėgų lėktuvu, kuris tarptautinių skrydžių žurnale buvo registruotas kaip humanitarinis skrydis, bandyta išskraidinti ginkluotę į Donbasą. 

Buvo juokinga ir graudu stebėti, kaip žurnalistė stovėjo su neperšaunama liemene, koviniu šalmu (kokio Lietuvos krašto apsaugos savanoriams tik pavydėti reikėjo – mūsų tai buvo sulūžę, surūdiję, ir siekiantys – neįsivaizduoju,-gal Vietnamo karo laikus – kažkokia kažkieno labdara), rankose laikė ginklo optiką,ir verkė į TV kameras: „Štai,neleista išgabenti šios humanitarinės pagalbos“.

Kalbinti kariai sakė, jog ir šiandien ir netgi specializuotuose daliniuose nėra ginklų optikos,jie siūlė patys nusipirkti,ir atnešti į dalinius.Jiems neleido.O Jonas Ohmanas teigė,jog optiką ir visą kitą ginkluotę jis perka turguje pas babytes. Babytės adresas tik įdomu – Irano turgus, Teheranas ar Džibutis? Kur tas turgus?

LABAI PROTINGA ŠALIES VADOVĖ-BET KAIP BE NUOVOKOS

Grįžtant prie mūsų Atominio Grybo, pažymėtina, jog madamme yra labai raštinga ir protinga.

Bet jeigu pastebėjote jos tragišką stilių (turi tik vieną kostiumą), ir įtrauktus pečius, kietai sučiauptas lūpas – jai vadovauja tie idiotai iš „Naujosios pasaulio tvarkos“ vadovėlių. (Priminsiu – NPT teigia :80proc.idiotų valdys  20proc. protingų.)

Mokslų daktarė (na,gal tik „kandidat nauk“, bet vis tiek…), sportininkė, komjaunuolė, komunistė,ir šiaip,valinga ir ryžtinga asmenybė,dabar nuo ryto iki vakaro užsiima kažkokiomis nesąmonėmis, nes kažkas taip liepia.

Prieš Minsko taikos derybas (2014 m. rugsėjį) ir iki tos Jono Ohmano siuntos likus dienai, ji pareiškė į TV kameras:

“Mes padėsime Ukrainai, ir padėsime karinėmis priemonėmis“.

Pati Ukraina neskelbia jokio karo, vis dar vadina ATO, o Lietuva dar 2014 metais pareiškė, jog padės Ukrainai išsišaudyti karinėmis priemonėmis.

Vladimiras Putinas, beje, neneigia,jog tam tikri  jo pajėgumai yra Ukrainoje.

Tik jis atsisakė apie tai kalbėti, nurodydamas:

„O jūs norite pakalbėti apie NATO karines bazes Vokietijoje? NATO raketines bazes? Ką jos ten veikia“ Pakalbam? Ar irgi nenorit? Taip ir aš nenoriu kalbėti šiais klausimais“. Geras politikas yra visų pirma geras diplomatas. Po šio atsakymo žurnalistui ir užkando žadą.

Negalima sakyti, jog paties Putino niekas nevaldo. Bet priešingai, nei mūsų madamme, jis nevaidina, kai fotografuojasi su vaikais. Kaip rašoma tam tikrose knygose, kurias Lietuvoje dar 2014 m. spectarnybos išėmė iš lentynų (netyčia buvau knygyne kratos metu – ir spėjau pavartyti “pavojingas knygas“) – Putinas tariasi su ypatingų gabumų turinčiais vaikais.

Rusijoje yra išvystyta  ypatingai gabių vaikų programa, jie yra skatinami, lavinami, vėliau valdžios atstovai tariasi su jais įvairiais klausimais. Pastebėjote, kad Rusijos sprendimai kartais labai vaikiškai paprasti? Tarkime, kaip tas povandeninis karo laivas, kuris, prasidėjus Sirijos krizei 2013 metais, kaip pastebėjo analitikai,plaukė tokiu greičiu,vėžlio tempu, jog Sirijoje turėjo būti tik po 2 savaičių.

Kaip jūrininkai pasakytų- dreifavimas ramiame vandenyje. Mūsų spaudos priemonės ėjo iš proto “Ką daro Putinas? Kodėl neskuba?? Juk čia jo interesų laukas!“

 Lėta – tai žvalgybinė, budėjimo pozicija. Tokį patarimą galėjo duoti tik labai senas arba labai jaunas žmogus.  Vidutinio amžiaus žmonės esant karo padėčiai reaguoja emocionaliai, nori skubių sprendimų.Senukai arba vaikai visada siūlo ramiai palaukti, kol išsispręs esama situacija. Senukai tai žino iš patirties, o vaikai jaučia. Prezidentas, kuris tariasi su vaikais, nėra vertas pašaipos. O štai mūsiškė tik su jais fotografuojasi, o nesitaria su nieko: nes jau pati nebemąsto. 

D. GRYBAUSKAITĖ BIJO SUSITIKINĖTI SU ŽMONĖMIS, KAD JIE NEPAMATYTŲ JOS BŪKLĖS?

Gal ji bijo susitikinėti su gyventojais, nes jie pamatytų,jog ji nemoka kalbėti be suflerio. Gal pamatytų jos psichikos būklę. O ar žinote konstitucinę nuostatą,jog Prezidentas, kuriam pavažiavusi psichika – nebeturi teisės eiti šių pareigų? Gal Bado akcijos dalyviai išsiaiškins pirmosios ponios būklę,ir praneš visuomenei. Nes nuo visuomenės jos būklė slepiama. Italai pernai labai žiauriai pajuokavo,ir pavadino ją mirusia. Lietuviai nesuprato, jog tai labai stipri užuomina. Gal supras. 

Dalia Grybauskaitė,tiesa, bandė sekti Putino pavyzdžiu. Ji ieškojo per tam tikras anketas gabių žmonių (apie mano vaikystės draugus, dirbančius jos patarėjais, jau rašiau), susirinko juos  į komandą. Na ir kas? Buvo laikas, kai ji visiškai jautėsi bejėge, ir pasirodo,konsultavosi pas mane.

Giedrutė iš KK pastoviai klausdavo „išaiškink tą, išaiškink aną“. Turėjau išaiškinti, kad Prezidentas yra valstybės vadovas. Niekas Lietuvoje to nežinojo, teko man istorinė našta išaiškinti šį paprastą- bet konstitucinį –  dalyką.

 (Apie tai, kad Grybauskaitę neva konsultuoja Gorienė,rašė R.Janutienė savo „Raudonojoje Dalioje“. Ji manė,jog tai apgailėtina.Tačiau tikrai ne apgailėtina,kad svarbiais klausimais Grybauskaitė,nebeturėdama su kuo pasitarti, ne kartą kreipėsi  į mane,tik aš nesupratau,kas čia toks teiraujasi, maniau, kad koks patarėjo- patarėjo „šestiorkė“.) Po mano  išaiškinimo madamme sustiprėjo ir tai mano klaida. Nors aš gerbiu ir myliu Konstituciją,ir mane erzino jos iškraipymas, kai kažkurie KT teisėjai paprašyti Landsbergio, buvo išaiškinę,jog „valstybės vadovas tai Seimas“. Niekur nei pasaulyje to nėra, nei mūsų Konstitucijoje – atsiverskite ir pamatysite. Seimas įstatymų leidyba,o vadovas – Prezidentas. Jie tik lygiaverčiai, bet išlaiko balansą. Seimas irgi gali kviesti ant kilimo Prezidentą,tačiau to nedaro. Kad ir dėl teisėjų savivalės – prezidentas turi pasiaiškinti, kodėl jo paskirti teisėjai negerbia Konstitucijos, nesilaiko įstatymų. Ar Prezidentė nemoka jų atrinkti? Šitais klausimais ji privalo prisiimti atsakomybę.  Nėra taip, kad ji gali su niekuo nebendrauti. Bet nebendravimas yra klasikinė KGB taktika ir metodika,prabandyta ir veikianti. Bado akcijos dalyviai tad bandys  prabudinti Dalią Grybauskaitę,kad ji suvoktų,jog yra gyva ir ji nemirė, gali bendrauti su žmonėmis. Ne tik gali, bet ir privalo. Kartais tokiam apsisapnavusiam ligoniui padeda atsibusti tiesiog paprasčiausi įkyrūs žmonės, kaip ta įkyri našlė iš Biblijos. 

 Šaunuoliai bado akcijos dalyviai Dalios Grybauskaitės susireikšminimą,jog ji yra valstybės vadovas (tačiau  žodžių iš Konstitucijos neišmesime –ten taip ir parašyta, o ne Konstitucinio Teismo dvasioms spręsti!!)  – panaudos prieš ją pačią.

Valstybės vadovas esi – spręsk valstybinius klausimus. Nustok slėptis po tuo idiotišku švarku, susagstytu iki kaklo.

AURELIJUS VERYGA – TARSI BERAŠTIS D. GRYBAUSKAITĖS ĮRANKIS, TURINTIS ĮVESTI VISUOTINĮ ASMENŲ SEKIMĄ

Bado akcijos organizatoriai teigia,jog D. Grybauskaitė nepriima žmonių. Kaip tai neprima? Priėmė politinį nieką Gabrielių Landsbergį, Liną Kukuraitį (visiškas socialinis – politinis niekas, net nekontroliuoja pinigų plovimo schemų savo paties ministrijoje. Geras ministras turėtų pats dalyvauti, plaunant (atsiprašau – skirstant) pinigus). Štai Aurelijus Veryga irgi seka Grybauskaitės pavyzdžiu. Neturi laiko visuomeninėms organizacijoms, pacientų, neįgaliųjų teisių gynėjams, bet turi laiko Minedui.

Debilizmas, durnumas,neraštingumas – kolonijinėje trečiojo pasaulio valstybėje,kokia matoma Vakaruose Lietuva – vis dar „pirmaujanti“ pozicija,visose srityse.

Juk Lino Kukuraičio ministerija irgi skyrė pinigus pralaimėjusioms organizacijoms – kurios parodė mažiausią intelektinį gebėjimą, ir įrašė į rezervą tas, kurios sugeba kažką nuveikti. Na ir kas,kad sugeba kažką nuveikti gėjų lyga – bet ji surinko beveik daugiausiai taškų.

Prie ko čia  „vertybės“, kai matematinė aibė sako, jog vertingesnis didesnis skaičius? Trynė rankomis „patriotai“ – vajei, koks geras ministras (kai nekontroliuoja situacijos! O patarėjai daro, ką nori.)Taip,tas geras ministras mums greitai perkels pabėgėlių iš Manilos ir Tailando – juk ten įsikūrę jo vienuolynai (priklauso jis Assumtion vienuolyno „draugams“ -tretininkams,yra prisiekęs) – o jiems ne pro šalį atsikraustyti po „pabėgėlių“ priedanga – juk katalikai laisvai įrodys,jog nekatalikiškose šalyse yra „persekiojami“.

Neraštingumas, nepotizmas,idiotizmas – trys sąvokos,kurios būdingos valstybės tarnybai.

Ką valstybės tarnyba – jeigu Lietuvoje studentas sargo darbo negaus, jeigu neturi giminaičio toje įstaigoje,kur norėtų padirbėti.

Beje, Aurelijus Veryga yra Seimo vicepirmininkės Rimos Baškienės vyro giminaitis, jos vaikų kažkelintos eilės pusbrolis. Jo nekompetencija ir neraštingumas, ir prasišviečiantis „idiotizmas“ ta graikiška prasme,kd idiotu buvo laikomas žmogus, kuris nedalyvaudavo visuomenės sueigose ir nebalsuosdavo – yra akivaizdūs.Nesvarbu,kad žmogus neaišku kokiais keliais gavęs netgi „profesoriaus“ vardą. Esu mokslo  žmogus,ir žinau,jog daugelis mane “vertinusių“ docentų ir profesorių yra šiek tiek kvailesni už mane. Todėl šiandien Lietuvoje profesoriaus vardas visiškai nereiškia, kad žmogus yra protingas, ir jo  galva veikia logiškai. Tai gali būti draugų ir giminių suteiktas vardas, „po blatu“. Vytautas Lamdsbergis irgi habilituoto daktaro vardą, kaip ir Marija Povilionienė, išplėšė jėga, nes „man priklauso“. Komisijos nariai pasakė tada: „Tokio nepasiruošimo ir žemo lygio nesame matę per visą gyvenimą“. „Na ir kas“,kaip mažas vaikas atsakė Tata“,-„O man IR TAIP PRIKLAUSO“. Su  M. Povilioniene buvo tas pats: pateikė kažkokią  esė, apybraižą,ir pareikalavo habilituoto daktaro vardo. Mokslo taryba suteikti atsisakė. Tačiau Kornelijus Platelis išsigando teismų,skandalų,ir parūpino tą vardą už …esė. Nors už esė galima duoti meno premiją, bet ne mokslinį vardą.   

 Taigi, nors ministras tariamas profesorius, bet jo negebėjimas bendrauti su žmonėmis – prasišviečia. Todėl visiškai neaišku,ar jis moka bendrauti su studentais. Ir tegul nepyksta už graikišką žodį „idiotas“ – moku  senąją graikų kalbą, ir man labai patinka ši sąvoka, kuri labai tinka užsibarikadavusiems kabinete ir savyje politikos žmonėms. 

Veryga  nepriima žmonių,jeigu tai ne Minedas – taigi,nedalyvauja visuomenės sueigose.Žinau,nes gyvenu toje apygardoje,kur jis išrinktas – nė karto nebuvo nei vienoje šventėje. Ateinantį savaitgalį parašytas kaip šv. Roko šventės globėjas Panemunėje – bet lažinuosi,neras laiko apsilankyti. 

Susipažinus su prekybos centrų specifika,aiškėja,jog Veryga su savo „alkoholiu“ ir  „cukrumi“ tik žaidžia dinderį su  slaptosiomis tarnybomis ir bando „prastumti“ visuotinio sekimo pinigus didiesiems prekybos centrams, kurių kai kurių akcininke galimai yra Landsgrybas.

Įdomiai gaunasi: visuotinio sekimo pinigai pramušinėjami iš „antiterorizmo“ ir NATO fondų, o vėliau  sugrįžta per dividentus į tą patį Daukanto dvarą.

Gal mūsų ponia iš karto pasidarytų pervedimą kad ir tiesiai iš biudžeto,ir nereikėtų čia pliekti to dinderio tam vargšui Verygai su tuo alkoholiu ir cukrumi? 

Suprantate, būna labai kvaili nusikaltėliai. Bet būna ir tokie,kur per sudėtingai daro nusikaltimą,todėl irgi lengva matyti,ką turi galvoje.

Taip ir čia – tiek šneka nesąmones apie alkoholio žalą, kad “paprastas“ gyventojas ne tik kad važiuoja geriau pirktis maisto į Lenkiją, o alaus į Latviją, bet ir suvokia, jog po šitu nesąmoningu kalbėjimu slepiasi problema – kad Lietuvos valstybėje visiškai nekontroliuojama narkotikų rinka.

O kur tu kontroliuosi, kad narkotikai, žmonių prekyba ir ginklai  sudaro vieną kartelį.

 

 

Žmonių prekybosiš Lietuvos bylomis jau lūžta užsienio teismai, o neseniai pasieniečiai (šaunuoliai) pagavo ir į Vakarus bandytus parduoti ukrainiečius.

Štai tau nuo liepos pirmosios „laisvas asmenų judėjimas“ su Ukraina. Nauja partija vištų gaudytojų,prostitucių, ir vagių.

Nebereikės lietuviukų pardavinėti – gal mums ir gerai. Tačiau čia vėlgi juodas humoras.

Už dvigubai ar net penkiagubai per „Independence“ permokamas dujas dar ir vaikus Norvegijai tiekiame,kai jų negelbėja nuolat pilnėjantis Linkevičius, ir nieko nesigaudantis savo paties ministerijoje Kukuraitis. 

P.S. Apie alkoholio NAUDĄ gydytojai pacientams kalba tik pašnibždomis: jie neturi teisės siūlyti bokalą alaus nuo aukšto spaudimo (jeigu yra švelnioji hipertenzija), arba  išgerti 100 gramų starkos, netekus artimojo.Tačiau Veryga lai nebūna naivus: vis dar atsiranda gydytojų,kurie ir liaudies medicinos pamokina (apeina vaistų  verslą), bei  patys (tiesa, laisvalaikiu) aiškina žmonėms apie alkoholio NAUDĄ. Dalyvavau vienose laidotuvėse, garsus mikrochirurgas visiems primygtinai siūlė išgerti,ir vadino “čierką“ “vaistais“. „Pravalo galvos  kraujagysles, mašina insulto ir infarkto riziką,patikėkit,mes darbo mažiau turėtume“. 

Sakys Veryga, kalbu nesąmones? Mažas alkoholio kiekis ramina nervus, praplečia kraujagysles, valo jas. Alus mažina spaudimą, gerina virškinimą, kasos darbą. Pietų valstybėse nėra alkoholikų: nes ten gyventojai vartoja vyną ir degtinę mažais kiekiais, ir beveik nuolat. Ir šioje vietoje aš pranašesnė už Verygą,nes esu daug laiko praleidusi Bosnijoje ir Hercegovinoje,o jis, nemanau, kad kur toliau Naisių ir Seimo buvęs. 

Visais atvejais,vengdamas ir alkotaškų – kaukolinio temų, Veryga atrodo tik kaip dar vienas Daukanto dvaro beraštis. O juk Grybostane reikalingi raštingi – kad ir alkoholikams skaičiuoti. Arba skaičiukams, kurie „pagerėjo“, visiems masiškai atakuojant Lenkijos ir Latvijos rinką, skaičiuoti.

Šaltiniai man teigia,jog didžiuliai kiekiai alkoholio yra Lietuvoje tiesiog „perštampuojami“ eksportui į Rytus ir į Vakarus. Šio kiekio lietuviai nei mato, nei išgeria. Veryga labai, net labai nušokęs nuo realybės. Muitinė įmuitina šias prekes, ir jos patenka į „suvestines“. Tačiau tai vieno bendro su  tariamu  „lietuvių alkoholizmu“ deja neturi. Beraščio ir bedalio, kentėjusio nuo alkoholiko-maratonininko tėvo, galimi paistalai, padedantys dar labiau nusivilti Lietuva, ir skatinantys emigraciją.  

 

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));