Landsbergiai pajuto pavojų…

razma

“Už antivalstybines veikas teistiems asmenims turėtų būti uždrausta tapti politinių partijų steigėjais ar jų nariais.” Tai prieš kelias dienas ištarė Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas, konservatorius Jurgis Razma ofcioziniam portalui  TV3.lt. Jo straipsnyje minimas Algirdas Paleckis ar Viačeslavas Titovas, kurie yra tarp besikuriančios partijos “Teisingumo Aušra” steigėjų. Anot konservatoriaus, tai yra pretekstas peržiūrėti politinių partijų įstatymą, nors J. Razma dar muistosi: „Tokie draudimai yra konstituciškai jautrūs ir juos siūlant reikia gerai išsiaiškinti aspektus. Politiškai žiūrint, jeigu sakytume, kad teisiškai yra galima, tokį draudimą tikrai reikėtų numatyti“, – akcentavo J. Razma.

Įsiklausykite: “Politiškai žiūrint, jeigu sakytume, kad teisiškai yra galima…” Gili Lietuvos demokratijos tėvo mintis. Iš pradžių reikia “politiškai pažiūrėti”, o tada pasakyti, kad “teisiškai yra galima”. Savi “teisininkai” viską pasakys. Toliau šis minties gigantas tęsia: “Aš nesu pastebėjęs, kad jie (minėti priešai) yra atsisakę savo buvusios veiklos, už kurią buvo teisti.” Na taip – atgailos klyksmo iš kankinimų kameros nepasigirdo. Tad belieka ją įkurti, nes priešų priviso. Ir dar to minties galiūno minties tąsa: “Kadangi teoriškai jie gali būti išrinkti, mes turime su tuo teisiškai susitvarkyti.“ Jie pavojingi, todėl juos reikia teisiškai sutvarkyti.

  1. Razmai antrina ir Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras – esą bet kuriam iš šių asmenų atsidūrus valdančiojoje koalicijoje, iškiltų grėsmė nacionaliniam saugumui ir Lietuvos nepriklausomybei. O Vytauto Didžiojo universiteto didysis docentas Bernaras Ivanovas, sutikdamas su politikų išsakytais argumentais, taip pat akcentuoja: „ Manyčiau, kad tokiems politiniams idiotams ir žulikams vietos nėra.” Išties, didžioji universiteto didžiojo docento didinga mintis. Ir svarbiausia – argumentuota, faktais grįsta. Tai ne kokios provincialios Sorbonos ar Piterio universiteto docentų skiedalai.

Toliau portalas cituoja LR Konstitucijos 35 straipsnį: “Piliečiams yra laiduojama teisė laisvai vienytis į bendrijas, politines partijas ar asociacijas, jei šių tikslai ir veikla nėra priešingi Konstitucijai ir įstatymams.” Deja, bet ši teisė dar laiduojama. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas portalui patvirtino, kad įstatymai nedraudžia asmenims, atlikusiems bausmę, dalyvauti politinėje veikloje ar steigti partijas. Tačiau jis duoda gerą patarimą – norint grėsmę valstybiniam saugumui keliantiems asmenims uždrausti tai, reiktų įvertinti steigiamos partijos tikslus.

„Atsižvelgiant į turinį, galima partijos iškart neleisti steigti, nes akivaizdžiai iš tos visos veiklos yra net ir nusikalstamos veiklos požymių. Turiu omenyje Kremliaus režimo agresijos neigimą, karo nusikaltimų teisinimą, pritarimą dabartinės Rusijos, Baltarusijos valdžiai, propagandai tam tikra prasme. Manau, kad ir egzistuojanti partijų steigimą reguliuojanti bazė leistų. Manau, kad yra visos prielaidos tokių partijų neleisti steigti apskritai“, – pabrėžė D. Žalimas.

Žodžiu, D. Žalimas mano – ir to jau gana. Jis mano, kad propagandos skleidimas yra pagrindas drausti steigti partiją. Bet propagandos turinio neatskleidžia. Kol kas jis tik mano. Bet kadangi jis manytojas žinomas ir įtakingas, tai «teisininkai » jau dirba.

Belieka sulaukti jų darbo vaisių. Įdomu, kaip jie suraitys savo kazuistiką? Tarkime, už įrašą feisbukę, kad karinę operaciją Ukrainoje išprovokavo NATO plėtra, draus steigti partiją ? Bet tada reikėtų drausti dar ne vieną partiją kitose ES šalyse, nes ir jos panašiai galvoja. Ir jų atstovai nebijo apsilankyti nei Rusijoje, nei Baltarusijoje.

Kai dėl draudimo atskiriems asmenims, tai razmos ir šedbarai turi geros patirties – jie kone 20 metų draudžia Rolandui Paksui kandidatuoti į Prezidentus. Ir beveik tiek pat laiko ignoruoja visokių Europos teismų sprendimus. Nes vietiniai jų «teisininkai » viską paaiškino, kaip jie jų paprašė.

  1. Razma neveltui sunerimo. «Teisingumo Aušra» yra vienintelė tikrai opozicinė jėga šioje šalyje.
Facebook komentarai
});}(jQuery));