Laisvės partijos chebrantai padiskutuos, kaip išsaugoti Cvirkos skverą, pasidalins 42 tūkstančius eurų ir paskelbs tai menu

jaunius

jaunius

Mekomiano šedevras: Laisvės partijos chebrantai padiskutuos tarpusavyje, kaip išsaugoti Cvirkos skverą, pasidalins 42 tūkstančius eurų ir paskelbs tai menu. Viskas, ką jums reikia žinoti apie tai, kur leidžiami kultūrai skirti valdiški pinigai, viename sakinyje

Netikėtai Lietuvos visuomenė išgirdo apie tai, kad Kultūros taryba iš kultūrai skirtų valdiškų pinigų 42 tūkst. eurų rems …diskusijas apie Cvirkos skvero likimą.

Visiems kilo kvailas klausimas: o toms diskusijoms – kokio dydžio krano ir sunkvežimio reikia, kad išgabenti tą babaužį į Grūto parką bei kiek transportavimo kaštų padengs bronzos laužo vertė – reikia kažkokių papildomų lėšų? Tai kad lyg ir ne.

Susirinkai ir padiskutavai – tiesiogiai ar per ZOOMą. Kur čia pinigai tokiais kiekiais?

Nebent visiems diskusijų dalyviams pateikti pusryčius, pietus ir vakarienę su buteliu vyno Telegram restorane ir dar padovanoti atminčiai po verslo klasės notebooką ar naujausio modelio Aifoną-Pro!

Bet kad kitose srityse žmonės lyg tai sugeba diskutuoti be tokių prašmatnybių, kodėl kultūrininikai turėtu būti išimtis?

Įdomu būtu sužinoti – tai iš ko susideda tų diskusijų organizavimo sąmata, kokios ten eilutės? Kaip išsidalina tie 42 tūkstančiai eurų? Gal kas galėtu paviešinti – kartu panagrinėsime?

Tačiau nuostabai nušurmuliavus, į tautą prabilo, kaip supratau, to „kultūrinio projekto” iniciatorius bei organizatorius – tūlas Laisvės partijos veikėjas, Vilniaus taryboje einantis istorinės atminties komisijos pirmininko pareigas, Gediminas Jaunius.

Delfyje jis surašė ilgiausią straipsnį (žr. apačioje), kur Backos Lukašenkos stiliumi išdurnino visus užpavydėjusius jam tų 42 tūkstančių, išvadino juos „surauktasnukiais patriotais” ir atsainiai paaiškino, kad viskas čia gerai: už mažesnį pinigų kiekį jo chebrytė, pardon – kultūros žmonės bei meninykai nesutinka sukti sau galvos, kaip išsaugoti tą Cvirkos monumentą jį kažkiek paturbinus fluxus stiliumi.

Perskaitęs galiu pasakyti ponui Jauniui tik tiek – esate vertas, kad pagal geriausias Ukrainos maidano tradicijas vilniečiai Tamstelę su mėšlinomis šakėmis pakrautu į kokį šiukšlių konteinerį ir iškilmingai išgabentu į artimiausią savartyną.

Nes tokio įžūlumo ir lukašenkinio stiliaus politikieriui tikrai ne vieta demokratinės šalies sostinės savivaldybėje.

Sučiuptas už rankos su tais 42 tūkstančiais jis dar drįsta my.ti visiems į akis ir nekaltomis akutėmis dairytis į dangų:

– Ar čia lietutis ar tik dulksna?

Trumpiau tariant, panašu, jog Gedimino Jauniaus skaistaus veidelio nuotrauka galėtu iliustruoti lietuvių patarlių žodyno straipsnį „Kiaulės akys sarmatos neturi”.

Nes kitų tokių akių ne tik Laisvės partijoje, bet ir visoje Lietuvoje nerasi.

Šaltinis:
————–
Gediminas Jaunius. Pirma išsiraukime balvonus iš smegenų, o tada ir iš skverų!

https://www.delfi.lt/…/gediminas-jaunius-pirma-issiraukime-…

Facebook komentarai
});}(jQuery));