KarolisVenckus

KarolisVenckus

KarolisVenckus

Mano vardas Karolis Venckus, mano mama Neringa yra buvusi Lietuvos teisėja ir Parlamento narė.

 
https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=uWw5kK6rsCY

 

Mano puseserė yra Deimantė, ir man buvo 12, kuomet policija šturmavo mūsų namus, ir ją paėmė.

 

Po to kai mano puseserė buvo paimta, visuominėje kilo neramumai, ir prasidėjo protestai prieš Lietuvos valdžią.

 

Mano mano, kuri 13 metų dirbo teisėja, atsistatydino. Ji įkūrė naują politinę partiją – Drąsos Kelias. Jų tikslai buvo daugiau skaidrumo vyriausybėje, didesnės bausmės už seksualinius nusikaltimus, ir prisiekusiūjų teismuose įsteigimas.

 

Jie gavo 8% balsų, ir mano mama buvo išrinkta į Parlamentą. Netgi buvo kalbos apie jos galimą dalivavimą Prezidento rinkimuose.

 

Bet jie supykdino pagrindines konservatorių ir liberalų partijas Lietuvoje, kurios susitelgė mano mamos imuniteto panaikinimui, kas leido jai pateikti kaltinimus, kurie buvo susija su policijos šturmu.

 

Mes nuolatos gaudovome grasinimus nužudyti, ir netgi buvo pasikėsinimas į mano mamos gyvybę.

 

Mano mama netiki, kad Lietuvos valdžia gali garantuoti mūsų saugumą, todėl 2013 metais mes išvažiavome į Jungtines Valstijas ir pasiprašėme politinio prieglobsčio.

 

Bet Lietuvos prokurorai pradėjo teikti naujus kaltinimai, jai išvykus. Ją kaltino viskuo nuo “mirusiūjų atminties pažeminimo” iki “valstybės himno išniekinimo”. Iš viso ją kaltino 39 nusikaltimais.

 

Lietuvos valdžia paslapčia įtaisė pasiklausimo įrangą mano senelių namuose, ir pateikė kaltinimus tvirkinimu mano močiutei už tai, kad ji nusikeikė mano puseserės akivaizdoje. Mano močiutė prašė šious įrašus paviešinti, bet valdžia atsisakė.

 

Žurnalistai kurie rašė apie byla, mano mamos partijos nariai, jos vieši šalininkai, ir daugelis kitų susilaukė visokių kaltinimų.

 

Mano šeima buvo ir yra aršaus politinio persekiojimo aukos.

 

Mes tikėjomės, kad Jungtinės Valstijos išklausys mano mamos prieglobsčio prašyma, kada mes galėsime pateikti įrodymus ir papasakoti mano šeimos istoriją.

 

Bet Lietuvos valdžią kreipėsi dėl ekstradicijos, ir 2018 metų pradžioje JAV Valstijos Departamentas patvirtino mano mamos ekstradija, be galimybės jos prieglobčio bylai būti išklausytai.

2018 metų vasarį, mano mama prisidavė pareigūnams ir nuo to laiko yra sulaikyta, toliau kovojanti prieš ekstradiciją.

 

JAV teisėjai kurė analizavo mano mamos bylą, išmetė daugumą kaltinimų, ir nurodė, kad Lietuvos prokurorai juos turės pašalinti.

 

Ir nors teisėjai sutiko, kad kaltinimai atrodo politiškai motyvuoti, ekstradicijos sutartis vistiek įpareigoja juos išduoti mano mamą.

 

Lietuvos prokurorai jau nurodė, kad jie planuoja pažeisti ekstradicijos sutartį ir pateikti papildomus kaltinimus mano mamai, kuomet ji bus Lietuvoje.

 

Mano mama kovoja šia kova jau dešimtmetį ir aš bandau jai padėti kuo galiu nuo to laiko kada ji buvo sulaikyta.

 

Aš liudijau prieš JAV Kongresą, Helsinkio Komisijoje, ir padėjau parengti įstatymo projektus kurie leistų nutraukti mano mamos ekstradiciją. But šiuo metu atrodo, kad šie istatymo projektai nespės būti priimti, ir laiku padėti mano mamai. Ji gali būti išduota bet kurie metu.

 

Ko mums reikia šiuo metu tai jūsų dėmesio. Reikia, kad Lietuvos valdžia žinotų, kad visas pasaulis stebi, ir mes vertinsim kai jie elgsis su mano mama.

 

Jeigu norite perskaityti visą istoriją ir sužinoti kaip padėti, apsilankykite FreeNeringa.com ir pasidalinkite šiuo video.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));