„Laisvas laikraštis“ iš prekybos nėra išimtas – prekybininkai išsigando baudų už sutarčių nevykdymą?

„Laisvas laikraštis“ iš prekybos nėra išimtas – prekybininkai išsigando baudų už sutarčių nevykdymą?

 

Po pietų gavau UAB ‚Press Express“ operacijų vadovės Lydos Mikėnienės laišką, kad  „Laisvas laikraštis“ iš prekybos nėra išimtas, nors dar penktadienį iš tos pačios įmonės buvau gavęs pranešimą, kad nuo sausio 1 d. „Laisvas laikraštis“ yra išimamas iš prekybos, nes neva yra pripažintas  neetišku.

Gavau tokio turinio laišką :

 

„Visuomenės informavimo etikos komisija 2018-01-24 sprendimu  Nr. EKS-05/18 UAB „Patikimas verslas“ (juridinio asmens kodas 303121202)  už sistemingus visuomenės informavimo etikos pažeidimus priskyrė profesinės etikos nesilaikančių viešosios informacijos rengėjų ir skleidėjų kategorijai.

 

Prašau pateiti konkrečią informaciją, kuria remiantis UAB „Patikimas verslas“ leidžiamam „Laisvas laikraštis“ leidiniui turėtų būti taikomas nuo š.m. sausio 1 d. įsigaliojęs lengvatinis 5 proc. PVM tarifas.

Dėl Jūsų leidiniui taikomo PVM tarifo dydžio gavome užklausas iš mažmeninių prekybos tinklų , todėl privalome žinoti  teisingą taikytino  PVM tarifo dydį  ir atsakyti į mažmeninių tinklų užklausas.

 

Leidinio numeris iš prekybos nėra išimtas, Nr. 50 tebėra prekyboje . Apie laikraščio išėmimą iš prekybos mes neturime jokios informacijos.

 

Lyda Mikėnienė

Operacijų direktorė

 

Tačiau prieš keturias dienas gavau visai kitokio turinio laišką:

 

 

 
 
 

 

Laba diena, p. Aurimai,

 

Dėl Jūsų leidino „Laisvas laikraštis“  pripažinimo neetišku,   nuo 2019m. sausio 1-os dienos stabdome leidinio platinimą.

Visuose mažmeninėse prekybos vietose nuo sausio 1-os dienos leidinio kainos yra įvestos pritaikius lengvatinį PVM tarifą.

 

Leidinys į logistikos centrą nebus priimamas.

 

 

 

Irmina Žitkauskienė

Produkto vadybininkė

 

Tel.: + 370 2304398

Fax. :+370 2304397

Mob.: +37069837160

M.Sleževičiaus g. 7, LT-06326

Vilnius, Lietuva

irminaz@pressexpress.lt

www.pressexpress.lt

 Press-express-logo LIT mail

 

 

 

  

 
 Ta pati Lyda Mikėnienė čia pat man parašė, kad tokio laiško, kuris yra mano elektroninio pašto dėžutėje, man niekas nesiuntė. Ponioms Mikėnienei ir Žitkauskienei pasiūliau pačioms išsiaiškinti, kuri iš jų yra melagė: 
 
 

Niekas Jums tokios informacijos nesiuntė. Leidinio platinimo stabdymas nereiškia leidinio išėmimo iš prekybos. Tai reiškia, kad privalu išsaiškinti, kokiu PVM tarifu nuo sausio 1 d. leidinys turi būti tiekiamas ir kol nėra aišku, jo tiekti į mažmeniniu prekybos tinklus negalime, nes neaiškus jo PVM tarifas.

Laukiame paaiškinimo.

 

Lyda Mikėnienė

Operacijų direktorė

 

From: Aurimas Drizius [mailto:llredakcija@gmail.com
Sent: Wednesday, January 2, 2019 1:01 PM
To: Lyda Mikėnienė
Subject: Re: FW: Laisvas laikrastis

Tą pačią dieną padaviau ieškinį Vilniaus miesto apylinkės teismui, kad pripažintų ‚Press Express“ sprendimus neteisėtais, ir priskaičiuotų po 1000 eurų baudą už kiekvieną dieną, kai „Laisvas laikraštis“ yra išimtas iš prekybos, ir  skaitytojai negali jo nusipirkti.

Tada „Press Express“ atsitraukė ir pranešė, kad leidinys iš prekybos nebus išimamas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));